KOSTKOVÁNÍ OLOMOUC, květen 2019

Založil Izabella08, 20.01.2019, 10:21:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Izabella08

Citace od: Petronel kdy 14.04.2019, 17:58:24
Izabello to jsou samé super zprávy! Už se moc těším.
Dotaz k mapce:
-k tomu ostrůvku kde jsou sousedi a strašidelná krajina bude svedena zásuvka?
-nahoře jak je TBBT+MOST tak tou jsou oboje seriály? Most co dávali na ČT? ;D Nebo jiný most? >:D



Jinak i toto mí příjde super nápad, určitě také něco přivezu:
Citace od: 444martin kdy 05.04.2019, 12:23:01
Po dohodě s Izabellou píši tuto výzvu.

Milý vystavovatelé na Kostkování,
každý z nás má doma díly, ze kterých nejspíš nebude stavět a nebo je má v množství, které neupotřebí. Proto mě napadlo, že bychom si mohli takovéto díly na Kostkování navzájem nabídnout a darovat druhému. Není to žádná povinnost.
Z kostek (hlavně podpora od Lego nebo z aukcí) jsem vybral díly, které v blízkých letech nevyužiji. Ano, je tam hodně dílů, které jsou neupotřebitelné pro většinu z nás. Ale možná se najde někdo, kdo by je na něco využil. Takovéto díly třeba někomu udělají radost.
Našel jsem jich cca 1 kg. Mám je rozdělené do sáčků podle typu. Ale např. potištěné tiles mám různé typy v jednom sáčku. Ale klidně někdo může nabídnout ostatním všechno sesypané a neroztříděné.
Pracovně tuto akci nazývám "rozdávání".
Martin


Petroneli,

ano, s elektřinou se počítá
ano, jde o Teorii velkého třesku a seriál Most
v mapce ještě není úplně vše...počítá se ještě s dolaďováním

milanv

Ahoj!

Vypadá to hodně dobře. Měl jsem stejnou otázku na elektriku, to už je také jasné.

Tak jen poslední věc: splnila jsi nám sen a je tam opravdu hodně věcí pohledových ze 4 stran, to je... Už se nemůžu dočkat!
Jen doufám, že budou zvládnutelné davy okolo + hlídání nebo zábrany. Vitrínu mám pro betlém a vesnickou školu. Zbytek je nechráněný.

Těšíme se moc!
Pán na Žlutém hradě

Clermont

Jsem rád že někteří mají radost z pohledu ze 4 stran, ale já tuto radost u svého kolejiště nesdílím.
Vždy jsem počítal že minimálně jedna strana, nejlépe 2 jsou u stěny nebo jinak zamezené.
Ano, vystavuji pouze rok a vždy ve škole, ale v OL jsem byl na podzim a tam to bylo řešeno buď u stěny nebo ostrůvky kde vystavující byli uvnitř.
Nenapadlo mě toto řešit.
Prosím Izabello, zkus mě šoupnout někde .... jinam.

Děkuji


Izabella08

Citace od: Clermont kdy 14.04.2019, 23:14:37
Jsem rád že někteří mají radost z pohledu ze 4 stran, ale já tuto radost u svého kolejiště nesdílím.
Vždy jsem počítal že minimálně jedna strana, nejlépe 2 jsou u stěny nebo jinak zamezené.
Ano, vystavuji pouze rok a vždy ve škole, ale v OL jsem byl na podzim a tam to bylo řešeno buď u stěny nebo ostrůvky kde vystavující byli uvnitř.
Nenapadlo mě toto řešit.
Prosím Izabello, zkus mě šoupnout někde .... jinam.

Děkuji

Ahoj Clermonte,
co říkáš místu hned u vstupu místo 4kidz, pohledová je pouze ze 2 stran, ale přístup k vláčkům je pouze také z těchto stran...píši to hlavně kvůli instalaci. Bojuji hodně s místem, protože potřebuji prostor hlavě na hraní.

danyboy

Citace od: Clermont kdy 14.04.2019, 23:14:37
Jsem rád že někteří mají radost z pohledu ze 4 stran, ale já tuto radost u svého kolejiště nesdílím.
Vždy jsem počítal že minimálně jedna strana, nejlépe 2 jsou u stěny nebo jinak zamezené.
Ano, vystavuji pouze rok a vždy ve škole, ale v OL jsem byl na podzim a tam to bylo řešeno buď u stěny nebo ostrůvky kde vystavující byli uvnitř.
Nenapadlo mě toto řešit.
Prosím Izabello, zkus mě šoupnout někde .... jinam.

