MOC do kolejiště - vlastní i napodobeniny

Založil ejancar, 16.11.2016, 11:05:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ejancar

Ahoj, tak přidám taky jeden kousek z mé sbírky, který už mám déle, ale zdaleka není hotový. Proběhnou ještě nějaké individuální upgrady a určitě menší číselné samolepky.
Jedná se o napodobeninu princezny, ale vím, že je hodně co vylepšovat. Jsem jen amaterský začátečník, kterého to prostě baví, ale klidně do mě :) jsem na kritiku připravený.
Lego = každý den nový model/hračka!

ejancar

Ještě přikládám pro lepší orientaci foto zepředu, kde je také viditelně přichystané místo pro číselnou samolepku
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

Moc pěkná ,i to barevné provedení .Taky bych postavil elektrickou ale nemám ani pantografi.

ejancar

To Martindavid - děkuji, právě to barevné provedení jsem chtěl nasměrovat tak, aby to vyzařovalo takovou tou " typicky českou "  :)
Jinak, jak píšeš o pantografech, to není žádný problém, dva tě vyjdou ne více jak na pouhou dvacku! Zkus omrknout na bricklink tyto dílky - 2922+44300 +30554b a uvidíš sám, není to problém.
Horší je to s motorky, kolečky, čelními orámovanými skly a podvozky.
Lego = každý den nový model/hračka!

ejancar

Tak mi to nedalo a osedlal jsem mašinku červenými skly ze 3677, myslím, že to je mnohem lepší.
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

Waau tohle okno přesně tam sedi.Já zatím disponuji kostkami pouze ze stavebnic,ale kostky na stavěni modelů
budu muset postupně řešit aby bylo z čeho stavět.O podvozcích vím že se blbě shání.
Ještě nám postav soupravu (dvojče( lokomotivy.

ejancar

Martindavid - Díky za reakci na čelní skla, ponechám je takto, no dvojče nebude, musí to zvládnout holka sama "se dvěma motorky" :D, věř že prošla zatěžkávající zkouškou a má fakt páru :)
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

No díval jsem se že máš 2 poháněné podvozky.

sohibil

Citace od: martindavid kdy 17.11.2016, 19:04:22
No díval jsem se že máš 2 poháněné podvozky.
Ja mu to náhodou schvaľujem. Ja by som tiež použil 2 motorčeky, nech má tá mašina aj patričnú ťažnú silu. Teraz mi tak napadlo, že aký najdlhší lego vlak ste kto videli a koľko mašín ho ťahalo?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.


sohibil

Tak to je vážne sila. Nechápem ako je možné, že sa to nevykoľají.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

ejancar

Tak, tak Sohibil, keď sú ťažkosti, príde princezná s dvoma motormi a odvezie čo je potrebné :), no prikladám jedno foto, kde je teda menej vagónikov než na youtube videu, ale tiež sila ...
Lego = každý den nový model/hračka!

ejancar

Proběhly menší úpravy - číselné samolepky a malé logo ČD, (okna ze 3677 ponechávám nastálo).
Lego = každý den nový model/hračka!

sohibil

Uvažoval si aj nad osvetlením? Tie čelné svetlomety si o to priam koledujú.

Trochu OT: Veľmi rád by som videl Lega nejaké poschodové (česky patrové) vozne, najradšej tie prastaré 4-vozové súpravy Bpjo/Btjo s 3-nápravovými jacobsonovými podvozkami.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Cavelon


sohibil

Citace od: Cavelon kdy 14.01.2017, 19:03:04
Prečo ich teda nepostaviš?
*facepalm* Lebo nemám z čoho. Podtitulok "chudobný AFOL" nemám preto, aby som bol zaujímavý.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Cavelon

#16
Nuž, chudoba je relatívny pojem. Nie je dobré si dávať takúto nálepku, lebo potom ním naozaj budeš.
Si ma celkom inšpiroval. Keď budem mať čas, možno skusím tie vozne zrealizovať. ;)
BTW kde sa môžem niečo dočítať o tom Jacobsonovom podvozku? Googlil som, ale nič som nenašiel.

sohibil

Mne sa podarilo nájsť akurát anglickú wiki ale tam nie je moc informácií. Skúsim ešte trochu viac pogoogliť...
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

sohibil

Našiel som nejakú diplomovku o konštrukcii jacobsonovko podvozku ale nemohol som ju prečítať, lebo mi v poslednej dobe nejak blbne otváranie .pdf Vyskúšaj.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Cavelon

Bez registrácie a prihlásenia to nechce zobraziť. :'(

sohibil

Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.