(vlastní ) stavby do kolejiště, mosty a vlaky

Založil cendix, 09.05.2009, 19:38:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rukay

Citace od: mirek kdy 04.06.2009, 16:23:22
Ano, možná je největší, ale není samonosný.
Pokud mne zrak slouží, je ve dvou místech přivázán ke stropu.

Tím to vlastně ani za most považovat nemůžeme. Jó, je to velký, ale já radši ty co staví cendix. To jsou pravý mosty. ;)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

cendix

#31
Citace od: Micho kdy 01.06.2009, 09:41:46
Peki presne ako píšeš. Neviem, kde na to cendix chodí. Kde sa mi to zdá už prebádané, tak dokáže stále niečo objaviť niečo nové.  8)
Já se jen snažím stavět modely skutečných mostů a to nejen co se týče vzhledu, ale i statické konstrukce.
Dnes jsem postavil další o něco větší.


cendix

#32
Tohle je most, který byl nedávno postaven na koridorové trati v záp. Čechách


mirek

#33
Pokud mohu doporučit, provedl bych vylepšení v oblasti posuvného uložení mostu na jedné straně,
použitím těchto dílků.
Most získá důležitý detail.

3937  Hinge Brick 1x2 Base                     
6134  Hinge Brick 2x2 Top Plate Thin

Robbed

Citace od: cendix kdy 06.06.2009, 22:44:58
Dnes jsem postavil další o něco větší.

Tohle vypadá naprosto parádně :o.

rukay

Citace od: cendix kdy 06.06.2009, 22:44:58
Já se jen snažím stavět modely skutečných mostů a to nejen co se týče vzhledu, ale i statické konstrukce.

Můžeš nám ukázat, kterým mostem jsi se inspiroval tentokrát? :D
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Colonel32

To je ta mostní konstrukce skutečně takhle modrá? Jestli to totiž má být železo, tak by spíš použil light nebo dark bluish gray.

Shmade

Tak to má nějakej ochranej nátěr... ve mě ta modrá vyvolává pocit ocelové konstrukce dost... a co jsem koukal, tak modrých ocelových mostů je hodně, stejně jako třeba zelených, myslím, že ta barva by tomu mostu taky slušela.

Takhle "barevnější" mi to přijde lepší než kdyby to bylo celý šedý, aspoň je hned jasný, že je to jinej materiál a neni to nuda. :)

Robbed


cendix

Přiznám se, že jsem most stavěl podle fotky z montáže ocelové(modré) části mostu na trati Stříbro-Planá. Po jeho finální podobě jsem nepátral, je to jen moje představa.

cendix

Citace od: rukay kdy 07.06.2009, 18:25:07
Citace od: cendix kdy 06.06.2009, 22:44:58
Já se jen snažím stavět modely skutečných mostů a to nejen co se týče vzhledu, ale i statické konstrukce.

Můžeš nám ukázat, kterým mostem jsi se inspiroval tentokrát? :D
Co se týče barvy, tak mě inspirovala severní polovina Jezernického viaduktu(tedy ta mladší) a také u Okoře je myslím takový most (2 oblouky). Co se týče velikosti, chtěl jsem zkusit větší oblouk - místo br. 1x4, jsem použil 1x6. Mohl bych použít i 1x8, ale tam by bylo příliš velké nadloží. Na to budu muset vymyslet jinou technologii. ;)

cendix

Po 14 dnech stavěcí nečinnosti(vinou nemoci), jsem dnes udělal jednu z nejdůležitějších ;D věcí na kolejiště do Roztok.

AdamKo

Moc pěkné sloupy, hlavně ten do A. ;)
K naší krajině se spíš hodí víc ten A než T. Rovný zavání nekonečnou dálkou amerických prérií, kdežto u nás je trať samá zatáčka. U nás ty sloupy bývaly ukotveny v náspu nebo zvlněném terénu podél trati a takhle měli větší stabilitu.

Líbí se mi využití černých nohou od kostlivců.
Jen se mi zdá, že těch keramických izolátorů je nějak pomálu  ::)  Nechtěl bys ještě trochu přidat?  (sloup viz obrázek)

Kolik sloupů máš v plánu postavit?  :)

Colonel32

Jéje, chudák 387.043 . Nejsou peníze na repasi kotle...

cendix

Těch do T zase můžu udělat 2x víc než A  :)

No nevím jak to bude vypadat, když bude izolátorů víc (ale 22 určitě ne ;D)

Zatím jsem to sem dal, abyste viděli, že se neflákám, ale budu na nich pokračovat až udělám důležitější věci do kolejiště.

