Zdechl tady pes

Založil Slick7, 15.10.2014, 08:38:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiP

#60
Citace od: Mareken kdy 23.10.2014, 14:19:56
Okej, když tak žijeme na sociálních sítích, proč se někdo nechytí nápadu lepší kousky nevystavit přímo na facebook?

Potrefená husa se ozvala?  ;D ;D ;D

Nadsázka to vůbec nebyla, to je, bohužel, realita.

EDIT: FB je geniální vynález pro lidi, kteří za ním stojí. Lidi jim tam sami cpou informace, jsou na něm závislí. Je to neuvěřitelný nástroj, jak ovládat obrovské poslušné stádo oveček  >:D

EDIT2: http://www.internetprovsechny.cz/vypadek-facebooku-humor-panika-a-22-000-dolaru-za-minutu/
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Mareken

Tak proč brečet tady fóru a něco s tím neudělat? :D
Polovina stavitelů tu už je jednou nohou v hrobě, nalákejme mladé na facebook. Kde je v tom problém? Fb stránka Kostky.org s příspěvky jednou za 2 měsíce a většinou jenom sdílení cizího Lugu. Kdyby se tam objevil něčí model i mladšího stavitele, byla by to velmi dobrá motivace, v dnešní době by to bylo něco jako hlavní stránka v novinách. Ale ne, "vrstevníci" Věry budou vždy proti. S dobou se musí jít, už to tak berte.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Kuba

Už to tu někde na foru padlo. Tedy nápad: to se mi líbí/nelíbí

Nebylo by možné, aby se daly všechny příspěvky i takto hodnotit. Šlo by to na tomto typu fora vůbec nastavit?
Někteří noví stavitelé píší, že jim chybí ohlasy na jejich stavby. Ale opačnou stranu asi taky nebaví psát do vlákna po čtvrté za sebou větu "jo máš to pěkné" a podobně spamovat. A kdo chce napsat k příspěvku svůj názor, tak jej samozřejmě napíše.
Třeba by to mohlo některé i motivovat, kdyby měli u svých staveb, krom názoru a rad i hodně palců na horu  ;)
A někteří provokatéři, až by měli u všech svých stupidních příspěvků vždy hodně mínusů, by snad pak dostali rozum, že jsou mnohokrát vedle. Tedy pokud by v tom nesoutěžili.  ;D

MiP

#63
Citace od: Mareken kdy 23.10.2014, 14:44:09
Tak proč brečet tady fóru a něco s tím neudělat? :D
Polovina stavitelů tu už je jednou nohou v hrobě, nalákejme mladé na facebook. Kde je v tom problém? Fb stránka Kostky.org s příspěvky jednou za 2 měsíce a většinou jenom sdílení cizího Lugu. Kdyby se tam objevil něčí model i mladšího stavitele, byla by to velmi dobrá motivace, v dnešní době by to bylo něco jako hlavní stránka v novinách. Ale ne, "vrstevníci" Věry budou vždy proti. S dobou se musí jít, už to tak berte.
;D ;D Teď si mě rozesmál. Já se tedy za vrstevníka Věry nepovažuji.  ;D ;D ;D Já jsem, myslím, jeden z posledních, který by nešel s dobou, co se ITC týče.

Pouze jsem zde napsal, proč si myslím, že to tu jde od 10ti k 5ti. Já to zachraňovat nehodlám, jestli mají zaniknout, tak zaniknou, já to přežiju. Je jen na "vedení" Kostek, jestli se přizpůsobí situaci a šlápnou na plyn (a možná tím ztratí "oldies" úplně, ale získají novou krev), nebo se zde dál bude vznášet duch Mirka Dušína  ;D (modří vědí  ;D >:D) a půjde to celé do Kytek.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Mareken

Citace od: MiP kdy 23.10.2014, 15:07:55
;D ;D Teď si mě rozesmál. Já se tedy za vrstevníka Věry nepovažuji.  ;D ;D ;D Já jsem, myslím, jeden z posledních, který by nešel s dobou, co se ITC týče.
Vrstevník sice ne, ale stejně  víc jak 2x tolik co já :D.
Tak hurá, teď jen přesvědčit vezíra na znovuožití fóra v "nové" sféře.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

MiP

Citace od: Mareken kdy 23.10.2014, 15:20:00
Tak hurá, teď jen přesvědčit vezíra na znovuožití fóra v "nové" sféře.

