Mini-technika s očima - (společné téma?)

Založil Kuba, 18.03.2018, 21:09:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Moje děti, a ne jen moje děti  >:D jsou tak trochu blázni do animovaných pohádek, kde jsou ustřední postavy auta a stroje, které mají oči (Traktor tom, červený trakturek, statečná autíčka, bořek stavitel,...). Tak jsme s manželkou začali klukům podobné věci stavět v malém měřítku také z lega. Celá činnost se mi zalíbila natolik, že bych z toho chtěl v budoucnu vytvořit MOC s krajnou a polnostmi na téma farma. A rád bych touto cestou chtěl najít 3-4 společníky, kteří by do toho šli se mnou. Mohlo by to být pěkné společné téma na MOC, které by na výstavách mělo být hlavně pro nejmenší. Chci se tedy zeptat, zda je tu někdo,kdo by to chtěl také zkusit, třeba téma stavba, itegrovaný systém-město, přístav či jiné... (plochu bychom dohodli stejnou, předběžně bych to viděl na 64x48studu (hloubka x šířka) a jednalo by se o běžné činnosti těch strojů či aut, které by jste chtěli stavět)
Letos už jsou výstavy za dveřmi, tak nemá cenu nic lámat přes koleno a zaměřili se na vystavovatelskou sezonu 2019.

První fotka jsou aktuální výtvory z dnešního dne.
Dětem stavíme na rychlo z jejich lega, tak nejsou barevně doladěné barevně a dopracované, ale jako názorná ukázka snad stačí.
dále přidávám fotky některých pohádek, kterými se dá inspirovat.

Budu rád, když téma někoho zaujme, určitě by nebylo od věci pokrýt výstavy tématem, které by se zaměřilo i na nejmenší 2-4roky a nebylo by to jen duplo ;)

Icewalker

Ahoj Kubo,
témě mě celkem zaujalo, vůbec bych se spolupráci na případnou výstavu nebránil. Sám jsem teda antropomorfní auta ještě nestavěl, ale mám sklon snažit se vozy a domy do kategorie CITY stavět co nejmenší, tak bych k tomu měl blízko. Otázkou je zvolení měřítka - jestli to Tebou vybrané, nebo to víc přiblížit minifigům... Můžu zkusit něco postavit.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Izabella08

Kluci, vypadá to skvěle...ta očička tomu dodala ten správný dětský nádech!

Foton

Zrovna nedávno jsem hledal jestli už někdo zkoušel Mašinku Tomáše z kostek. Zkoušel, ale asi jen pře érou Mixels, tudíž neměl očička.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kuba

Citace od: Icewalker kdy 23.03.2018, 12:58:21
Ahoj Kubo,
témě mě celkem zaujalo, vůbec bych se spolupráci na případnou výstavu nebránil. Sám jsem teda antropomorfní auta ještě nestavěl, ale mám sklon snažit se vozy a domy do kategorie CITY stavět co nejmenší, tak bych k tomu měl blízko. Otázkou je zvolení měřítka - jestli to Tebou vybrané, nebo to víc přiblížit minifigům... Můžu zkusit něco postavit.

Super, jsem rad ze to nekoho zaujalo.  ;) Spis bych se ale drzel toho maleho meritka. Jde o to, ze to potrebuje i okoli. Traktory - farmy, pole. Stavebni stroje- staveniste. Hasici, policie - mesto. Cim vetsi auta, tim vetsi domy. A v meritku na minifiga by to pak bylo zbytecne nakladne na dilky. To male meritko dava moznost z mala vytezit maximum. Co by jsi pripadne chtel delat za tema?

Icewalker

Citace od: Kuba kdy 25.03.2018, 22:05:26
Super, jsem rad ze to nekoho zaujalo.  ;) Spis bych se ale drzel toho maleho meritka. Jde o to, ze to potrebuje i okoli. Traktory - farmy, pole. Stavebni stroje- staveniste. Hasici, policie - mesto. Cim vetsi auta, tim vetsi domy. A v meritku na minifiga by to pak bylo zbytecne nakladne na dilky. To male meritko dava moznost z mala vytezit maximum. Co by jsi pripadne chtel delat za tema?
S malým měřítkem se ztotožňuji. Osobně bych asi preferoval venkov, tam mi to přijde jednodušší na dostupnost dílů na budovy a prostředí obecně... nebylo by špatné i zmenšené kolejiště. Teď se bohužel ke stavění nedostanu, ale v příštím týdnu bych zkusil něco sestavit :-)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr