nový typ (i kovových) kolejí od Big Ben Brichs (výrobce kol pro páru)

Založil peki, 11.11.2012, 18:29:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Na tomto odkazu je několik obrázku a popis systému, který by měl být dostupny v roce 2013 (leden).



Mělo by být k dispozici několik poloměrů oblouků a rovinka




martinlx

Dík za link! Vypadá to dost dobře, uvidíme jaká bude cena. Přemýšel jsem o něčem podobném, ale nic na tenhle způsob mě nenapadlo. Výrobně relativně jednoduché - podařilo se to konstrukčně rozdělit na malé díly. Funkčně by to taky mělo být v pohodě, prostě klobouk dolů.

hobby

Jako nápad to není špatné, ale na první pohled pracné a zdlouhavé na sestavení. I když se jistě počítá s tím, že to už nikdo nebude zpátky rozebírat a ponechá (alespoň) ve větších kusech sestavené. Pak mě ale napadá, proč to rovnou nevyrábí v delších dílech ???.
Každopádně oblouk většího poloměru, než umožňuje dosavadní geometrie, by byl pro vláčkaře více než potřebný.

James

Zdravím,

Tohle vypadá opravdu zajímavě ;) je skvělé že zatáčky (oblouky) mají nové rozměry, které umožní jiné tvary celkových kolejišť.
Záleží na tom kolik toho bude v prodejním balení, a hlavně jestli cena bude přijatelná. Určitě se těším a snad koupím. :)

Možná jsem si toho jen nevšiml, ale kdo to vyrábí?

Díky
Lego je prostě super.

Colonel32

Citace od: James kdy 12.11.2012, 20:48:15
Záleží na tom kolik toho bude v prodejním balení

Skutečně?  ;D

Citace od: James kdy 12.11.2012, 20:48:15
Možná jsem si toho jen nevšiml, ale kdo to vyrábí?

Je to přímo v tom odkazu - BBB, Big Ben Bricks. Portland, Oregon (pokud to teda není jen distribuční centrum pro Ameriku), už jsem od nich jednou bral ta vlaková kola.

peki

Citace od: James kdy 12.11.2012, 20:48:15
Možná jsem si toho jen nevšiml, ale kdo to vyrábí?

Ten odkaz který jsem převzal z railbricku úplně nefunguje. Tenhle na BIG BENa je funkčí, ale v produktech tam má zatim pouze vlaková kola na páru.

email: info@bigbenbricks.com

Big Ben Bricks LLC
PO Box 19758
Portland, OR 97280
USA

blindmelon

Nějak nechápu, proč s něčím takovým nepřišla i TLC, stačilo by to vyrábět v Číně a aby to nebylo ztrátové, což by určitě nebylo.
Hezký den, Blindmelon

otaznik

Citace od: blindmelon kdy 15.11.2012, 19:06:48
Nějak nechápu, proč s něčím takovým nepřišla i TLC, stačilo by to vyrábět v Číně a aby to nebylo ztrátové, což by určitě nebylo.

Proboha proč by to dělali? O hodně důležitější je pro ně vyrobit každý rok sety, které budou chtít děti.

blindmelon

Citace od: otaznik kdy 15.11.2012, 22:56:44
Proboha proč by to dělali? O hodně důležitější je pro ně vyrobit každý rok sety, které budou chtít děti.

A proč by ne? Pokud by to bylo ziskové, tak přece není zvláštní důvod to nedělat. Sety pro děti by to neohrozilo, mohl by to být i jednodušší systém, než prezentuje obrázek v úvodu.
Hezký den, Blindmelon

otaznik

Citace od: blindmelon kdy 16.11.2012, 00:09:03
A proč by ne? Pokud by to bylo ziskové, tak přece není zvláštní důvod to nedělat. Sety pro děti by to neohrozilo, mohl by to být i jednodušší systém, než prezentuje obrázek v úvodu.
V měřítku TLC by to podle mého být ziskové nikdy nemohlo. Z jejich pohledu by to navíc bylo docela nekoncepční.

hobby

Citace od: blindmelon kdy 16.11.2012, 00:09:03
... Pokud by to bylo ziskové, tak přece není zvláštní důvod to nedělat....
Pokud by marketing usoudil, že to bude ziskové, tak už to dávno vyrábějí. Ale asi došli k opaku (pokud se tím vůbec zabývali) a já si to myslím taky.

MiHo

Tak výroba a distribuce se odkládá na neurčito, z důvodu problémů s 9V konektory.
http://bigbenbricks.com/track/track.html