Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Mám rád tento typ přihlášky... Je to jako se vším, dokud to fakt reálně nepostavíš, neví nikdo jak to dopadne. Tohle je samozřejmě parádička, která se od tebe dala čekat. Píšu si tě do týmu! Věřím, že nezůstaneš jen u toho. Díky! Martin

Martins

Nejen mrakodrapy živ je náš projekt. Malá ochutnávka malé ozdůbky mikroměsta...


HD

Ten vypadá perfektně :D Máš v plánu i kruhový objezd? :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Igorus

Citace od: Martins kdy 16.09.2016, 08:50:14
Nejen mrakodrapy živ je náš projekt. Malá ochutnávka malé ozdůbky mikroměsta...

Pěknééé  ;)

Jediné co mi ale nesedí je to použití LBG. Nemělo by to zůstat taky v tanu?

Martins

Citace od: HorcikDesigns kdy 16.09.2016, 09:04:00
Ten vypadá perfektně :D Máš v plánu i kruhový objezd? :D

No, chvilku jsem si s touto myšlenkou hrál, ale asi je to nad mé síly... I kdyby to nebyl kruháč, chtěl jsem naznačit ty silnice co jdou ze středu, ale je to peklo...

Citace od: Igorus kdy 16.09.2016, 09:14:26
Pěknééé  ;)

Jediné co mi ale nesedí je to použití LBG. Nemělo by to zůstat taky v tanu?

Barevnost je vůbec problém, on je totiž prakticky šedobílý, ale na mnoha fotkách vychází hodně to béžova. V jedné barvě jsem to zkoušel a vypadalo to nudně... Rozhodnutí pro tuto kombinaci padlo v okamžiku, kdy jsem si řekl, že postavím ještě jednu historickou stavbu a ta už je v tan celkem jasně. Díky!

milanv

Jo jo, pán nás honí do monstrvěžáků a zatím má takovýho prcka!  >:D

Ne, vážně: je to opravdu moc pěkný minidílko. Tak pěkný, že ti vyrobilo novou výzvu: jak ho umístit, aby nezapadl a vůbec si ho někdo všiml. Chtělo by to pořádný široký bulvár, aby mohl být na jeho konci jako dominanta... Nebo třeba vymyslíš jak ještě jinak...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Konkrétní nabídka dílů

Jelikož to vypadá čím dál reálněji s nákupem na The Vault, tak chci nabídnout dva díly, které se pro mikro podle mě výborně hodí, ale sehnat je jinde není vůbec jednoduché nebo je to ještě dražší:


obr.barva a názevcena
Trans-Clear Plate, Modified 1 x 2 with 1 Stud (Jumper)~CZK 18.7564
Trans-Light Blue Plate, Modified 1 x 2 with 1 Stud (Jumper)~CZK 10.648

Pokud byste někdo chtěl, napište mi SZ kolik kterého a já to zkompletuju a pak dám vědět, jestli jsme se i s dalšími položkami dohromady dostali na limit a jestli nákup uskutečníme.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Citace od: milanv kdy 16.09.2016, 11:59:57
Jo jo, pán nás honí do monstrvěžáků a zatím má takovýho prcka!  >:D

Ne, vážně: je to opravdu moc pěkný minidílko. Tak pěkný, že ti vyrobilo novou výzvu: jak ho umístit, aby nezapadl a vůbec si ho někdo všiml. Chtělo by to pořádný široký bulvár, aby mohl být na jeho konci jako dominanta... Nebo třeba vymyslíš jak ještě jinak...

:) hele, já jdu příkladem, stavím jako ďas!  >:D

Aby dílko nezapadlo zatím neřeším... projekt se sice hezky rozjíždí, ale tyto starosti si nechávám na později. Ale je pravda, že mi v hlavě trochu cuká to, co jsem zatím zamítl... Řeka, metro, mosty apod.... Je ale potřeba mít ty monstrvěžáky, které vytvoří to správné jádro. Pak dojde i na bulvár...

šipka

A park či les bude?  Zde event. pro inspiraci,  odkaz https://www.flickr.com/photos/132714530@N02/29110372783/in/photostream/  stromy jsou moc vydařené  ;)

Pool

Juuuú, to je sladké. Aneb, co je malé, to prostě hezké.  ;D Bude to mít asi jen jednu velkou chybku, není to v našem měřítku, pro nás to bude potřeba trochu minimalizovat.

