(Vlastní) Pás

Založil Bobeš, 03.01.2009, 18:07:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bobeš

Využití části setu 8275, rovně to jezdí hezky, přes větší překážky to bohužel klouže, zatáčet se mi to nepodařilo naučit. Stabilitu to udrží bez problému. Chystám se to udělat ještě jednou a sestavit velký buldozer.

Kdyby měl někdo na prodej 84 kusů těchto pásů - http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=57518 ,  za slušnou cenu ,ať se ozve.





jakpet

vypadá to pěkně, kolik stupňů to vyjede? ;D

Bobeš

Záleží na povrchu, na papírové krabici to vyjede do náklonu přibližně 25 stupňů, potom to už začne klouzat.

jakpet

To je slušný výkon. Zkoušel jsi to na přilnavym povrchu?

Bobeš

Zatím jsem to na jiném povrchu nezkoušel.

Shmade

JO! Takovéhle výtvory můžu :) Nahraj prosím nějaké video. K tomu zatáčení... vím, že by to bylo asi obtížněji realizovatelné, a poloměr zatáčení by byl stejně moc velký na nějaké ježdějí, ale zatáčet by podle mě i takovýto jednopás mohl... Ty samotné pásy mají totiž celkem vůli do stran, takže by podle mě šlo udělat stroj pro jednoduchost třeba jen ve třech místech kloubový, takže by se do zatáčky tvaroval celý včetně pásu - opravdu lehce, ale zatočilo by to, ale poloměr zatáčení by byl odhadem tak 2-3 metry, možná více  :)

jakpet

Citace od: Shmade kdy 03.01.2009, 18:46:38
JO! Takovéhle výtvory můžu :) Nahraj prosím nějaké video. K tomu zatáčení... vím, že by to bylo asi obtížněji realizovatelné, a poloměr zatáčení by byl stejně moc velký na nějaké ježdějí, ale zatáčet by podle mě i takovýto jednopás mohl... Ty samotné pásy mají totiž celkem vůli do stran, takže by podle mě šlo udělat stroj pro jednoduchost třeba jen ve třech místech kloubový, takže by se do zatáčky tvaroval celý včetně pásu - opravdu lehce, ale zatočilo by to, ale poloměr zatáčení by byl odhadem tak 2-3 metry, možná více  :)
mam dojem, že by takový typ ,,zatáčení" hodně odnášely díly pásu a po nějáké době by v sobě nedržely, ale i tak je to good nápad, někdy to zkusim postavit

Shmade

Podle mě zas tak moc ne, myslím, že by to mohlo fungovat v rámci možností dobře, i ten poloměr by mohl být menší... ještě postavit k tomu ten stroj, já mám tenhle pás jen ze skůtru, takže nevyzkouším...

Ondrej

Aby to neprokluzovalo se dá na jednotlivé díly pásů připevnit gumička i bez toho aby se na ni dělal uzel , už jsem to tu někde viděl .

Bobeš


Tynian

Gumičky na pásech jsou zde:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=347553
Je to geniální a jednoduché řešení, já jsem narval gumičku na každej druhej dílek pásu a funguje to fantasticky :-)

Bobeš

Hned to zkusím, díky.

davda54

Když se tak koukám na druhý obrázek, netře ten Gear 40 Tooth o zem?

Jinak pěkný výtvor ;)


Bobeš

Trochu ale ničemu to nevadí, koukni se na video jestli jsi na něj nekoukal.

Shmade

Přakvapilo mě jak je to stabilní, jsem několikrát myslel, že se pás převrátí.

JardaL

Citace od: Shmade kdy 04.01.2009, 16:46:16
Přakvapilo mě jak je to stabilní, jsem několikrát myslel, že se pás převrátí.
Má to nízko těžiště a ten vystrčenej gear tomu taky paradoxne pomáhá.
¨Mě osobně vadí to, jak se pás nahoře dře o IR přijímač.¨
Ale jinak oceňuji skvělý nápad.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

TomKQT

Citace od: Bobeš kdy 04.01.2009, 15:07:04
Trochu ale ničemu to nevadí, koukni se na video jestli jsi na něj nekoukal.
Není to náhodou naopak? Tzn. ne že by ničemu nevadil ale naopak výrazně pomáhá jízdním vlastnostem?  8)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Bobeš

Citace od: JardaL kdy 04.01.2009, 23:28:23
Citace od: Shmade kdy 04.01.2009, 16:46:16
Přakvapilo mě jak je to stabilní, jsem několikrát myslel, že se pás převrátí.
Má to nízko těžiště a ten vystrčenej gear tomu taky paradoxne pomáhá.
¨Mě osobně vadí to, jak se pás nahoře dře o IR přijímač.¨
Ale jinak oceňuji skvělý nápad.

Nazávisle na tvé připomínce :-), jsem včera večer IR příjmač dal níže.

Bobeš

Přidělal jsem gumičky , zásadní zlepšení díky

Mat

To je povedený výtvor, včera jsem si to postavil, skvělý nápad.

Shmade