Naše malé kolejiště

Založil martindavid, 11.10.2016, 21:32:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

trochu si se synem hraji  tak jsme spolu stvorily drezinu kterou ještě budu dale vylepsovat
jaky mate na ni nazor dik

martindavid

a ze zadu tam pribude jeste rameno jerabu

ejancar

Je fajn, pokud ti nevadí ty study na stříšce a ruční pohon, tak není co řešit :)
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

study pujdou urcite pryc ,pohon urcite nebude, je to na malych koleckacjh
ale zkousely jsme to tlacit lokomotivou a kupodivu to jede
jeste k tomu vytvorim za drezinu vozik

Icewalker

Citace od: martindavid kdy 13.10.2016, 10:48:58
study pujdou urcite pryc
"Study" k Legu patří, takže pár jich dle mého klidně může být vidět, líbí se mi to, jak to je ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

martindavid

vylepšená drezína v depu

martindavid

#6
 Našel jsem v šuplíku můj asi 25 let starý výtvor,
šířka asi 12 studú  lokomotiva poháněna trafem.
P.S. A to na fotce nejsem ja.

Ivansliz

Ta lokomotiva budí respekt!  8) Obzvláště, pokud je to výtvor 25 let starý!  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

martindavid

Jj to mi bylo asi 12 možná 14let,už si to nepamatuji přesně.
Sranda je,že jsem měl jen 2metry kolejí.

ejancar

Hezký nostalgický pohled a pěkný výtvor na tu dobu! To vážně byla poháněna tím trafem od zcela jiných vláčků :) ?
Lego = každý den nový model/hračka!

peter

Citace od: ejancar kdy 24.10.2016, 20:16:05To vážně byla poháněna tím trafem od zcela jiných vláčků :) ?

Proč ne. Já přes toto trafo (FZ1) poháním vlaky dodnes - proč kupovat LEGO trafo, když mám jiné >:D

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

sohibil

Citace od: peter kdy 25.10.2016, 08:20:11
Proč ne. Já přes toto trafo (FZ1) poháním vlaky dodnes - proč kupovat LEGO trafo, když mám jiné >:D

Normálne si mi spravil deň. FZ1 je trafo môjho detstva :D Aké veľké je výstupné napätie na jednosmernom a aké na striedavom výstupe? Už sa na to nepamätám. Vlastne, ten jednosmerný si reguloval tým kontrolerom navrchu.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

peter

#12
Citace od: sohibil kdy 28.10.2016, 18:22:42Normálne si mi spravil deň. FZ1 je trafo môjho detstva :D Aké veľké je výstupné napätie na jednosmernom a aké na striedavom výstupe?

Tak střídavá strana (na fotce pravé - volné svorky) tě nezajímá - ale je to ~16V. Co se týká té usměrněné, tak tam to je max cca =12V. Jinak dalším důvodem proč to trafo stále používám je, že oproti LEGO regulátoru má skoro plynulou regulaci, kdežto LEGO regulátor má jen několik kroků. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

sohibil

Citace od: peter kdy 28.10.2016, 22:23:28
Tak střídavá strana (na fotce pravé - volné svorky) tě nezajímá - ale je to ~16V.
Striedavé napätie sa dá usmerniť. Skúsenému elektroamatérovi by to nemalo robiť problém. FZ1 by sa dalo využiť na napájanie viacero vecí ako len Lego vlakov. Niektoré Technic obrmodely s množstvom PF prvkov si priam koledujú o solídne externé napájanie.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

martindavid

Současný stav kolejiště,které nám vydrží do vánoc
pak přibude červený nákladní vlak a dalši koleje.
Asi se stím budem muset odstěhovat na půdu

ejancar

Pěkný, koukám na tu točnu, to je jen imitace nebo ji používáte?
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

Dík točnu používáme,za ní je depo i s montážní jámou, ale ted neni připojena ke kolejím.
Mám v plánu ji vylepšit a ještě mám nachystanou sadu power function,
tak ji asi udělam funkčni

ejancar

Tak to je super  :) určitě pak pošli nějakou dokumentaci až provedeš v budoucnu update točny.
Jinak červený nákladní má moc pěknou lokomotivu, líbí se mi mnohem více než u 7939,( pokud se tedy bavíme o poslední řadě 60098), nejspíš to tak cítím, že pocházíme z té východní Evropy  ;D
A co osobní vlak? máte na nějaký zálusk do budoucna?
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

Jj poslední set  60098 ,opravdu je pěknější než ta žlutá .
Na lokomotivu mam už i světla, tady budou lepši než na tom modrém nakladním vlaku tam je mám taky ,ale moc dobře to nevypadá.
Časem to chci předělat.
Dokumentace točny časem bude

martindavid

Modrá nákladní lokomotiva vypada ted takto,trochu jsem ji upravil čumák,ještě verze bez světel ,ten pokus v pozadí za ní už je rozebrán.

ejancar

No upřímně, ten zvedlej čumák vůbec nevypadá špatně  ;) a ještě ses nevyjádřil, zda skočíte časem do nějakého osobního vlaku?
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

Jo to mi uniklo, no  chtěl bych horizont expres ale asi první bude klasika rychlovlak a časem se uvidí.
Každopadně až se budu stěhovat o patro výš tak se musím uskromnit s výškou stropu na půdě, máme nizkou střechu a vyška tam je nějakych 160cm ,tak se tam bude pouze sedět.

ejancar

jo, taky jsem ho měl a než jsem ho otevřel a dokoupil k němu další polovinu, tak jsem si to rozmyslel, on se prostě nehodí na všechny kolejiště, nějak si nemůžu pomoc...
Každopádně s rychlovlakem, jak říkáš :) jsem hodně spokojený, maže pěkně po kolejích a ladí všude, ze starých u mě vede 4561-alpskej expres, kde jsem ovšem předělal tu mini-mašinku.
Přeji dobrou noc a děkuji za odpověďi, konečně zase někdo, kdo reaguje a není to tady jak na hřbitově  :D
p.s. a tu půdičku v dobrém závidím, to je dobrá vychytávka, to já paneláčník mít nemůžu :)
Lego = každý den nový model/hračka!

martindavid

Konečně se nám trochu rozšířilo kolejiště o 2  vlaky a nádraží.

martindavid

Co říkáte na změnu uspořádání oken?

ejancar

Má to něco do sebe, ještě o pár studů prodloužit vagón, přihodit dveře a to by byla panečku jízda! :)
Lego = každý den nový model/hračka!

sohibil

Ten jeden vozeň má nejakú zníženú strechu. To je zámerne alebo ti chýbali diely?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

martindavid

Citace od: sohibil kdy 02.01.2017, 18:12:49
Ten jeden vozeň má nejakú zníženú strechu. To je zámerne alebo ti chýbali diely?

Ten jeden vagonek ještě není hotový to spíš mě zajímal váš názor na uspořádání oken.
Už do tohoto rozpracovaného vagonu zapouštím dveře.tak potom hodím fotku

martindavid

Osobáček nám prochází postupnou proměnou.
Podvozky jsem předělal už po2. A navíc prošly změnou i spodní části vagonků

martindavid

Osobák hotový.viz video nic moc kvalita a bateri box tam je jen tak vloženy.
https://www.youtube.com/watch?v=V7MclnmV_qY