Tak to asi dřív pokvetou hrábě  >:D >:D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Aki

#66
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 23.10.2014, 14:44:37
Už to tu někde na foru padlo. Tedy nápad: to se mi líbí/nelíbí

Nebylo by možné, aby se daly všechny příspěvky i takto hodnotit. Šlo by to na tomto typu fora vůbec nastavit?
A není to tak, že už to díky možnosti vložit svou anketu do vlákna vlastně máš?  ??? Viz třeba moje vlákno s branou do Stráže.
A sorry za hlas ze záhrobí. Za 8 dní jsem tady 10 let. Asi jsem se tady se svým vztahem k legu a postavičkám nějak zapoměl.  :P

Futurion

Citace od: MiP kdy 23.10.2014, 14:34:28

EDIT: FB je geniální vynález pro lidi, kteří za ním stojí. Lidi jim tam sami cpou informace, jsou na něm závislí. Je to neuvěřitelný nástroj, jak ovládat obrovské poslušné stádo oveček  >:D

Jistěže. Vždy když selžou chemtrails, tak je facebook další na řadě v ovládání lidských myslí. Pak už jsou v záloze jen Rockefellerové.

Kuba

Citace od: Aki kdy 23.10.2014, 16:16:31

A není to tak, že už to díky možnosti vložit svou anketu do vlákna vlastně máš?  ??? Viz třeba moje vlákno s branou do Stráže.
A sorry za hlas ze záhrobí. Za 8 dní jsem tady 10 let. Asi jsem se tady se svým vztahem k legu a postavičkám nějak zapoměl.  :P

JJ, takto tedy jde. Já myslel i aby to mohlo být vždy u konkrétního příspěvku automaticky, mohla by dostat i každa rada a nazor hned hodnoty zda se ostatním zamlouvá, či nikoliv :) A taky by dostali zabrat i všichni ti prudiči co tu plevelí všechna vlákna a nikdi nikdo nic od nich neviděl  >:D

Je to takové moderní vyřčení názoru, co funguje už na více diskuzních forech... Hlavně zpravodajských... Je to samozřejmě nápad, netuším jestli realizovatelný... :)

tomaslambo

Citace od: Aki kdy 23.10.2014, 16:16:31
A není to tak, že už to díky možnosti vložit svou anketu do vlákna vlastně máš?  ??? Viz třeba moje vlákno s branou do Stráže.
No myslím že anketa by to celkem elegantně vyřešila, jen by to chtělo trocho jiný formát než uvedený příklad. Viděl bych to na styl hodnocení jako ve škole, ale třeba jen na tři úrovně (libí, průměr a nelíbí) s tím, že ten kdo ohodnotí jako nelíbí by s vlastní iniciativy mohl napsat jakousi konstruktivní kritiku (vypíchne co se mu nelíbí a popřípadě poradí co zlepšit, upravit či předělat)

Nejsem tady na fóru dlouho, ale úbytku MOCů jsem si také všiml. Osobně vidím problém v již zmiňovaných zakázkových stavbách pro výstavy. Tím samozřejmě nechci říci, že jsem proti výstavám, ale nechápu proč je nutné tyto stavby řadit do samostatné sekce. Proč nejsou zařazené do sekcí kam patří (Castle, Model Team, Space...), připadá mi, že se to potom zbytečně tříští a tím je onen úbytek více znát. Přitom se zakázková stavba od klasického MOCu liší jen tím, že se nestaví z vlastních zásob. Ve vláknech kde je průběžně dokumentovaný postup stavby obvykle bývá celkem rušná debata (Chrám sv. Víta, City point ...)