Martins

Ty jo, fakt moc hezký... Díky za ten odkaz! Park či les bude, ve druhé etapě... ale měřítko máme ještě menší, tak uvidíme.

Martins

Ahoj,
finalizujeme seznam dílů pro malý LB a ještě tady je ve hře tento díl:
Tile, Modified 1 x 2 Grille with Bottom Groove

Napište sem, jestli o něj máte zájem, případně o jakou barvu? Díky

peki

#132
Kouklal jsem na seznam a kromě dílků "clear" tam není mnoho stavebího materiálu plates (bílá, šedá) jsou tam akorát ty sand green. Já bych zase potřeboval černé  >:D Ale jako hodně univerzální mi přišli právě ty bílé,šedé případně tan v kombinaci s dílky na skla tedy ty celar

Igorus

Citace od: peki kdy 22.09.2016, 15:22:09
Kouklal jsem na seznam a kromě dílků "clear" tam není mnoho stavebího materiálu plates (bílá, šedá) jsou tam akorát ty sand green. Já bych zase potřeboval černé  >:D Ale jako hodně univerzální mi přišli právě ty bílé,šedé případně tan v kombinaci s dílky na skla tedy ty celar

Dodej BL ID, element ID a ještě ti to tam (že jsi to ty) přidám  ;D ;) >:D

peki

Citace od: Igorus kdy 22.09.2016, 15:40:52
Dodej BL ID, element ID a ještě ti to tam (že jsi to ty) přidám  ;D ;) >:D

Přeci nejde o mne, když se podívám na tento obrázek, který byl trefně uváděn jako příklad, tak vidím spoustu plates a tiles.



Vezmu li v úvahu omezení počtu dílků, tak mi tam prostě chybí ty základní stavební kameny kterých bude třeba deseti tisíce v rámci celého města.

Martins

Tak chlapy (teď myslím tu mlčící většinu), vyjádřete se k diskuzi! Peki tady bojuje za celé město, tak ho v tom nesmíme nechat. Já jsem pro, přidat tam základní plates v bílé, šedé a tan barvě. Ostatně jeden plate 2x4 už v nominaci je...

Pool

Jako základní stavební prvek tam vidím tu velikost Plate 1x2 a 1x1, s těmi se mi zdá, že se dá uspokojit nejvíce budov :). Nebo se pletu?

Martins

To je špatná úvaha, napiš "Mám zájem o...." nebo "Potřebuji hodně ...." nebo "když tam bude .... tak postavím další barák". Obecně totiž je to příliš vzdálené realitě a stejně se pak bude počítat, kdo si jaké kostky vezme a kolik a budou se tak dělat priority. Hledáme tedy kostky, o které je konkrétní zájem.

jojik

Když je to tak. Tak já mám zájem o
         http://img.bricklink.com/P/15/3070b.jpg                               trans-Light Blue    3070b   6051921   2000ks
         http://img.bricklink.com/P/15/3069b.jpg                               Trans-Light Blue    3068b   4667222    1000ks
        http://img.bricklink.com/P/2/4070.gif                                       Tan                           4070   4118793     2000ks
        http://img.bricklink.com/P/2/87087.jpg                                   Tan                             87087   4579260     2000ks
        http://img.bricklink.com/ItemImage/PN/2/91405.png             Tan                           91405   4611414      20ks


Pool

Citace od: Martins kdy 22.09.2016, 17:17:38
To je špatná úvaha, napiš "Mám zájem o...." nebo "Potřebuji hodně ...." nebo "když tam bude .... tak postavím další barák". Obecně totiž je to příliš vzdálené realitě a stejně se pak bude počítat, kdo si jaké kostky vezme a kolik a budou se tak dělat priority. Hledáme tedy kostky, o které je konkrétní zájem.