AdamKo

Citace od: cendix kdy 26.02.2010, 23:35:37
Těch do T zase můžu udělat 2x víc než A  :)
No nevím jak to bude vypadat, když bude izolátorů víc (ale 22 určitě ne ;D)
Zatím jsem to sem dal, abyste viděli, že se neflákám, ale budu na nich pokračovat až udělám důležitější věci do kolejiště.

To je jasné, že jich bude 2x míň, A je komplikovanější, daleko hezčí - není jenom prostý kůl.  Šlo mi o to, jestli to bude třeba jen v jednom úseku trati (lokálce) nebo po celé déce?

22 izolátorů je extém ;D to mělo být jen pro názornost.  Myslím, že bohatě postačí 5.

cendix

Děkuji za pozitivní hodnocení. Detaily budu asi řešit, až budou postavené koleje.

cendix

Hlavním důvodem, proč tam mám jen 2 izo., je že plánuji také dráty (LEGO nitě).
Natahování si ještě představím, ale jak jich víc udržet napnutých, to je pro mě Vyšší dívčí.
Jinak sloupy jsou vyztužené 3x Bar 6,6L.

Zatím také nevím, jak (na čem) vedení ukončit v přední části kolejiště.

otaznik

Citace od: cendix kdy 27.02.2010, 09:15:52
Hlavním důvodem, proč tam mám jen 2 izo., je že plánuji také dráty (LEGO nitě).

Tak to bude ovšem hodně luxusní.  :o

Togaran

S provázky to bude vypadat skvěle :)
Nemůžu si nevzpomenout na romantický výrok jedné slavné osobnosti:

"Jo, Kamilo, je to jen hloupý nápad, ale myslel jsem, že třeba až se zabydlíš a budeš mít chuť, mohl bych ti promítnout svou sbírku fotografií telegrafních sloupů dvacátého století."
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Věšák

Citace od: cendix kdy 27.02.2010, 09:15:52

Natahování si ještě představím, ale jak jich víc udržet napnutých, to je pro mě Vyšší dívčí.


Klid, dráty by stejně neměly bejt napnutý....je to kvůli teplotní délkové roztažnosti :)

Citace od: Togaran kdy 27.02.2010, 11:16:25
sbírku fotografií telegrafních sloupů dvacátého století."
A co teprve Pajzlí sbírka telegrafních sloupů 20.století? :P

Hana129

Citace od: cendix kdy 27.02.2010, 09:15:52

Natahování si ještě představím, ale jak jich víc udržet napnutých, to je pro mě Vyšší dívčí.
Jinak sloupy jsou vyztužené 3x Bar 6,6L.

Zatím také nevím, jak (na čem) vedení ukončit v přední části kolejiště.

Pěkné sloupy a co s dráty sice neporadím, ale  "nitě" byly plánovány i do nádraží, které má být i v Roztokách. Ukotvení jsem zkoušela přímo na budovu (koneckonců i do budov vedou dráty), ale i tak tak to nebylo zcela ideální.http://picasaweb.google.com/hana.pustkova/Nadrazi2?authkey=Gv1sRgCMfisu2W9efC9QE#5379050102794086210 Do BŠ jsem to pak ani neposílala, ať to Micho nemusí po cestě rozmotávat   ;D.
S dráty má zkušenosti i Petr se své vesničky v Brně, tak by nám mohl zkušenosti předat.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3164614

cendix

Kdo si pozorně prohlížel kolejiště v Roztokách, mohl tam vidět také tyto stavby:

cendix

Pár dalších drobností z kolejiště

Luky1987

Parádní silo a šraňky... hlavně to silo, to je můj šálek...

otaznik

Krásné doplňky, budu se, s dovolením, inspirovat.  ;)

mirek

Upřednostňuji ladnost a konstrukci vodárenské věže, která je více než realistická.
Vidím, že foto bylo pořízeno přímo v Roztokách v parku.

Aki

Také jsem nadšený z vodárenské věže, ale i ty malé stavbičky jsou skvělé. Zvlášť to světelné zabezpečení je úžasné.

AdamKo

Citace od: cendix kdy 12.08.2010, 19:16:22Pár dalších drobností z kolejiště

Šraňky u mě bodují. Ale zatím nemůžu přijít na to, jak jsou postaveny ty clony nad výstražnými světly (mě připomínají obočí) ?

Rhox

Citace od: AdamKo kdy 14.08.2010, 18:21:13
Šraňky u mě bodují. Ale zatím nemůžu přijít na to, jak jsou postaveny ty clony nad výstražnými světly (mě připomínají obočí) ?
Myslím,že jsou to starý castle pláště....