oříšek

Založil Aki, 11.08.2008, 12:22:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Postaví to někdo?


Jindroush

Trošku problém je v tom, že zatímco s reálným materiálem si můžeš přiříznout, jak je potřeba, pure LEGO řešení se tomu vzpírá. Andrew Lipson má některý Escherovy stavby převedeny do LEGO, včetně těhle nemožných 3D triků.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomKQT

Tohle ale nevypadá jako reálný materiál. Je tam buď počítačová úprava, nebo je to celé renderované na počítači (samozřejmě pozadí ne).
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Colonel32

Citace od: TomKQT kdy 11.08.2008, 13:35:33
Tohle ale nevypadá jako reálný materiál. Je tam buď počítačová úprava, nebo je to celé renderované na počítači (samozřejmě pozadí ne).

a proc by to nemohl byt realny material?

Jonas

Citace od: TomKQT kdy 11.08.2008, 13:35:33
Tohle ale nevypadá jako reálný materiál. Je tam buď počítačová úprava, nebo je to celé renderované na počítači (samozřejmě pozadí ne).

Občas to jde zrealizovat i bez počítačové úpravy, jen je potřeba fotit z přesně daného úhlu, aby různé části sestavy působily tak, že na sebe navazují.
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

Ze stínu imo jasně vyplývá, jak je to udělaný. Dokonce si myslím, že je to vidět i na rozdílné 'barevnosti'.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

eNTy

IMHO:

Velmi jednoduché, žádná retuš, nebo počítačová úprava. Pouze v jednom místě (modrá lajna) to není spojené, jen šikovně přiříznuté a zvolen ten správný úhel pro fotku. Dokazuje to i stín, který břevno vrhá na podložku (červeně).
Z Lega by to šlo samozřejmě postavit. Možná jen trochu hůř kamuflovat než z polystyrénü.

TomKQT

Tohle je možnost, ale pořád se mi zdá, že to přecejenom je v tom místě dotyku upravené (vyladěné). Škoda, že fotka nemá větší rozlišení a hlavně nižší JPEG kompresi.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Marty713

#8
Jééé ::)

Teď jsem to dodělal v malování a koukám, že xtepn01 byl rychlejší.
Tak ještě jednou ode mne. Červená vyznačuje stíny.

Mohou to být dvě na počítači zkombinované fotky.

Dejv

IMHO je to retuš. Okraje objektu jsou neostré, dobře je to vidět vpravo nahoře.

TomKQT

#10
Citace od: Marty713 kdy 11.08.2008, 19:03:57
Jééé ::)

Teď jsem to dodělal v malování a koukám, že xtepn01 byl rychlejší.
Tak ještě jednou ode mne. Červená vyznačuje stíny.

Mohou to být dvě na počítači zkombinované fotky.
Jenže tvá a xtemp01ova verze vysvětlení jsou naprosto rozdílné. Možná jsi ho špatně pochopil ;)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Marty713

Ne, já to pochopil. Myslel jsem to tak, že jsme rozpoznali stejnou "linii" fíglu.

Jestli spojil dvě fotky na kompu nebo to jen dobře vyfotil už je jedno.

Jamesek

Jůů, malování. To je moje ;)

IMHO si myslím, že je to jednodušší vyfotit z ruky a drobně vyretušovat, než spojovat a ohýbat dvě fotografie s posunutou perspektivou ... ale skoro mu to vyšlo přesně ;)

Micho

Citace od: Jamesek kdy 11.08.2008, 21:53:53
Jůů, malování. To je moje ;)

IMHO si myslím, že je to jednodušší vyfotit z ruky a drobně vyretušovat, než spojovat a ohýbat dvě fotografie s posunutou perspektivou ... ale skoro mu to vyšlo přesně ;)

Aj ja som presvedčený o tomto postupe.  8)

TomKQT

Citace od: Marty713 kdy 11.08.2008, 21:32:31
Ne, já to pochopil. Myslel jsem to tak, že jsme rozpoznali stejnou "linii" fíglu.

Jestli spojil dvě fotky na kompu nebo to jen dobře vyfotil už je jedno.
No nevím co myslíš tou "linií fíglu" ale vaše "řešení" jsou hodně odlišná (vím, opakuji se), takže buď je ta tvá linie hodně volná (a pak nechápu smysl), nebo přecejenom nechápeš jeho řešení a nevíš o tom ;)

Ke zbytku - no vidím, že se většina shodneme na tom co jsem říkal hned na začátku, a sice, že tam počítačová úprava je.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

JerryT

Když už by si někdo dal práci s retuší, proč by nevyretušoval i ten stín? Dle mého názoru je to šikovně říznuté a vyfocené ze správného úhlu.

TomKQT

Citace od: Vindaloo kdy 11.08.2008, 23:35:39
Když už by si někdo dal práci s retuší, proč by nevyretušoval i ten stín? Dle mého názoru je to šikovně říznuté a vyfocené ze správného úhlu.
Ale ano, já už se taky delší dobu přikláním k té variantě "šikovně říznuté a focené z naprosto přesného místa", ale plus to že místo dotyku je pak mírně doladěno v grafickém SW.
Odstranění stínu by proti tomu bylo mnohem více složité.

Mimochodem použitá podložka s mřížkou by napovídala tomu, že docházelo ke sladění kamery reálné (foťák) a kamery virtuální (3D vizualizační SW). Celý ten model by klidně mohl být renderovaný a nikdo z nás by to na takhle nekvalitní fotce nepoznal.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

peter

Já jen zírám, jaká se tu objevila sáhodlouhá diskuze o tom jak to asi autor udělal (Podle mě je to úplně jedno). Aki zde nastínil totiž úplně jinou otázku a sice, zda-li to někdo z nás postaví >:D Na tuto otázku trochu odpověděl jen Jindroush. Takže pokusí se o to někdo? (já se bohužel k legu momentálně nedostanu)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomKQT

Citace od: Jindroush kdy 11.08.2008, 13:22:43
Trošku problém je v tom, že zatímco s reálným materiálem si můžeš přiříznout, jak je potřeba, pure LEGO řešení se tomu vzpírá. Andrew Lipson má některý Escherovy stavby převedeny do LEGO, včetně těhle nemožných 3D triků.
Díval jsem se na jeho web a některé stavby jsou prosté modely příliš požadovaný efekt nenavozující (Escher's "Belvedere"), jiné jsou velmi umně provedený SNOT, ale bez nějakých optických klamů (Escher's "Relativity" - toto ostatně je "slabší" i na originální kresbě), další využívají fotomontáž (Escher's "Waterfall") a pak tu konečně je jedna relativně hodně podobná svým principem modelu který je tématem tohoto threadu (Escher's "Ascending and Descending" - notoricky známé schody, které dokola pořád jsou nahoru a přitom na sebe navazují) - taky je potřeba fotit z kontrétního místa - jenže je to výrazně jednodušší o to, že se na sebe napasovávají rovnoběžné hrany tvořené hranami kostek normálně pravoúhle pospojovaných (plus nepasující study jsou zamaskovány minifigem).

Pointa? Práci Andrew Lipsona rozhodně neshazuji, je hodně dobrý, to co jsem napsal má spojitost čistě s modelem tohoto threadu - který si troufám říct z Lega postavit nejde (bez fotoúpravy) a to ani při znalosti toho, co A.L. už postavil.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

peki

Citace od: peter kdy 12.08.2008, 09:08:31
Já jen zírám, jaká se tu objevila sáhodlouhá diskuze o tom jak to asi autor udělal (Podle mě je to úplně jedno). Aki zde nastínil totiž úplně jinou otázku a sice, zda-li to někdo z nás postaví >:D

Se divím že zíráš.  :o  Stavitelů myslím těch co něco staví (ne že mají ve svém popisu napsáno stavitel) je zde bohužel poskrovnu.  Zatímco teoretiky na cokoliv se to tu jenom hemží   :-[ :-\ :-X :'( Chápu, že ne každý musí stavět, ale upřímně řečeno zdá se mi, že hodně příspěvku tak nějak nesouvisí s prapůvodní myšlenkou (respektive jak jsem si slova velkého a geniální zakladatele velkého vezíra vyložil já  ;D) která je na úvodní stránce kostek:

.............. fórum, kde se můžete pochlubit se svými výtvory ze stavebnic LEGO, zjistit, které obchody mají na stavebnice slevy, nebo třeba zkusit prodat či nakoupit stavebnice a součástky LEGO.
..............chcete ostatním sdělit něco k tématu nebo se chcete jen na něco zeptat




