10508 Deluxe Train Set - mašinka nejede co s tím?

Založil Hacislav, 12.09.2014, 16:44:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Ahoj,
známa koupila dceři 10508-1: Deluxe Train Set.


Vložili baterky položili na koleje, zmáčkli tlačítko, ale mašinka nejede. Zkontrolovali zdali jsou baterky správně, ano jsou správně.

Mimochodem, zkusila Lego linku, na webu mají pracovní provoz 9-17.0 a že je potřeba volat anglickou, ale když tam člověk zavolá tak se dozví že provoz 9-16.0  ???
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Neřád :-)

Citace od: Hacislav kdy 12.09.2014, 16:44:55
Ahoj,
známa koupila dceři 10508-1: Deluxe Train Set.
[
Vložili baterky položili na koleje, zmáčkli tlačítko, ale mašinka nejede. Zkontrolovali zdali jsou baterky správně, ano jsou správně.

Mimochodem, zkusila Lego linku, na webu mají pracovní provoz 9-17.0 a že je potřeba volat anglickou, ale když tam člověk zavolá tak se dozví že provoz 9-16.0  ???

ja jsme jim pokazde psal no problém cca 24h mi odpověděli
jinak bych reklamoval co jiného :-)

Hacislav

Háček v neprovozní Mašince byl v baterkách.
Tato mašinka jezdí jen na baterie Duracel! S jinými prostě nejela ani baterky z Lídlu, ani Energaizer ani dobíjecí baterky, prostě jen Duracel.
Upozornil ji na to prodejce, protože už podobný problém řešily.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

papluh

Tak mašina ide na TESCO baterky ktoré som vyradil z RC auta (čínskeho) pretože už nevládalo zatáčať. Keďže nemám trať postavenú tak len po zemi a koberci. A to som jej naložil 3dcl vody v šálke.
Otrieskal by som také niečo predajcovi, je to maloobchod ?

rdk

Ve vlacku 10507, ktery ma nejspis stejny motor, vydrzely baterky IKEA detem cca pul roku casteho provozu.

razgy

SPÍŠ BYCH ŘEKL, ŽE BY BATERKY MĚLY BÝT ALKALICKÝ. NĚKDY SE MI STÁVÁ, ŘE OBYČ BATERKY NESTÍHAJÍ..

Hacislav

Ale problem nebyl v tom, že by to baterky nedávali. Prostě na jiné než Duracel to prostě vůbec nejelo. Zmáčkneš tlačítko na mašince o ono nic...
Kdo nevěří v Legeniu mu potvrdí.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Bard

Pokud to byly baterky tužkové nebo mikrotužkové, může to být nízkou výškou kladného pólu, takže se nepropojí obvod. Už jsem se s tím setkal, ale mimo LEGO.

Hacislav

Citace od: Bard kdy 01.11.2014, 18:31:44
Pokud to byly baterky tužkové nebo mikrotužkové, může to být nízkou výškou kladného pólu, takže se nepropojí obvod. Už jsem se s tím setkal, ale mimo LEGO.

JJ, to je přesně ono. Údajně je to tím, že jiné baterky než Duracel jsou o fous menší.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Neřád :-)

Citace od: Hacislav kdy 01.11.2014, 20:08:56
Citace od: Bard kdy 01.11.2014, 18:31:44
Pokud to byly baterky tužkové nebo mikrotužkové, může to být nízkou výškou kladného pólu, takže se nepropojí obvod. Už jsem se s tím setkal, ale mimo LEGO.

JJ, to je přesně ono. Údajně je to tím, že jiné baterky než Duracel jsou o fous menší.

by me zajimalo vyjadreni lega .
ps mi ma doma mame asi 4ruzne masinky a cpu tam co mam zrovna po ruce od vybehanej baterek z rc az nabijeci nektere uz to maji za par ale jede dicky na pohodu .

papluh

#10
Podľa mňa máš dve možnosti, riešiť to ako reklamáciu cez Legenio na ktorú máš ako zákazník malobchodu právo. Odmeráš šublerou baterky a keď spadnú do normovanej veľkosti, produkt s nimi musí pracovať. Najskôr im budeš musieť poslať celý set naspäť, oni si to už s LEGO-m vyriadia sami. Riadiť sa to bude reklamačnými pravidlami z občianskeho zákonníka.
Neviem ako je to v ČŘ tak nasledovné môže byť iné - Je tam pre nich aj možnosť opravy, nechajú to rozobrať - vybrúsiť, ohnúť,... a pošlú naspäť. Ak to je nový produkt, tuším do pol roka,  možeš žiadať nahradu novým kusom alebo prachy naspäť.

Možnosť druhá je riešit to s LEGO supportom, je veľmi pravdepodobné že to uznajú a pošlú ďalši diel bez nutnosti čokoľvek posielať naspäť. Pokiaľ sa jedná len o rozmery, tak si to môžeš zbastliť sám a zostanú ti funkčné oba...

Bard

Já bych to vyřešil kouskem alobalu zasunutým mezi kontakt a kladný pól baterie.

Archaon

No ja mam spatne zkusenosti s Intelli masinkou, tam baterie vydrzi maximalne mesic, a to decka jezdi fakt malo :-( mam takove podezreni ze ta masina je porad ve stand-by modu na IR prijimac.

Hacislav

Citace od: papluh kdy 01.11.2014, 21:00:07
Najskôr im budeš musieť poslať celý set naspäť, oni si to už s LEGO-m vyriadia sami. Riadiť sa to bude reklamačnými pravidlami z občianskeho zákonníka.

To všechno jsou komplikace a vosery.
Pro kamarádku je důležitý, že má mašinku která jezdí a že dcerka z ní má radost. Stačí ji že ví, že je potřeba ladovat Duracelky.   8)
Mimochodem vyreklamovat by to zvládla kamarádka taky, dělá spotřebitelskou rubriku v radiu. Nicméně reklamace by se nějakou dobu vlekla, pro ní je důležitý, že má funkční mašinku hned.

Sem jsem to napsal jen pro někoho kdo by mohl narazit na stejný problém.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

papluh

Tak či onak, by som ten support skusíl, výrobok nie je 100% a možno sa dočká rezervy ez potreby posielať to naspäť. Ak sa nemýlim, cez stránku sa to dá poslať aj s českým popisom.

Neřád :-)

vyjadreni lega
Vážený pane 

děkujeme, že jste kontaktoval LEGO® servis.

Omlouváme se za naši opožděnou odpověď.

Moc nás těší náš zájem o 10508-1 LEGO DUPLO® Deluxe Train Set.

Pro tuto stavebnici doporučujeme používat nové jednorázové alkalické baterie, nejlépe stejné značky.

Pokud použijete nabíjecí baterie, nemůžeme zaručit, že bude vláček 100% fungovat tak jako s těmi doporučenými.

Dokážu si představit, že je tu frustrující a doufám, že se Vám podaří rozhodnout se koupit dárek podle Vašich představ.

Ještě jednou děkujeme, že jste se nám ozval.

Věříme, že jsme Vám touto informací pomohli.

V případě dalších otázek nás prosím opět kontaktujte.

S přátelským pozdravem a přáním hezkého dne,



Marta Tomanova
LEGO® zákaznický servis