(vlastní) Bardovy viněty - Zrození legendy

Založil Bard, 19.01.2014, 20:01:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bard

Zrození legendy

Nápad jsem nosil v hlavě asi půl roku, než mi časové možnosti dovolily stavbičku zrealizovat.

Viněta Zrození legendy zobrazuje jednu smutnou událost z českých dějin. Poznáte, o kterou jde?
Ačkoli prostředí jsem vytvořil fiktivní, snažil jsem se být z hlediska historie v rámci možností co nejpřesnější.

Je to má první viněta a stála mě sedm večerů neustálého přestavování, než nabyla vzezření, které by odpovídalo mému záměru.

P.S.: Doufám (aspoň podle toho, co jsem našel), že i při těchto rozměrech se nechá stavba považovat za vinětu.

VocucBat

Krása! Jde to poznat na první pohled.

Mr. Cube

Jde to poznat hned, povedené dílko.  ;)

linhi

Je to hned poznat,jen jsi mohl udělat jiné dveře s klepadlem,ale to je jen detail,je to výborné!

Foton

Moc pěkné. Jen si nás mohl nechat hádat co to představuje (bez nápovědy: "smutnou událost z českých dějin").
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Já myslím, že to bylo poznat okamžitě i bez nápovědy. Pěkná práce!
Pán na Žlutém hradě

Justin

Ahoj,

mohol by mi niekto z našich západných susedov prezradiť akú udalosť MOC predstavuje.

Ďakujem pekne

Justin

germik

Zavraždění (svatého) knížete Václava v Boleslavi ;)

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Bard

#8
Děkuju za všechny povzbudivé reakce a omlouvám se, že jsem vás podcenil s tou nápovědou.  :)

Citace od: linhi kdy 20.01.2014, 09:10:51
...jen jsi mohl udělat jiné dveře s klepadlem...

To jsem samozřejmě mohl a původně dokonce i chtěl. Jenže jednoho večera, kdy mi stavění zdím moc nešlo a pořád jsem přestavoval kvůli proporcím, jsem vyměknul a dal tam "prefabrikát".

Když se k té myšlence vrátím, tak zásadní problém pro mě představuje samotné klepadlo. Tím, že se LEGU nevěnuju systematicky, neznám hodně dílků a z těch, které znám, mě žádný na místě klepadla neuspokojil. Přikládám fotografie (prosím, nesmějte se některým variantám). Z dílků, které mi nějakým způsobem připomínaly klepadlo, mi většina připadá příliš velká nebo jinak nevhodná.
Když jsem připravoval věci k focení, přihnal se můj syn (7 let) a vítězoslavně mi přinesl prsten. Musím přiznat, že mě nenapadl. I když nedrží pevně, vypadá docela dobře. Jen se moc leskne.

Nakonec přidávám fota s variantou, která podle mě vypadá jednoznačně nejlépe, ale předpokládá uříznutí části klíče. A tuhle variantu jsme si netroufl zvolit, abych na fóru nedostal ban. Pro jistotu dodávám, že fotografie je retušovaná a klíč zůstal celý.  ;D

Jakoukoli radu k tomuhle problému přijmu rád.

germik

Já bych zvolil prsten, ale spíš bych ho dal doprostřed - jako ten vějíř a spol...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Justin

Citace od: germik kdy 20.01.2014, 21:02:45
Zavraždění (svatého) knížete Václava v Boleslavi ;)

Ďakujem za info

Justin

Aki

#11
Mně se líbí ta pneumatika. Ten klíč, také není špatný. Kdyby jsi ho dal na kolmo nebo šikmo a Věnceslavovi do ruky, jako že se drží, tak by jsi nemusel nic řezat - zbytek klíče by byl schovaný na druhé straně.

Izmael10

Veľmi sa mi to páči, presne takéto MOCy si cením.
Teším sa na ďalšie výtvory.  ;)

Bard

#13
Nápad na tuhle vinětu jsem nosil v hlavě od chvíle, kdy tu někdo dal odkaz na známé kapely ztvárněné z LEGA. Ne, že by mě hudební produkce ZZ TOP srážela na kolena, ale jde opravdu o legendu a vizuelně je to jedna z nejsignifikantnějších kapel na světě.

K tomu, abych se dal do stavění, mě dokopalo vyhlášení soutěže "Tady chcíp pes". Stavěl jsem s mocnou podporou svého syna, který mi našel a půjčil řadu dílků, které jsem neměl k dispozici.

matka

Musím říct, že od tvé minulé viněty jsem se těšila na další, protože byla moc povedená. Tohle je sice něco úplně jiného, ale parádní je to také. Vystihl jsi je přesně.
Paní na Žlutém hradě

Bard

Děkuju, od tebe pochvala potěší.  Tohle bylo opravdu tematicky úplně jinde, než bych chtěl stavět, ale další vinětu plánuju zase historickou.