Děkuji

To mě zase nenapadlo řešit, že u mě nejsou problém pohledově všechny 4 😆

MiHo

Citace od: Clermont kdy 14.04.2019, 23:14:37
Jsem rád že někteří mají radost z pohledu ze 4 stran, ale já tuto radost u svého kolejiště nesdílím.
Vždy jsem počítal že minimálně jedna strana, nejlépe 2 jsou u stěny nebo jinak zamezené.
Ano, vystavuji pouze rok a vždy ve škole, ale v OL jsem byl na podzim a tam to bylo řešeno buď u stěny nebo ostrůvky kde vystavující byli uvnitř.
Nenapadlo mě toto řešit.
Prosím Izabello, zkus mě šoupnout někde .... jinam.

Děkuji

To se divím, nejlepší kolejiště výstavy v Brně a je pohledové jen ze dvou stran.

Clermont

#36
Samy ma ted podle OV vystavy lepsi tak se chci schovat nekde do kouta nejlepe k zachodkum.  :)
PS: to bylo Milane zbytecne ta tva veta... Myslim ze bylo vse vysvetleno.

Tak jako ty mas rad metr od kolejiste prostor, ja zase klidne necham lidi i prepinat vyhybky a hrat si s tim, ale zada chci mit pro sebe. Nic v tom vice neni.

Izabella08

Hoši,

já se musím na vše pořádně podívat...potřebuji trošku času.

Izabella08

Pánové, vyhověno Vašim požadavkům...mapky jsou předělané:)

Izabella08

#39
Poslední info účastníkům Kostkování:

1. KDO S KÝM SPÍ :)

Vždy 2x 2-lůžkový pokoj s WC a koupelnou společně:

444Martin,444Jakub+Stimpi, Jezevec
Milan, Matka+Petronel, Tomik
Ryxe, Sanna a syn+Hardegon, Vašek
Jerzeeg,žena Pavla+Clermont a dcera

sólo zvlášť má 1-lůžkový pokoj Nikolinek
a Kuba s Danyboyem

Na recepci jen nahlašte Vaše jméno a heslo LEGO vystavovatelé, vše je již zaplaceno:)

2. ROZDÁVÁNÍ, které povede 444Martin...kdo se chce zúčastnit, nezapomeňte vzít s sebou nepotřebné dílky, které druhému udělají radost

3. VELKÝ DÍK letí šéfům společných projektů Sousedé II. a Strašidelná krajina...sledují dění jednotlivých projektů a posílám velké uznání za jejich nasazení

4. DRUHÝ DÍK posílám všem klukům zapojených do Technik koutku, který bude tentokrát napěchován modely a předváděcími jízdami

5. PÁTÝ DÍK ...a to velmi podstatný dík letí k Jezevcovi za jeho reklamní kampaň, které věnoval mnoho hodin svého času.


Přeji Vám všem pohodovou cestu k nám na Hanou...už teď se na Vás všechny moc těším!

Pavlína-Izabella

Jezevec

Nepojede náhodou někdo v neděli domů z Kostkování přes Brno?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

#41
Připomínám:
- sobotní aukci
- dílky na přehrabání (vzhledem k omezeným zásobám pouze pro kostkaře, kteří budou přítomni v Olomouci viz seznam nahlášení účastníci KOSTKOVÁNÍ OLOMOUC 2019)

444martinhanak


Izabella08


milanv

HELP! I need some bodybrick!

Prosím, můžete někdo vzít do Olomouce 1 liftarm: černý, dlouhý 9 ?
Nám zmizel a teď chybí v Technic koutku pro děti - a ty jedou slepě podle návodu, včetně barev.

Díky moc!
Pán na Žlutém hradě

yoshimaka

Citace od: milanv kdy 16.05.2019, 20:04:38
HELP! I need some bodybrick!

