Cena Vaší sbírky

Založil peter, 11.04.2005, 16:12:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kolik jste investovali do své LEGO sbírky?

do 1.000 Kč
4 (0.6%)
1.000 - 9.999 Kč
81 (12.3%)
10.000 - 49.999 Kč
296 (45.1%)
50.000 - 99.999 Kč
120 (18.3%)
100.000 - 199.999 Kč
68 (10.4%)
200.000 - 299.999 Kč
37 (5.6%)
300.000 - 499.999 Kč
18 (2.7%)
500.000 - 749.999 Kč
14 (2.1%)
750.000 - 999.999 Kč
5 (0.8%)
milyjón...
14 (2.1%)

Celkem hlasů: 590

kilhor

Citace od: Colonel32 kdy 02.08.2012, 01:11:46
Protože nad milijóóón už nic není?

Ehm. To jsem se špatně vyjádřil. Velmi špatně, jak vidím.

Milá ženo, jestli to čteš, tak buď v klidu, protože k miliónu se dostaneme leda tak na vánoce.

Tedy, pokud budu opravdu opravdu hodný.  ::)

A to já doufám budu.  ;D



PS: Ono je jí to stejně jasné, protože kde my bychom sebrali milijóóón, že.

votrelec

Este by som upravil nadpis, lebo "kolko som investoval do svojej zbierky" vs "cena vasej zbierky" nie je to iste.
Investoval som 2500 a trhova cena mojej zbierky je 5000 Eur.

Peesko

Cena mé "skromné sbírky" za 3 roky sbírání továrních setů a posledních 10 měsíců realizace vlastních návrhů (MOC) překročila již po 26. měsících částku 580k. K dnešnímu dni by se za hodnotu mé sbírky dal pořídit vůz Škoda Yeti v plné výbavě a v kůži.  Odkaz na mé webové stránky www.legotrains.freepage.cz
Peesko

Kuba

#123
Citace od: Peesko kdy 10.04.2014, 23:45:41
K dnešnímu dni by se za hodnotu mé sbírky dal pořídit vůz Škoda Yeti v plné výbavě a v kůži. 

Popravdě bych takový obnos investoval raději do toho Yetiho než do lega.  ;D (snad mě tu Afolové za toto tvrzení neukamenují  ;D )

Moje sbírka je mnohem skromnější, tedy poto, že už sbírám (shromažďuji) jenom kostky co potřebuji pro stavění. Setů mám málo a to hlavně 90léta, především hrady a western sety. Tedy odhad je, že jsem s LEGEM celkově na takové 1/6 toho co uvádíš. Nikdy jsem to raději přesně nepočítal 
Bohužel musím se začít krotit, ne li nakupováni úplně zastavit  :'( , bude potřeba výdaju na jiné věci, v hledáčku je i např. to nové auto.


ejancar

Kdyby jen auto( které klesne na ceně), ale klidně i byt v okresním městě,  každopádně hluboký respekt!!
Lego = každý den nový model/hračka!

otaznik

Citace od: Peesko kdy 10.04.2014, 23:45:41
Cena mé "skromné sbírky" za 3 roky sbírání továrních setů a posledních 10 měsíců realizace vlastních návrhů (MOC) překročila již po 26. měsících částku 580k.
Jakou metodiku jsi k danému výpočtu použil?

Peesko

#126
Citace od: otaznik kdy 20.04.2014, 17:37:02
Citace od: Peesko kdy 10.04.2014, 23:45:41
Cena mé "skromné sbírky" za 3 roky sbírání továrních setů a posledních 10 měsíců realizace vlastních návrhů (MOC) překročila již po 26. měsících částku 580k.
Jakou metodiku jsi k danému výpočtu použil?

