Soutěž ve stavbě alternativních modelů LP 2015

Založil Tomik, 03.03.2015, 22:30:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Tomik

U příležitosti výstavy na Lipně 2015 vyhlašuji soutěž ve stavbě alternativních modelů. Společně jste si zvolili, že všichni účastníci soutěže budou skládat ze stejného setu, a to Lego Creator 31031 - Zvířátka z deštného pralesa.



Pravidla jsou jednoduchá:


  • Postavte libovolný model pouze z kostek obsažených v setu 31031 (celkem 215 dílů + 7 "náhradních", které zbydou po postavení hlavního modelu).
  • Každý soutěžní model bude prezentován v tomto soutěžním vlákně názvem modelu, krátkým popisem, minimálně jednou fotkou modelu a fotografií dílů, které vám zbyly.
  • Podmínkou účasti v soutěži bude zapůjčení soutěžního modelu na výstavu na Lipně 2015.
  • Počet modelů přihlášených do soutěže jedním účastníkem není omezen, pouze musíte všechny své soutěžní modely zapůjčit na výstavu, tj. pokud chcete přihlásit dva modely, musíte si set 31031 koupit dvakrát. ;)
  • Svůj model musíte zveřejnit v tomto vlákně nejpozději v neděli 17. května 2015.

Hodnocení:

Vítěze určí porota složená ze mě (Tomik) a grohla (významný stavitel alternativních modelů a v současnosti jediný designér Lega z Čech). Hodnotit budeme:

  • originalitu - jak moc se soutěžní model liší od původních tří modelů v setu
  • využití dílů - kolik kostek vám zbylo
  • celkové zpracování - vzhled modelu a použité stavební techniky
U každého kritéria obdržíte od obou porotců určitý počet bodů a soutěžní model s nejvyšším počtem bodů vyhrává. V jednání je též "cena sympatie" aneb návštěvníci výstavy zvolí svůj nejoblíbenější model na základě hlasování. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhne na Lipně během večírku pro stavitele v sobotu 30. května 2015. Cena pro nejoblíbenější model na základě hlasování návštěvníků výstavy bude vyhlášena a předána během bouracího víkendu (září 2015).

A o co vlastně soutěžíme?

Hlavní cenou je set 71006 - Simpsnovic dům



Ceny za druhé a třetí místo a pro vítěze v hlasování návštěvníků doplním později.

Poznámka:

U modelů, které se umístí na prvních třech místech a zvítězí v hlasování návštěvníků výstavy, si vyhrazujeme právo prověřit, zda byly skutečně postaveny pouze z dílů obsažených v setu 31031 - to abyste neměli potřebu švindlovat. >:D

Pokud neplánujete cestu na Lipno se svým modelem, tak určitě najdeme nějaký způsob, jak tam váš model dopravit - lze použít poštu, nebo kostkaře, který bydlí nedaleko od vás a jede na výstavu (v případě potřeby mi napište soukromou zprávu a domluvíme se). Obdobné to bude s předáním cen pro vítěze, kteří se nezúčastní vyhlášení na Lipně.

V případě, že se na prvních třech místech umístí více modelů postavených jedním stavitelem, získá tento stavitel cenu pouze za nejvýše umístěný model.


Přehlídka soutěžních modelů

1. Kačer a beruška
stavitel: Petronel



2. Krajina jak z obrázku
stavitel: Sihaja



3. Vlak jede krajinou
stavitel: peki



4. Stavba rezidence Tulipán
stavitel: milanv



5. Příšerky s.r.o.
stavitel: Marty713



6. Ponorka
stavitel: Foton



7. Proměna dokonalá
stavitel: milanv



8. Tajomstvo ruže
stavitel: lukas.21



9. Štír líšnický
stavitel: Martins



10. Kombajn
stavitel: Hacislav



11. Letadlo bez pilota
stavitel: martinlx



12. Pavouk okáč
stavitel: Foton

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Zajímavá soutěž ;)

Co třeba tvořit i z některého z malých technic setíků? ... 42020, 42031, 42021, 42032 ...


Tomik

Citace od: Stimpi kdy 03.03.2015, 22:58:07
Co třeba tvořit i z některého z malých technic setíků? ... 42020, 42031, 42021, 42032 ...
Možné to určitě je formou samostatné kategorie. Otázkou zůstává, kolik by v ní bylo soutěžících. Z Technicu tu skládá menšina lidí.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: Tomik kdy 03.03.2015, 22:30:46
Zaujala vás tato soutěž? Ze kterého setu byste nejraději skládali?

To je dobrý nápad - jako divák na výstavách jsem měl vždycky podobné vitrínky moc rád a rád se zúčastním i této soutěže.

Rozhodně jsem pro to ale soutěž/výstavku nijak nedělit. Shodněme se na jedné stavebnici ať to pak ve finále na výstavě i nějak vypadá. Prošel jsem ty nabízené stavebnice a podle mě největší zábava bude stavět z pralesních zvířátek (31031)

a šlo by to ještě zajímavě i z toho letadla (31020).


Co myslíte?
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 04.03.2015, 09:14:59
Shodněme se na jedné stavebnici ať to pak ve finále na výstavě i nějak vypadá.

Taky bych doporučil jednu stavebnici, ať je výchozí startovací pozice pro všechny stejná. Není tolik času, uvidíme kolik lidí bude nakonec soutěžit. Bude jednodušší hodnocení. Vybral bych něco s potenciálem, cenově dostupné, něco co je možné koupit v podstatě kdekoliv nic drahého.