Prosím, můžete někdo vzít do Olomouce 1 liftarm: černý, dlouhý 9 ?
Nám zmizel a teď chybí v Technic koutku pro děti - a ty jedou slepě podle návodu, včetně barev.

Díky moc!

liftarm sbalen k zapůjčení
Lust och fägring stor

milanv

Pán na Žlutém hradě

Jezevec

Neměl by někdo na půjčení během výstavy 2x baseplate? :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Bud konkretni  :)
Maly BL, velky, sedy, zeleny, fialovy...  ;D

444martinhanak

Citace od: milanv kdy 16.05.2019, 20:04:38
HELP! I need some bodybrick!

Prosím, můžete někdo vzít do Olomouce 1 liftarm: černý, dlouhý 9 ?
Nám zmizel a teď chybí v Technic koutku pro děti - a ty jedou slepě podle návodu, včetně barev.

Díky moc!

Přivezu ho také. A dám na trvalo do koutku.

Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

ogar49



Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

První ohlasy na FB, ale pokud máte FB, raději se tam podívejte sami (u události), určitě se objeví další a je tam i dost fotek:
CitaceVčerejší kostkování u dětí mělo veliký úspěch. Nadšené úplně ze všeho, dcerka z Lego Friends, pohádkových postaviček ... jako krteček, simpsnovi, pohádkové stavby - tak tomu říkám umění. Syn ... ten miluje Minercraf, tak ten se vyřádil ... modely aut ... opravdu nádhera ... Mě a manžela uchvátila stavba Slunce, seno  Prostě jedinečné a koncert KABÁTŮ. To nemělo chybu  Děti nadšené a radost si dcerka se synem udelali novým legem.  A né jedním
(...)

CitaceByli jsme uz poctvrte a musim rict ze je to rocnik od rocniku lepsi- mene "koukej a nesahej" a vice "vyzkousej si". Nejvic se nam libily ruzne varianty na jednu stavebnici od Tomase Vita (doufam, ze nepletu jmeno). Diky moc za skvelou akci!!!

CitaceSuper a parada, deti nadsene jako vzdy, program na cele odpoledne  tentokrát sice mene modelu, ale spousta mist na hrani a to je důležité, aby si to vyzkoušeli a vyhráli si
Citace
Mne se osobne moc líbil model "festival", to bylo originalni a do detailu vymakany. A ty ruzny divny postavicky, jak vzdycky na takovych akci byvaji, super

CitaceBylo to skvělé strávené odpoledne, vystavené kousky neuvěřitelně, ale výborné byly různé kvízy a hádanky a úseky, kde se děti mohly zapojit.

U fotky Ryxeho necropole:
CitaceTen byl boží!!! Tolik detailů, neuvěřitelné


Matthes_CS

Krásná akce, moc děkuji všem co se podíleli :) Pavlíně za organizaci, tombolu a vše ostatní, Pekimu za kostky a sety do aukce, 444martin za organizaci darování kostek a všem co darovali a Jezevcovi, že mě nabídl pomoc u spinerů, jinak nevím, jestli bych jel. S tátou jsme si akci moc užili.

Poprvé bylo nasazeno na akci razítko, byly s ním orazítkovány skoro všechny kolečka u spinerů co si lidi odnášeli, ale protože jsme razítkovali za pochodu (mám z toho bouli na ruce) tak nebylo razítko u vchodu, takže jediný, kdo si ho odnesl jinde než na kolečku, jsem byl já. Razítko předáno Clermontovi do kostkováckého inventáře včetně barev a polštářku.

Z 305 fotek jsem na Flickr vybral 190 (a už mi zase končí kapacita), tak se tam snad najdete :)

A ještě pár momentek:
Začátek sousedů:







Izabella08

Matěji,

za skvělé fotky Ti moc děkuji...už v Pardubicích jsi hezky fotil, ale Olomouc je ještě lepší!

Izabella08

PODĚKOVÁNÍ  PODĚKOVÁNÍ  PODĚKOVÁNÍ

...ráda bych poděkovala celému týmu, který se olomouckého Kostkování letos  zúčastnil.
Myslím si, že vše fungovalo, jak mělo...panovala po 3 dny mezi námi pohodová atmosféra.