To samozřejmě chápu, ale reagoval jsem na to najít základní stavební prvky. Je mi jasné, že každý si na svůj mrakodrap nominuje ty speciální dílky, ale jak jsi v předchozím příspěvku sám psal "Já jsem pro, přidat tam základní plates v bílé, šedé a tan barvě. ", tak o tyhle dílky mi šlo a snažil jsem se najít nejuniverzálnější velikost  ;).

over86c

Zdravím, tak konečně došly kostky, tak jsem mohl model z LDD přenést do reality (viz příloha). Jedná se o kancelářskou budovu U-Centre na Evropské ulici v Praze. Mám několik dotazů, aby modul korektně zapadl mezi zbylé moduly:
1.) barevnost trávy - zatím jsem použil různé druhy zelené, zkouším různé možnosti. Je nějaká barva trávy definovaná jako norma? Abych nevyčníval a netrápil se zbytečně.
2.) Musí opravdu každý modul být obestavěn nejen silnicí, ale též chodníkem? Rád bych obětoval chodník zeleni, viz levá strana modulu.
3.) Bude-li chodník širší, mohu jej rovnou udělat z 2x4 ( či 2x2) tile, nebo musím použít dva 1x4 (či 1x6, 1x8) tile za sebou?
4.) Do kdy je nutné mít celý modul hotový? Abych zaplnil modul 16x32, musím v zadní části vytvořit ještě panelový dům, tak abych věděl, kolik času mám na sehnání kostek.
Předem děkuji za odpověď.

Pool

ad 1) k té trávě bych byl hlasoval pro to, aby bylo možné použít různé odstíny, bylo by to město veselejší a ne tak jednotvárné. Ale samozřejmě pokud by přechod těch zelených bylo na jednom modulu více, tak to určitě nesmí být takhle kostičkově  ;D. Jinak by nebylo špatné do LB dát nějaký zelený 1x1 tile. Já na trávu nominoval:
38.Tile 1x2Darg Green30706055171micropolis
Ale jak tak koukám, tak ten nám už Igorus vyřadil  >:( Takže asi to vidím na vykachličkování nebo taky mám v plánu použít i pískový podklad, ať to není všechno tak betonové  >:D

Sihaja

Ve friends projektu Zed z antwerp

jojik

Tak mám  dotaz na Martinse jako šéfa projektu. Pokouším  se, jestli se  mi ještě podaří dobře postavit jedna budova.
Vybral jsem si tři. A při stavbě hned té první jsem narazil na  otázku.
     - Bude  mikropolis pokračovat a rozšiřovat se o nábřeží , mosty? Protože potom výška základny na jeden brick bude asi málo.
                Konkrétně já jsem narazil u mrakodrapu Aqua Chicago , že je park na jejím boku o 12 m níž než okolí.
                Nábřeží se bude také muset spustit níž než okolní terén. Nebo se to bude brát všechno jako rovina?
   

Pool

#144
Osobně jsem nad vodou už před nějaký časem koumal a zkoušel si ji vymodelovat při současném základu a vyšlo mi z toho tohle. Přímé moduly vody nebo i zahnutí vody či mosty, by problém asi nebyl. To tedy samozřejmě neřeší tvůj problém, jen že výška 1 Brick je podle mě dostatečná  ::). U toho tvého problému od chodníků udělej nejdřív kopeček a máš to nebo si to trochu zjednoduš a uprav realitu, zdá se mi zbytečné navyšovat ten základní modul.

Martins

Ahoj, koukám, že je tady živo, prima!

Citace od: over86c kdy 24.09.2016, 09:26:52
Zdravím, tak konečně došly kostky, tak jsem mohl model z LDD přenést do reality (viz příloha). Jedná se o kancelářskou budovu U-Centre na Evropské ulici v Praze. Mám několik dotazů, aby modul korektně zapadl mezi zbylé moduly:
1.) barevnost trávy - zatím jsem použil různé druhy zelené, zkouším různé možnosti. Je nějaká barva trávy definovaná jako norma? Abych nevyčníval a netrápil se zbytečně.
2.) Musí opravdu každý modul být obestavěn nejen silnicí, ale též chodníkem? Rád bych obětoval chodník zeleni, viz levá strana modulu.
3.) Bude-li chodník širší, mohu jej rovnou udělat z 2x4 ( či 2x2) tile, nebo musím použít dva 1x4 (či 1x6, 1x8) tile za sebou?
4.) Do kdy je nutné mít celý modul hotový? Abych zaplnil modul 16x32, musím v zadní části vytvořit ještě panelový dům, tak abych věděl, kolik času mám na sehnání kostek.
Předem děkuji za odpověď.