Hacislav

Citace od: milanv kdy 04.03.2015, 09:14:59
z pralesních zvířátek (31031) a šlo by to ještě zajímavě i z toho letadla (31020).

Taky mi příjdou nejlepší asi jeden s těchto dvou.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Jamesek


holub


Petronel

Opravdu to omezit na 1 set? Ne aspoň 3 z aktuálních creatorů? Určitě se to projeví na počtu soutěžících.

No pokud tak, tak také hlasuji pro zvěř 31031...

Tomik

Děkuji za vaše ohlasy. Vidím, že nejvíce zabodovaly zvířátka. Co se týká, více kategorií, přikláním se k názoru Milana a pekiho, že by to soutěž zbytečně komplikovalo a výsledné modely by toho návštěvníkovi výstavy tolik neřekly. Pokud má ještě někdo nějaké připomínky nebo náměty k soutěži, sem s nimi.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Už se těším! Zvířátka jsou asi nejlepší volba.
Alespoň si zase budu hrát neTechnicKy!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Sihaja


Lattak

Manželka sa nevie dočkať ukončenia chcípleho psa. Stále sonduje či neprebieha nejaká nová súťaž. Takže pre istotu dnes dostala k narodeninám 31031.

:O)

peki

Bude stavět z pralesních zvířátek (31031)


Tomik po návratu z Brna sepíše stručná  pravidla

Tomik

Upravil jsem první příspěvek s pravidly soutěže a způsobem hodnocení, takže můžete začít stavět. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Pedro

Otázka pro upřesnění: Lze použít "Extra Items"?

Tomik

Citace od: Pedro kdy 09.03.2015, 12:31:18
Otázka pro upřesnění: Lze použít "Extra Items"?
Pokud máš na mysli dílky, které jsou v setu "navíc" jako náhradní díly (většinou se jedná o cheese slope, plate 1x1, piny apod.), tak ty použít lze.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Potvrzuju, že soutěžní modely bude se mnou hodnotit grohl. Kdo ho nezná, tak je to legendární stavitel alternativních modelů z jižních Čech, který je v současnosti designérem Lega Technic v Dánsku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl


Tomik

Citace od: grohl kdy 14.03.2015, 19:27:57
ehm... západních
Nikdo není dokonalý... Nicméně Sušice je na jih od Prahy, takže pro mě to jsou jižní Čechy... ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

#20
Kačer a Beruška





Beruška postavena z ostatních dílů tohoto setu na počest výborného
seriálu a filmu Mrňouskové.
Všem vřele doporučuji, není jen pro děti. ;)
   


matka

Paní na Žlutém hradě

milanv

Na berušku mi asi chybí kulturní základ :) ale kachna je jak živá. Úplně věřím, že se fakt jde čochtat :)
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Ta kachna (podle zbarvení kačer? >:D) je skvostná! :o

Osobně se mi líbí víc, než jakýkoli ze 3 oficiálních modelů. :D A Mrňouskové? Jeden z nejlepších pořadů "večerníčkového" formátu v posledních letech. Na základě vlastní zkušenosti jsem zjistil, že čím je člověk starší, tím více se směje. Hlavně skvělá inspirace pro alternativní modely postavené přesně z takovýchto creator setů. :)

Nasadil jsi mi berušku do hlavy, že bych tomu dal šanci a taky se zúčastnil? No, laťka je vysoko ;)
Do té doby... Tůůů Tu Tu Tůůů Tu!!!

Tomik

Musím uznat, že první model opravdu nasadil vysokou laťku. Zapracování kachny, nebo spíše kačera, je výborné. Uvidíme s čím přijdou ostatní - jsem zvědavý, kdo první zvolí nějaký "ne-zvířecí" námět.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

#25
Máte pravdu. Už podle zbarvení je to přeci kačer! Dnes jsem si dokonce všiml, že i v koupelně se poohlížel po té žluté kačence.
Takže jsem text a název díla upravil.  >:D

Foton

Citace od: Tomik kdy 16.03.2015, 16:40:15
Musím uznat, že první model opravdu nasadil vysokou laťku. Zapracování kachny, nebo spíše kačera, je výborné. Uvidíme s čím přijdou ostatní - jsem zvědavý, kdo první zvolí nějaký "ne-zvířecí" námět.

Včera objednán set. Takže o víkednu bych se do toho mohl pustit :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Sihaja

Tak já už mám postaveno, teď to budu muset jen nějak hezky nafotit. Řekla jsem si, že to pojmu jako výzvu a postavím nezvířecí model.

S mužem jsme nad tím seděli už pár večerů, on teda ještě i během dne, neb pracuje doma a leželo to na mojí části pracovního stolu a nedalo mu to  ;D

Foton

Při stavbě jsem hledal a nenašel způsob jak o 180 stupňů otočit směr stavby tak, aby obě části si k sobě sedli.
Vždycky mi tam zbude mezírka velikosti cca půl výšky plate. Viz obrázek.
Máte někdo tip jak to udělat bez mezírky?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Zkus tohle ;) Přijde mi to nejjednodušší a docela elegantní. Mám tuhle techniku už mnohokrát odzkoušenou a drží skvěle :)

P.S. toto není můj soutěžní model >:D