Jednoduše každý box jsem vážil na citlivé digitální váze mínus váhu boxu..... Jako úložné boxy používám přihrádkový systém Mars ze Svratky. Nejlepší systém, protože má kovový lakovaný rám, nejen samostatně stojící, ale lze připevnit na dva šroubky na stěnu. Mám jich celkem 26 ks a 8 ks malých, s různými velikostmi šuplíků. V loňském roce mi sklep dvakrát po sobě vyplavily spodní vody při povodních, protože mám dílnu ve sklepě. Tak jsem musel původní dřevotřískový nábytek zlikvidovat a navrhl jsem si vlastní úložný systém. Nosný rám a stojiny z perforovaných ocelových pozinkovaných L profilů Kondor a vodící L úhelníkové hliníkové lišty Keramet jsem si objednal na přesné délky přířezů, doma ve sklepě provrtal a smontoval a zavěsil na hliníkové úhelníky plastové úložné boxy Samla z Ikei. Potřeboval jsem maximálně využitý prostor v půdorysné ploše do výšky max. 84 cm, nad tím OSB desky pro pracovní plochu a budoucí kolejiště. Tento systém je můj vlastní návrh i realizace, kterou jsem prováděl 10 dní. Je zkonstruován pro 4 různé velikosti Samla boxů, celkem pro 192 těchto boxů. V jedné úrovni jsou za sebou 2 - 3 boxy a na výšku 5 ks boxů. Tudíž jedna výšková řada pojme 10 - 15 boxů. Staticky je systém dimenzovaný na přenesení celkem 1188 kg. Mám v něm uloženo celkem 473 kg Lega v dílech a nedokončených setech.Když přijde velká voda, systém je uložený na gumových projektilech, které se standardně dávají na podlahu za dveře, aby klika neomlátila omítku. Tudíž i kdyby mě zase spodní vody vyplavily, tak se voda pouze rozlije po podlaze a systém zůstane v bezpečí. Zároveň mám v obou místnostech v jednom rohu šachty (studánky), ve kterých mám kalová čerpadla. Původně jsem sváděl vodu přes okno ven, ale při nadměrných deštích už zemina venku nepobírala vodu a mě se voda vracela přes základy do sklepa. Protože jsem už připojeni na Obecní kanalizaci, využil jsem 10 kubíkovou jímku a svedl jsem hadice od obou čerpadel přes šatlavu do ní, takže nemusím jak pako pořad otevírat okna a vyhazovat hadice ven a pak je smotávat. Hadice jsou vedeny při stěně a nijak se mi v prostorech nemotají. Jsem s tímto mega úložným systémem spokojený.

Snažím se nahrát fotky, ale jsou příliš velké. Doporučuji rozkliknout alba "Když se staví sen" A Když se staví sen - pokročilé vydání" ve veřejně přístupných albech uživatele Petr Šimr na Facebooku, tam jsou všechny fotografie z "Hladomorny" i "šatlavy" (sklepní prostory, kde dílna za rok a půl práce vznikla).
viz odkaz:

https://www.facebook.com/peesko1983/photos_albums

Peesko

Anatyt

Neodpovedal si náhodou mimo misu? ::)

Mr. Cube

#128
Taky mi to tak připadá. Jedině, že by do ceny počítal i náklady na ten systém, nebo že by měl nějaký vzorec na průměrnou cenu dílku v 1 kg Lega a nějak to přepočítal z celkového množství (což mi přijde jako ne zrovna dobrý nápad)?

hobby

Napřed jsem Peeskův text moc nechápal, ale když jsem se podíval na jeho stránky, tak ta cena, co uvádí 580k (nevím co to je, asi 580 tis. Kč?), mi připadá podhodnocená. Toho, co nasbíral, nakoupil a postavil je obrovské množství, až nevím, kdo by vyhrál ve srovnání s Mirkem. No, nechci radit, ale brzdil bych, tohle už je skoro mánie, já toho mám taky dost a vidím sám na sobě, že velké množství čehokoliv - lega nevyjímaje, znamená víc starostí než radosti.
PS: to Peesko:
Toho vlaku na aukru jsem si také všimnul (http://aukro.cz/exkluzivni-lego-vlak-cd-i4117752651.html); že jsi ho vydražil jsem pochopitelně nemohl vědět. Jak je to s těmi zelenými okny vagonů?, není to dobře z fotky vidět, pokud vím, tak neexistují.

Peesko

#130
Zdravím,
chtěl bych vysvětlit, na co se kdo dotazuje. "580k" je označení pro částku 580.000 Kč. Pokud někdo někdy hrál nějakou strategickou online hru, viz. např. Goodgames Empire, nebo cokoliv, kde vybíral zlatky, peníze atd., musí tento pojem znát. Ostatní pojmy jsou 1,3 Mi, neboli 1Mi a 300k, což je jeden milion a tři sta tisíc.

Dále bych chtěl zdůraznit, že Lego v mých sbírkách nemůže být počítáno kW částkou za kg, protože některé sety jsem skupoval ve velkém a neúplné a využil jsem je na náhradní díly. Jinak díly na váhu nakupuji za průměrnou částku 280 - 350 Kč za kg. Ty částky, které v posledních týdnech lítají za kg na Aukru, jsou nesmyslné. Navíc pouze sbírka 9V kolejí se co do počtu, to do ceny nedá započítat do celého kw.

