Příběh telefonní budky

Založil Chairudo, 15.06.2015, 02:21:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Zde je link na moje fotky z výstavy a kratičký příběh  ;D
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/sets/72157652240735014

Na začátku všeho byla jedna telefonní budka, a dva afolové - MeNadruhou a Chairudo, kteří už měli všechno postaveno, nafoceno, a začali se nudit. Zašli na oběd (což je příběh sám o sobě který nebudu více rozvádět), po obědě se pohodlně usadili k velké hromadě červených kostek (Mtron by se z toho mohl zbláznit) a začali stavět kopii telefonní budky ;D
Po vytvoření půdorysu a asi hodině práce se k nám přidal pryb a stavba se tlačila nahoru o něco rychleji.
Jak začala nabírat nějaký ten rozpoznatelný tvar, více lidí se přestalo ptát co to bude, a někteří (hlavně děti) přiložili ruku k dílu.
Po 5 hodinách a asi 15.000 kostkách jsme postavili cca 2/3 budky jsme zcela vyčerpaní přenechali dílo návštěvníkům výstavy a k naší radosti budka rostla dál i bez naší pomoci :D
Navečer se k ní stavil i peki pro rychlé foto a po něm lidé z Lega s úmyslem stavbu dokončit 8)

Za sebe jsem s výstavou velmi spokojen, díki pekimu za organizaci a už se nemůžu dočkat na další >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mtron

  ;D na konci výstavy, potřebuji pár lidí, naložíme budku do mé dodávky  ;D pšššt. Jinak díky Peki za všechno a ostatní díky za podporu.

Mtron
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

MiHo

V neděli večer měla budka již cca 2,1 m a jsou připraveny 4 nápisy TELEPHONE.

mirek

Velká GRATULACE !  M-tronovi fandím a přeji úspěch s nakládáním.

MeNadruhou

Citace od: mirek kdy 15.06.2015, 19:57:32
Velká GRATULACE !  M-tronovi fandím a přeji úspěch s nakládáním.
tak tak.. take mu přeji spoustu uspěchů s nakládáním :D, zejména když vím jaké má základy  >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

davroman

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Hana129


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MeNadruhou

Citace od: Chairudo kdy 16.06.2015, 21:58:29
Citace od: Davroman kdy 16.06.2015, 21:35:33
Roste a roste ...
Díky, tohle opravdu zahřeje u srdíčka :)
Jo, taky mám radost že se dokončí :)
Je to vlastně takový velký společný projekt, a navíc se ukázalo, že umím stavět i bez pinů >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

pryb

Na to, že to začalo machrovacím výrokem, je to dost dobrej výsledek.  ;D
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Foton

Dneska jsem tam byl, budka postavená až nad nápisy.
Výš už nikdo nedosáhl a štafle nebyly.
Tak jsem na zemi vytvořil rám na střechu, co se pak jen posadí nahoru (snad to vydrží). A náznak oblouku aby (snad) všichni  pochopili, že to má být vršek budky a ne spodek nějaké další pyramidy.
Takhle se to snad samovolně dokončí.

Hodina a půl a už jsem toho měl plné zuby.
Pomohli mi u toho dva kluci, jeden mluvil česky a druhý anglicky.

Ale ohromě mě překvapilo, že ta původní budka je skutečná, LEGO free. Z fotek jsem myslel, že už tam jedna je, a vy jste prostě začali druhou.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mtron

Skvělá práce, myslím že tu skutečnou budku mohou odnést do skladu :D a přivést ještě tatru červených bricků, protože těch není nikdy dost :D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

MiHo

Dnešní stav střechy budky:


MiHo

Tak dnes se budka dokončuje:



a vznikla ještě jedna malá:


pryb

Budka už utrpěla dost šrámů, opravil jsem dnes alespoň dvě vylomené příčky v oknech. Levý přední roh je dost vyboulený, zřejmě se ji kdekdo snaží otevřít.  ;D
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Chairudo

Citace od: Hacislav kdy 26.06.2015, 23:21:00
Dnes jsem  byl znovu na místě udělat pár fotek, s lepe připravenou výbavou, ale nakonec jsem měl na focení mnohem méně času než jsem původně plánoval.
Byl jsem příjemě překvapen kolik "pachatelů se vrací na místo činu.

V rychlosti jsem tentokrát pár fotkama zachytil i dění.