Bonusově děkuji navíc:

Milanovi a Petronelovi...za dotažení jejich společných projektů do finále
Stimpimu , Samymu a Yoshimakovi+jejich posilám za neustálý provoz Technik koutku+kolejiště
Hance Pustkové, že dorazila s tak krásnými pohádkami
Jezevcovi za neustálou osvětu, kterou akci dělal +permanentní nasazení v jeho koutku
Martinovi 444+ jeho Kubovi...za zvládnutí jejich rozsáhlého koutku + Martinovi za jeho skvělý nápad s rozdáváním
Nikolínkovi, která trpělivě bavila ty nejmenší caparty
Danymu, že dovezl tak dobré a velké stavby
Vaškovi...že dovezl polovinu výstavy:):):)...co kus to palec nahoru
Ryxemu a jeho Sanně..za TOP originální kousky a jejich pohodovost
Tomikovi, jehož nově stavěcí stanoviště bylo stále plné
Borunovi, že narychlo se synem mohl dorazit...a ještě i chtěl:)
Clermontovi, za pěkné kolejiště a neustálé zodpovídání otázek od návštěvníků
Pavlovi..tatínkovi od Matěje, jak pečlivě dětem půjčoval své obří labyrinty
Matějovi... za krásné fotky, výzdobu v podobě opravdu povedených obrazových mosaik
Pekimu...za aukci a dostatek rozsypaných kostek, které vždy potěší
...děkuji všem...mnoho z Vás jsem nejmenovala...úplně všem Vám děkuji za pohodový víkend!!!

Těším se na další naše shledání.


Izabella08

Závěrečné hlášení:

Název akce: Kostkování Olomouc 2019
Datum konání: víkend 18.-19.5.2019
místo konání, SŠP Olomouc
m2 výstavní plochy: 1000 m2
počet aktivních Afolů: 36
počet pasivních Afolů: 22
počet pomocníků: 15
počet návštěvníků : 2503 + cca 500 dětí do 2 let (neplatící)  - z celkového počtu cca 90 volných vstupů
počet herních stanovišť: 44
prodejce LEGA: ano, Speciálka LEGA-výhradní prodejce LEGA
občerstvení: ano, 2 firmy ( obsluha 5 lidí)

příprava celé akce: bez přehánění 3/4 roku:)
z majetku Kostek propůjčeny 3 bedny bílých bricků 2x4
ze zbylého výtěžku určitě přispěji na společné projekty Strašidelná krajina a Sousedé...peníze předám vedoucím projektů

milanv

#59
(tak, už trochu žiju, ale ještě pár hodin spánku navíc by se šiklo...  >:D )

Pavlíno, díky za opět skvělou akci! Byla to paráda vidět všechno tak nachystané a jak to pak klape! Co je krásnějšího než slyšet rodiče dětí, jak povídají: "No dobře, ještě čtvrt hodiny na tenhle model. Ale pak už DOOPRAVDY půjdeme, ano?"
(Kolikrát to ten rodič už "výhružně" říkal za ten den?  ;D)

Speciální dík bych chtěl i tady veřejně dát ještě Ditě s Petrem (matka, Petronel) za tu výdrž celý víkend v našem stavěcím koutku Technic. Jeli jsme nepřetržitě a děti to ocenily - návštěvnost veliká a nadšení ještě větší! Přiznám se, že mě dojímalo, když pod tu ceduli "od 10 let" zasedla sedmiletá holčička, stydlivě prohlásila, že zatím zná jenom Friends, a pustila se do Technicového papouška - a dala to a měla z toho nefalšovanou radost!! A to se opakovalo několikrát.
Nebo když osmiletý klučina postavil úplně sám ten kreslicí stroj, bez asistence rodiče nebo kohokoli z nás. Jeho oči, když mu to opravdu začalo kreslit!
Jedna desetiletá holka byla úplně v sedmém nebi, nesměl ji nikdo radit a pustila se do nejtěžších modelů včetně letadla. Když ji rodiče viděli, tak se rozhodli, že musejí vymyslet, jak ji dostat na pořádné gymnázium, i když jsou z vesnice...

To jsou ty příběhy, které člověka odmění...
Pán na Žlutém hradě