TomKQT

#20
Tak to se omlouvám, zjistil jsem už dávno, že tohle fórum je hodně uškrceno a omezováno, ale že až takhle, to by mě nenapadlo. Takže jestli diskuze tohoto theadu nesplňuje ono něco k tématu, pak už vážně nevím  ::)

A znovu se mi potvrzuje z toho cos řekl v první části příspěvku, že prostý fanoušek lega, který u něho nesedí denně několik hodin, nenakupuje dílky po tisících Kč, nekupuje desítky MISBů do sbírky měsíčně nebo netvoří alespoň jeden MOC za měsíc tu nemá co dělat (viz i můj podpis).
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

peki

#21
Citace od: TomKQT kdy 12.08.2008, 13:56:57
Tak to se omlouvám, zjistil jsem už dávno, že tohle fórum je hodně uškrceno a omezováno, ale že až takhle, to by mě nenapadlo. Takže jestli diskuze tohoto theadu nesplňuje ono něco k tématu, pak už vážně nevím  ::)


Tak nějak mne napadá pořekadlo o potrefeném bílém vodním ptáku, který je poraněn patrně střelnou zbraní. Aki se zeptal jestli to někdo zkusí postavit. Místo toho se tu rozběhne diskuse která se záhy přemění v plkání o tom co kdo pochopil a co ne.  Místo toho aby někdo něco zkusil postavit či udělat v CADu.

Níže uvedená "stavba" mi trvala asi 10 minut z toho jsem polovinu času věnoval na vyhrabávání bílých kostek. Uznávám že to není zdaleka dokonalé  ;) Ale pořád lepší než psaní příspěvku o ničem  8)

Micho

Citace od: peki kdy 12.08.2008, 17:34:44
Citace od: TomKQT kdy 12.08.2008, 13:56:57
Tak to se omlouvám, zjistil jsem už dávno, že tohle fórum je hodně uškrceno a omezováno, ale že až takhle, to by mě nenapadlo. Takže jestli diskuze tohoto theadu nesplňuje ono něco k tématu, pak už vážně nevím  ::)

Níže uvedená "stavba" mi trvala asi 10 minut z toho jsem polovinu času věnoval na vyhrabávání bílých kostek. Uznávám že to není zdaleka dokonalé  ;) Ale pořád lepší než psaní příspěvku o ničem  8)

Pekne názorné. Aj tak sa o dá.  8) 8) 8)

Jonas

Peki: Skvělý výtvor a hlavně ČIN hodný chlapa!
Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

#24
Citace od: TomKOKQT kdy 12.08.2008, 13:56:57
tu nemá co dělat (viz i můj podpis).

Peki : dobrá práce.  Oceňuji i odvahu fotit na schodech před domem, bo jestli šli kolem sousedi, museli se dívat přinejmenším s pobavením  ;D ;D

Marty713

#25
Pro TomaKQT:

Myslel jsem tuhle linii (červená). Ne zelenou, ne modrou ale červenou. Proto jsem psal "stejná".
Hele, ale i kdybych to myslel uplně blbě, stojí ti to se v tom vrtat? >:( Vážně myslíš, že sem tak blbej? >:D

P.S. Ano, i já si myslím, že je snadnější to jen dobře vyfotit (jak se ostatně ukázalo), ale není vždy potřeba nabídnout i jiná řešení? ???

Jak baby na trhu...

Aki

Citace od: peki kdy 12.08.2008, 17:34:44
Níže uvedená "stavba" mi trvala asi 10 minut z toho jsem polovinu času věnoval na vyhrabávání bílých kostek. Uznávám že to není zdaleka dokonalé  ;)



Supér. Zkusí to ještě někdo? 

Marty713

Peki, nádhera. Myslím, že jsi zvládnul výzvu.

TomKQT

#28
Beru zpět své pesimistické prohlášení o tom, že toto z Lega postavit nepůjde. Jde to a tady je důkaz. Trvalo to tak dlouho, protože jsem sháněl aspoň nutné minimum kostiček ale i tak je to trochu barevnější.
(Nejedná se o počítačovou kombinaci dvou fotek, je to foceno pouze jednou. Respektive v průběhu stavby jsem to fotil vícekrát, ale na finální verzi je použita pouze jedna fotka.)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Mellory

Citace od: TomKQT kdy 24.08.2008, 00:03:39
Jde to a tady je důkaz.

Díky světelným podmínkám to vypadá jako render. Že by? :)
Nothing is true. Everything is permitted.