(vlastní ) stavby do kolejiště, mosty a vlaky

Založil cendix, 09.05.2009, 19:38:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cendix

Pokusil jsem se postavit tento most postupem, který jsem zatím nikde neviděl.Řekl jsem si, že zkusím modifikovat metodu na stavění kulatých věží.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Hardegon

Konstrukce je myslím velmi slušně zvládnutá. V praxi by nejspíše i fungovala.  ;) Ale že tam neni žádné kolejové lože, pouze pár "ocelových" profilů, to jakože nevidim.  :-X


Ondrej

Konstrukce je perfektní na Brickshelfu jsem lepší jak tu tvoji tedy neviděl.
Krásná stavba do train layoutu.

cendix

Citace od: Hardegon kdy 09.05.2009, 22:42:39
Konstrukce je myslím velmi slušně zvládnutá. V praxi by nejspíše i fungovala.  ;) Ale že tam neni žádné kolejové lože, pouze pár "ocelových" profilů, to jakože nevidim.  :-X


Ač se to nezdá, je velmi tuhý a pevný - když to funguje ve skutečnosti, proč by to nešlo v LEGU. Je to historický most a na skutečném mostě jsem kolejové lože neviděl, jen pár ocelových profilů, max. pár prken jako lávka.

Hardegon

Citace od: cendix kdy 10.05.2009, 00:00:05
Ač se to nezdá, je velmi tuhý a pevný - když to funguje ve skutečnosti, proč by to nešlo v LEGU. Je to historický most a na skutečném mostě jsem kolejové lože neviděl, jen pár ocelových profilů, max. pár prken jako lávka.

O ocelových mostech se dá debatovat celé hodiny. Znám z vlastní zkušenosti. Ale i když tam samozřejmě neni klasické kolejové lože ze štěrku, pár profilů, jakýchkoliv, by nedokázalo kompenzovat příčné zatížení. Natož aby vůbec unesly samotnou kolej. viz obrázek




mirek

Moc pěkný most.
Chystám se na kolejišti na půdě propojit stoly na kterých je kolejiště se skříňkami ve kterých bude vystavené lego a na nich pak koleje koncového nádraží. Proč vymýšlet vymyšlené. Poprosím o plánek.

peki

Citace od: mirek kdy 10.05.2009, 08:16:08
Moc pěkný most.

Připojuji se k chválení a také prosím o podrobnější fotodokumentaci  ;D Pokud to není tedy autorské tajemství. Tvoje mosty jsou vždy skvělé.

hobby

Dtto já. Ten most je skvělý a velmi chytře vymyšlen designově i konstrukčně (což mě u tebe nepřekvapuje).

grohl

Je naprosto nádherný a zatím jsem taky neměl šanci vidět lepší.

rukay

Opravdu povedený! Vypadá jako skutečný. Už se těším na více snímků.  :)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

betakaroten

Geniálně jednoduchá konstrukce (skoro bych řekl LEGO pravěk - jde jenom o plates spojené za konce a pootočené o obecný úhel, že jo!), ale maximální efekt!
O to víc bych se přimlouval za dotažení spodní části - podle skutečnosti má být nosník pod každým pražcem.

hobby

Citace od: betakaroten kdy 12.05.2009, 01:25:06
.... jde jenom o plates spojené za konce a pootočené o obecný úhel, že jo ....
Ano, hned jsem si to šel vyzkoušet a je to tak. Opravdu, velmi chytrá konstrukce. Ale snad nám o tom autor řekne více 8).

cendix

 Královéhradecký železniční most zespodu.

cendix

Trochu jsem most upravil, aby se víc blížil realitě.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

cendix

#14
Včetně kolejí a lávek, krajní opěry jsem rozšířil ze 12 na 14 stud

cendix

Detail 1

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

cendix

Detail 2

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

cendix

Detail uložení- "hrncová" ložiska, umožňují značnou pohyb konstrukce.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

mirek

Geniální stavba.
Spočítal jsem si, kolik kolejí na svůj most mezi stolem a skříňkami budu potřebovat.
Teď vidím, že i ty máš most na na délku 5 kolejí, tedy tolik, kolik potřebuji i já.
Jen ta potřeba kostek je úctyhodná ! 

cendix

#19
Konečně se mi podařilo "dokončit" most, který jsem měl delší dobu rozpracovaný - zatím to je studie proveditelnosti. Při stavbě jsem se inspiroval Jezernickým viaduktem, zatím vzhledem, délkou možná v budoucnu. :)


cendix

Detail konstrukce. Klenba je jako správná klenba samonosná

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

otaznik

Velmi pěkné! Jak moc je oblouk (ten spodní červený) stabilní, drží dobře?

cendix

Ano je stabilní.

peki

Citace od: cendix kdy 31.05.2009, 00:07:47
Konečně se mi podařilo "dokončit" most, který jsem měl delší dobu rozpracovaný - zatím to je studie proveditelnosti. Při stavbě jsem se inspiroval Jezernickým viaduktem, zatím vzhledem, délkou možná v budoucnu. :)

Paráda. Na LEGu mne fascinuje, když se podívám na nějakou stavbu a řeknu si to "není" možný, jak je to poskládaný?  :o  Tvoje stavby k takovým patří. 

Micho

Peki presne ako píšeš. Neviem, kde na to cendix chodí. Kde sa mi to zdá už prebádané, tak dokáže stále niečo objaviť niečo nové.  8)

mirek

Žasnu. Výborně.
Máme světového odborníka přes mosty. Nejprve příhradový, teď klenbový most.
Na co se máme těšit příště ? ;D

rukay

#26
Citace od: mirek kdy 01.06.2009, 11:03:07
Máme světového odborníka přes mosty. Nejprve příhradový, teď klenbový most.
Na co se máme těšit příště ? ;D

Co zkusit visutý? ;) To by jsi mohl zvládnout! ;)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

grohl

Skvěle vyřešeno. Opravdu znamenitě provedená stavba.

peter

Citace od: mirek kdy 01.06.2009, 11:03:07
Máme světového odborníka přes mosty. Nejprve příhradový, teď klenbový most.
Na co se máme těšit příště ? ;D

No ještě máme co dohánět ;D

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Ano, možná je největší, ale není samonosný.
Pokud mne zrak slouží, je ve dvou místech přivázán ke stropu.
To snižuje "světovost".