Odpověď na dotaz k vlakové soupravě ESO 2 a rychlíkovým osobním ČD. Autor použil bílá vlaková okna a polepil je fóliemi shodné zelené barvy jako používá Lego. Zelená Trains okna existují, jen jejich cena a dostupnost je závratná, viz odkaz:

http://www.bricklink.com/search.asp?colorID=6&itemID=1533

Na polepeniny Lego kostek nejsem stavěný, sám nic nepolepuji, mechanicky násilím nerozděluji a nevrtám, abych osadil LED osvětlení nebo ne-Lego prvky. Ale chlapec to má celkem povedené, i když drobných úprav z mé strany se set také dočká.
Peesko

Peesko

Upřímně jsem rád, že nikdo na tu aukci nepřihazoval a nezvyšoval mi částku na příhozu. Ostatně nikdo není takový maniak, aby přihodil 17,8k....
Peesko

Mr. Cube

Já myslím, že skoro každý pochopil, že 580k znamená 580 000,- Kč. Dotaz byl ohledně toho, JAK se k této částce došlo.  ;) Jestli bereš ceny setů, za které byly historicky vydány, nebo podle jejich dnešní (sběratelské) ceny, nebo podle nějakého vlastního ocenění.

Peesko

Citace od: Mr. Cube kdy 22.04.2014, 14:16:50
Já myslím, že skoro každý pochopil, že 580k znamená 580 000,- Kč. Dotaz byl ohledně toho, JAK se k této částce došlo.  ;) Jestli bereš ceny setů, za které byly historicky vydány, nebo podle jejich dnešní (sběratelské) ceny, nebo podle nějakého vlastního ocenění.

Nene, částky jsou sečteny dle faktur a dokladů o platbách, které jsem za Lego oficiálně uskutečnil. Některé větší nákupy jsem platil cash, k tomu nemám doklad, ale pamatuji si přesně, s kým jsem obchodoval a za kolik Kč jsem nakoupil, protože to byly velmi dobrá obchodní ujednání. Navíc jsem už leccos i prodal, ale vesměs to, co sám pro své stavby nevyužiji. Někteří z prodejců figurují i zde na kostkách, mohou obchodní ujednání potvrdit. A mohu potvrdit, u mě se jedná o "pravou vášeň" a mánii k Legu. Nijak se tím netajím. Naopak chystám sérii výstav po ČR a SR, ale to až budou aktuální informace. Dnes o mě vyjde v Berounském deníku článek vztažený k sobotní přednášce o Legu, kterou jsem odprezentoval v rámci výstavy "Svět barevných kostek" v muzeu Českého krasu v Berouně, kde jsem také představil svůj vlastní návrh a realizaci modelu fasády Ještejnského a Salátovského domu, kde muzeum sídlí.
Peesko

Mr. Cube

OK, takže peníze, které jsi za LEGO reálně dal. Díky.  :)

Peesko

Citace od: Mr. Cube kdy 22.04.2014, 14:40:04
OK, takže peníze, které jsi za LEGO reálně dal. Díky.  :)

Přesně tak. Reálné finance byly mnohdy nižší až výrazně nižší než při pořízení v kamenném obchodě. Hodnota Lega je u některých exclusive setů mnohem vyšší. Minulý měsíc jsem při nákupu cca 55 kg Lega v neúplných setech ulovil i Emerald Night vlakový set a Green Grocer, kterému chybělo pouze 17 ks dílků!!! Ty jsem si doplnil ze svých fondů. Při přepočtu celkové částky na jednotlivé sety, které jsem již sestavil ku zbytku, se i ten GG a EN pohybují okolo mé pořizovací hodnoty 1700 - 1900 Kč. Asi každý ví, jaká je dnes nominální hodnota kompletního GG včetně návodu. Navíc při prodeji tématických City kompletních setů a RC Trains křížení (u nás téměř nesehnatelných), se mi v prodeji na Aukru polovina financí již vrátila.  :-)
Peesko

Bruno

Já jsem tedy úplnej začátečník a svou vášeň pro LEGO jsem objevil po letech znovu co se nám narodili klučičí dvojčata. Na žebříčku ceny jsem ve druhém řádku, ale i tak kdyby to žena věděla, tak mě zabije  ;D

Lego town

Som zacatecnik ;D a už je vtom toľko penazi. Tak odhadujem na 33 tisíc kč.

PatP

Sbírám pár let a dost si vybírám, takže v cenách dle Bricksetu je to asi 108.000,- Kč :)

MrFiliper

Pokud by si chtěl někdo spočítat hodnotu sbírky, a zajímala by ho, jaká hodnota je to v Kč, případně i jiné měně, umí to https://www.briky.cz/
Briky.cz - Evidence LEGO sbírky, zhodnocení sbírky, seznamy přání, databáze věch LEGO stavebnic.
Více jak 30 % slevy na LEGO stavebnice napříč e-shopy najdeš na Briky.cz.