ad 1. tráva a zeleň nemají žádná omezení,
ad 2. problém společných projektů spočívá v jejich návaznosti, takže je potřeba tato pravidla dodržovat. Rastr silnic a chodníků navíc zajišťuje dostatečnou vzdálenost mezi budovami. V tvém případě bych i přesto tuto anomálii schválil, ale nebude to tak vždy.  :) Více v odpovědi na jojíkovi dotazy dále.
ad 3. v tvorbě šedých chodníkových ploch máš opět volnost, klidně použij kostky dle svého uvážení. Já se vždy snažím, aby i tyto plochy vypadaly dobře.
ad 4. ještě nevíme, na jakou výstavu to půjde, já počátám s Lipnem, které začíná v červnu. Takže deadline pak bude květen 2017. Ale může se objevit i jiná možnost, času je ale zatím dost.

Jinak super, stav dál!

Martins

Ahoj,
hezká práce, uvidíme jak dopadne reál.

Citace od: jojik kdy 24.09.2016, 21:52:56
Tak mám  dotaz na Martinse jako šéfa projektu. Pokouším  se, jestli se  mi ještě podaří dobře postavit jedna budova.
Vybral jsem si tři. A při stavbě hned té první jsem narazil na  otázku.
     - Bude  mikropolis pokračovat a rozšiřovat se o nábřeží , mosty? Protože potom výška základny na jeden brick bude asi málo.
                Konkrétně já jsem narazil u mrakodrapu Aqua Chicago , že je park na jejím boku o 12 m níž než okolí.
                Nábřeží se bude také muset spustit níž než okolní terén. Nebo se to bude brát všechno jako rovina?
   

Mikroměsto, pokud jej zrealizujeme, bude pokračovat. V první fázi potřebujeme budovy, proto je teď tlak právě na ně. V další fázi chystám rozšíření o řeku nebo pobřeží, případně o metro. Počet takových modulů se pak bude odvíjet od cekové plochy města. Výška základny bude podle mě dostačující, její zvýšení ale nebude velký problém, prostě přidáme řadu bricků. Můžeme pak udělat i takový fór, kdy jeden břeh řeky bude nižší, druhý vyšší. Je důležité mít na to materiál, viz zadání v prvním příspěvku.

V případě vodních modulů bude hladina rovna té spodní plate.

Co se týká tvého modulu, tak jej v tuto chvíli zjednoduš. V rámci modulu si terén klidně zvedni, ale pozice silnice a chodníků je daná a nelze jí nyní nijak měnit. K tomu se, jak doufám, propracujeme časem.

jojik

Díky za odpověď.Tak to s tou Aquou bude rozumnější počkat na další fázi projektu,a pak se domluvit s někým, kdo bude taky zvyšovat terén. No celé podzemí kolem je prošpikované tunely a jestli jsem to pochopil dobře tak některé jsou dvoupatrové.

HD

Je možné mít chodník trošičku zvednutý oproti okolnímu terénu? (kvůli SNOTu)

předloha: https://www.google.cz/maps/place/N%C3%A1rodn%C3%AD+technick%C3%A1+knihovna/@50.1039474,14.3955393,219a,20y,270.26h,58.16t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470b94e8b61a7d13:0x917af83b84a0902!8m2!3d50.1039236!4d14.3906335
model:


chodníčky v parku možná v reálu vyřeším samolepkou, aby nepůsobily hranatě.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Citace od: jojik kdy 25.09.2016, 10:06:01
Díky za odpověď.Tak to s tou Aquou bude rozumnější počkat na další fázi projektu,a pak se domluvit s někým, kdo bude taky zvyšovat terén. No celé podzemí kolem je prošpikované tunely a jestli jsem to pochopil dobře tak některé jsou dvoupatrové.

Zjednoduš to, finální skladbu domů budeme zcela určitě řešit až na výstavě, těžko to půjde nějak simulovat dopředu. Domy budeme skládat podle toho, jak budou vypadat vedle sebe, dozadu budeme dávat vyšší, dopředu nižší... atd.