Paráda, musíme pak udělat hromadnou fotku, třeba u budky  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Ještě dovybavit telefonem a může do provozu ...  ;D
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Hardegon

Je to super nápad. Snad jí slepí a budou vozit dál po výstavách...  >:D

Chairudo

Kidfest byl úspěšně zakončen, jak jsem zjistil od organizátorů budku plánují rozložit na několik dílů a pokud možno vystavit zase někde jinde ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 29.06.2015, 12:13:13
Kidfest byl úspěšně zakončen, jak jsem zjistil od organizátorů budku plánují rozložit na několik dílů a pokud možno vystavit zase někde jinde ;D

Měli vám k tomu dát rovnou kýbl lepidla.

milanv

Pěkná fotka - jak na památku tak i aby bylo vidět měřítko :)

Ale jedna věc mě na té fotce mrzí, a tak asi půjdu proti proudu: podle mě ji měli na konci výstavy rozebrat, a na té fotce je to názorně vidět. Jediné využití za špagátem mi přijde jako inspirace, aby lidi zase na jiné výstavě postavili jiný podobně střelený nápad. Jinak samo o sobě už je to nedotknutelné, mrtvé. Hezké na tom bylo to, že/když to dalo lidi dohromady, inspirovalo je to a přimělo ke stavění: že to ŽILO. I s tím rizikem, že tam někdo postaví něco "špatně" nebo kus ubourá, třeba nešikovností. Ale žilo to a ten život bylo to, co na tom bylo pěkné.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Je mi to líto, ale RIP budko. Prý na několik dílů...

   


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Berte to jako mandalu. Spousta práce a pak , fšúúúúú. Všechno pomine.
Ale nápad to byl skvělý.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

pryb

Citace od: milanv kdy 29.06.2015, 12:50:07
Ale jedna věc mě na té fotce mrzí, a tak asi půjdu proti proudu: podle mě ji měli na konci výstavy rozebrat, a na té fotce je to názorně vidět.
Stalo se.  ;D

Citace od: milanv kdy 29.06.2015, 12:50:07
Jediné využití za špagátem mi přijde jako inspirace, aby lidi zase na jiné výstavě postavili jiný podobně střelený nápad. Jinak samo o sobě už je to nedotknutelné, mrtvé. Hezké na tom bylo to, že/když to dalo lidi dohromady, inspirovalo je to a přimělo ke stavění: že to ŽILO. I s tím rizikem, že tam někdo postaví něco "špatně" nebo kus ubourá, třeba nešikovností. Ale žilo to a ten život bylo to, co na tom bylo pěkné.
Naprostá pravda, jenže to nesouvisí s tim špagátem. "Mrtvé" to bylo už týden, od chvíle, kdy se to dostavělo. Špagát tam prý přidali místní brigádníci až v sobotu pod záminkou bezpečnosti, ale reálně zřejmě proto, že už je nebavilo pořád opravovat vylomené příčky. Což chápu, po týdnu už by mě to asi taky... nebavilo. Taky se to ne vždy zcela povedlo, ten soudečkovitý tvar na fotce není objektivem, ale tím, že při opravě příček oken jim sem tam vyšel nějaký stud navíc. :)

Rozložit na pár kusů a převézt myslim nebyla šance, na to nebyly ty okna dost pevný.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

MeNadruhou

na několik kusů, na- mohli to specifikovat podstatně líp- na jednotlivé elementy . Myslím, ale že stavět ji bylo zábavnější, než bourat. >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Ahoj Radek,

este raz prijmi podakovanie za skvelu spolupracu - nesmierne ma tesi, ze AFOLove napriek natreadicnej dlzky podujatia prisli, vsetky modely prezili bez ujmy - a ze si to predovsetkym uzili. Touto cestou ich v mene celeho nasho timu pozdravujem a dakujem.

Nas cakaju verim v buducnosti dalsie zaujimave projekty s priestorom na vzajomnu spolupracu.
Vsetko dobre...
Adrian

P.S. Tej telefonnej budky je skoda, zachranil som aspon ten napis "Telephone" - ako pamiatku na skvely zazitok s AFOLmi... :-)

Adrian Vavro (Emotions)

MeNadruhou

Vím že jde o staré téma, ale kam jinam s tímhle? https://www.facebook.com/DoctorWho/videos/1247980735215951/ asi jsme někoho inspirovali :D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Skyrider

A z kolika kostek ta budka byla?