Thrawn

#70
Facebook opravdu ne. Kdykoliv šla nějaká skupina kde jsem byl členem z fóra na facebook, tak šla do háje. Jako prezentace ano, ale jako místo pro diskuzi opravdu ne. Nestíhal bych sledovat dvě sociální sítě. A ani nechci. Jak už někdo psal, je to skvělý marketingoivý nástroj, který přínáší jeho tvůrcům velmi pěkné zisky na informacích, jež sami uživatelé jeho prostřednictvím předávají tvůrcům cílené reklamy. A je to úplná absence soukromí. Velký bratr nazdar. Howgh!
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mr. Cube

Souhlas s Thrawnem.

peki

Citace od: Mareken kdy 23.10.2014, 14:44:09
Tak proč brečet tady fóru a něco s tím neudělat? :D
Polovina stavitelů tu už je jednou nohou v hrobě, nalákejme mladé na facebook. Kde je v tom problém?

Podle mne to není o nástroji jestli fórum, nebo FB či něco jiného. Mimochodem kostky jsou na  FB stránkách.

diskuse kostky na FB

Jak jsem psal výše za tu dobu 10 let jsou zde zájmové skupinky lidí někdy větší někdy menší. Tyto skupinky diskutují o věcech které je zajímají, ne vždy je to pro každého.  Že by mohlo být stavitelů/MOC více o tom žádná. Pamatuji doby ( a upřímně mi tedy vůbec nechybí) kdy se řešilo chování uživatelů na fóru .

Mojí snahou je podpořit stavitele, a tedy dostat sem i více MOC prostřednictvím organizace akcí/výstav. Tohle bylo v plánu na 2014 

Tohle je předběžně v plánu na 2015

Soutěží bylo v roce 2014 také hodně (včetně atraktivních cen). Na 2015 se o tématech na soutěže bavíme

Přes to všechno to někomu může připadat že se tu nic moc neděje. Není nic jednoduššího než se do dění aktivně zapojit.

Mtron

#73
Celkem uživatelů: 2573 ????

Všiml si někdo z Vás kritiků, co by všechno cpali na Fb či jiné sra..č.. sítě, že je to fórum? Naší prezentací jsou výstavy a velice úspěšné. Příjde mi, že staří, chytří mazáci "OLDEIS", jak to tu nějaký neznaboh nazývá, nekupují za přemrštěné ceny, a tak se tu snaží podněcovat cílené nepokoje a rozepře, aby mohl parazitovat na nováčcích. Kolik nové krve tu staví? Kolik starých odešlo z kostek, pokud nebyli vyhozeni záměrně ? Raději přestaňte vymýšlet hovadiny a nepotřebné věci. To, že to chce jeden, neznamená, že to chtějí všichni. Již jsem tu jednou psal. STAVTE, foťte, přestaňte tu plácat o ho...v... Vážně mi lezete krkem, jak tu otravujete vzduch. Chceš ohlas, tak to vystav na výstavě. Mám za sebou hodně výstav a stavby viděly desetitisíce lidí. To je, proč KOSTKY.ORG sdružují členy. Pokud chceš mít u každé fotky palec na horu či dolu, je opravdu zbytečné, to si založ profil na FB a tam se tím ukájej. Nikdo tu není OLDIES či mladý, přestaňte to tu kastovat. Je tu pouze člen kostek - stavitel, sběratel. 

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Ivansliz

Po bitvě v Lugbulkovém vlákně, je tu další zábavné vlákénko.  ;D  >:D

Chtěl bych zdůraznit, že fórum je pouze takové, jací jsou jeho samotní uživatelé (to je hlavně vzkaz pro velké kritiky všeho, co tu je) .  ;)

Když tu někdo píše, že by hlavně organizátoři fóra či ti "oldies" (???) měli něco dělat, aby fórum nějak vypadalo, tak je to krásné přiznání: "Vy makejte, ať se tu něco děje, protože já sám nic nedělám a jsem neschopa, co nikdy dělat nic nebude, pokud to někdo neudělá za mě, abych "SE MĚL" jako prase žitě!  >:D

A rozdělení na "oldies" a "newbies" jsem se zasmál nejvíc.  ;D

A další "půlení" fóra někam doprčic, jako např. na FB, je blbost podle mě. Stačí, že kus lidí odsud odešel na tatralug (tam je ale otázka, zda to bylo opravdu na škodu,že odešli, že ?).  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Mr. Cube

Omlouvám se za opakovaně krátké příspěvky, ale souhlas s Ivanem. ))