(Vlastní) železniční stanice KAMENICE

Založil peter, 29.12.2018, 10:47:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Jak jsem se zmínil v tématu o modulární železnici, tak pro své modulární kolejiště jsem začal s prvním modulem a sice malou železniční stanicí - KAMENICE. Inspirací některých detailů mi byla budova stanice Veleslavín, která se nachází na trati č.120 v Praze.

Model je postaven celkem na třech velkých baseplates, kde na prvních dvou je samotná stanice a na zbylé třetí, která je oddělitelná, je zhlaví stanice s kouskem staré skladištní budovy vč. odstavné koleje. Dále je celý modul vybaven vlastním LED osvětlením.

Všechny budovy jsou postaveny včetně interierů. Ve stanici se tak nachází čekárna, kancelář výpravčího se stavědly a místem prodejny jízdenek a v prvním patře je pak byt obsluhy stanice. Skladiště je opatřeno otevírajícími se vraty a uvnitř se nachází regál se spoustou harampádí a ponk s vrtačkou.

Nejvíce práce bylo se střechama a to zejména na nádraží. Díky úhlům, v kterých jsem je potřeboval mít, komínům a dalším detailům jsou nakonec celé sestaveny jen z tiles 1x2 a spodní střecha je navíc kvůli hranovým bosážím připevněna přes technic axles a technic bricky s exle dírou, které mi tak umožnili její horizontální odsazení přesně o tloušťku oné bosáže.

Níže přikládám pár obrázků, které byly pořízeny na letošní výstavě ve Skaerbaeku a také odkaz na video o celém modelu.

VIDEO:
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt

Pekná dioráma Peter! Možno by to ešte chcelo nejaké telegrafné stĺpy, poplatné dobe. ;)

peter

Citace od: Anatyt kdy 29.12.2018, 11:03:59Pekná dioráma Peter! Možno by to ešte chcelo nejaké telegrafné stĺpy, poplatné dobe. ;)

Dobrej tip! Je zajímavé, že dráty, jak od elektriky, nebo telegrafu se snažím do svých modelů dávat, ale tady jsem na ně nějak opravdu opomněl. Díky - napravím.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

fanda


Clermont

Vedeš hodiny stavění diorám Lego vláčků?  ::)
Tohle je moje krevní skupina  :)

Vočko

Parádní práce peter ;) MOC se mi líbí tvoje projekty.

Igorus

Petře parádní práce. Tvoje modely jsou plné detailů, nápadů. A osvětlení to celé podtrhuje.

Snad jediné co mi tam neladí (ale třeba je to záměr) je podoba kolejí. Jako že by mohly být doplněny pražci z tiles.

peter

Děkuji, že se model líbí - opravdu si toho vážím.

Co se týká pražců, tak i mně by se tiles na nich líbily, ale bohužel (i když možná bohu dík) jich tolik nemám. Navíc, jelikož bych nerad zůstal jen u tohoto modulu, ale rád bych to rozvinul dále, tak bych těch tiles musel mít velkou zásobu a v podstatě by se mi z nich staly jen jednoúčelové dílky a to se mi nějak zatím příčí a nechce se mi za to ty peníze dávat. Takže se omlouvám, ale u mne zatím s vyhlazenými pražci modely nebudou :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Mně se dioráma také moc líbí, těším se na pokračování. Osvětlení tomu přidalo další rozměr, televize v patře je TOP!  ;)
Ještě k těm kolejím - nezkusil bys, Petře, použít 9V kovové koleje? Určitě by to hůře nevypadalo, spíše naopak.

Igorus

Citace od: otaznik kdy 04.01.2019, 15:30:57
Mně se dioráma také moc líbí, těším se na pokračování. Osvětlení tomu přidalo další rozměr, televize v patře je TOP!  ;)
Ještě k těm kolejím - nezkusil bys, Petře, použít 9V kovové koleje? Určitě by to hůře nevypadalo, spíše naopak.

Jo, to by bylo taky řešení. Nebo pak nominace tile do Lugbulku  >:D

peter

#10
Citace od: otaznik kdy 04.01.2019, 15:30:57Ještě k těm kolejím - nezkusil bys, Petře, použít 9V kovové koleje? Určitě by to hůře nevypadalo, spíše naopak.

Jo to taky vím a tady se hodně stydím, ale nenašel jsem výhybky v téhle nové šedé a nechtěl jsem zatím jen kvůli tomuto odmisbovat krabičku, kde vím, že je mam. Oproti tomu většinu ostatních kolejí mám zase jen už v nové šedé a tak jsem to nechtěl mixovat a proto to tedy udělal z těhlech plasťáků :-\

Jinak jsem rád, že se televize líbí. Někdy třeba příště ještě dodám pár fotek, kde je vidět, že i v tom patře je vše vybaveno a není to ošulené. Televize tam tedy opravdu je a nepředstavuje ji tedy jen ta ladka někde v rohu :-)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

fanda

Já bych se Petere tolik nebál míchat různé pražce a kolejnice na jednom nádraží, pokud si dobře vzpomínám, tak na reálné železnici existuje vedle sebe na jednom nádraží 2, 3 i více druhů a barev pražců a kolejnic.

Já se přiznám, že v této mé životní etapě VŮBEC nehledím na design, výrobce a geometrii kolejí, ale jde mi jen o jízdní vlastnosti a design vozidel z co nejvíce PURE Lego dílů.

Až teď jsem si pořádně uvědomil, že když jsem si ještě hrál s železnicí v měřítku H0 (než jsem se přeorientoval na LEGO, resp když jsem měl děti ve věku dětí), tak jsem měl modely vozidel a koleje od MNOHA výrobců. A teď, když používám rozchod legový, mně něco (nevím co) neustále nutí mít co nejvíc prvků z TLG. Skoro se stydím použít BuWizz - ale není to vlastně absurdní ?????????????????????