Sousedská soutěž pro všechny sousedy

Založil Petronel, 22.07.2015, 19:19:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vyber místnost, která se ti nejvíce líbí, máš max. 6 hlasů!

1. yanice - koupelna
0 (0%)
2. milanv - Do toho!
5 (19.2%)
3. jetaM - pokoj
0 (0%)
4. jetaM - Dětský pokoj
1 (3.8%)
5. Petronel - Obývací pokoj s tolerantním manželem
4 (15.4%)
6. Petronel - Pokoj milovnice koček
4 (15.4%)
7. yoshimaka - Pokoj militaristy
0 (0%)
8. Izabella08 - Pokoj LEGO fanouška
2 (7.7%)
9. Jonas - akvarista, terarista
7 (26.9%)
10. yanice - ložnice
1 (3.8%)
11. Jonas - pokoj triatlonisty
6 (23.1%)
12. Sanna - fotoateliér
0 (0%)
13. Davroman - kuchyně
1 (3.8%)
14. Davroman - lupiči vykrádají
2 (7.7%)
15. Petronel - Stavba věže
5 (19.2%)
16. atasoft - dětský pokoj
0 (0%)
17. MilanV - hluchátka
11 (42.3%)
18. MilanV - Femme fatale
2 (7.7%)
19. Martins - domácí mazlíčci
4 (15.4%)
20. Martins - zásah záchranářů
1 (3.8%)
21. Hacislav - Heavy Metal
3 (11.5%)
22. Sanna - dětský pokoj
0 (0%)
23. Marty713 - 3D kino
1 (3.8%)
24. MilanV - sádrokartonáři
10 (38.5%)
25. vocucbat - chovatel ptactva
0 (0%)
26. matka - sourozenci
0 (0%)
27. Davroman - prádelna
2 (7.7%)
28. vocucbat - kuchyň
0 (0%)
29. Mrs.Tygris - spižírna
3 (11.5%)
30. patkutil - kolárna
1 (3.8%)
31. Izabella08 - Bujará oslava kulatin
2 (7.7%)
32. MilanV - Kutil Tom staví dron
1 (3.8%)
33. Mrs.Tygris - kuchyň
1 (3.8%)
34. Sihaja - večírek
1 (3.8%)
35. Petronel - Pirátský pokojík
5 (19.2%)
36. Puclik - Návštěva podomního prodejce
3 (11.5%)
37. Jukuruku-Kuba - sběratel historických zbraní
3 (11.5%)
38. Hardegon - Hoří!
3 (11.5%)
39. honzicek22 - Rozhoupej ho
0 (0%)
40. Hacislav - "sběratel"
1 (3.8%)
41. Hacislav - večerní koupání
6 (23.1%)
42. jetaM - Martinčina narozeninová oslava
0 (0%)
43. BlueRose - Novákovi
3 (11.5%)
44. BlueRose - Bartáčkovi
5 (19.2%)
45. HorcikDesigns - Dílna
9 (34.6%)
46. Puclik - stará singrovka
5 (19.2%)
47. Atom - když jsou děti sami doma
2 (7.7%)
48. matka - když tatínek hlídá
6 (23.1%)
49. papluh - vstup do tajné zašívárny
0 (0%)
50. papluh - pánská klubovna I.
2 (7.7%)
51. papluh - pánská klubovna II.
1 (3.8%)

Celkem hlasů: 26

Hlasování ukončeno: 30.08.2015, 19:19:14

Petronel

Seznam soutěžních místností:
(více informací ke konkrétním soutěžícím a i více fotek najdete při listování v tématu spol. projektu)

1. yanice - koupelna


2. milanv - Do toho!


3. jetaM - pokoj


4. jetaM - Dětský pokoj


5. Petronel - Obývací pokoj s tolerantním manželem


6. Petronel - Pokoj milovnice koček


7. yoshimaka - Pokoj militaristy


8. Izabella08 - Pokoj LEGO fanouška


9. Jonas - akvarista, terarista


10. yanice - ložnice


11. Jonas - pokoj triatlonisty


12. Sanna - fotoateliér


13. Davroman - kuchyně


14. Davroman - lupiči vykrádají


15. Petronel - Stavba věže


16. atasoft - dětský pokoj


17. MilanV - hluchátka


18. MilanV - Femme fatale


19. Martins - domácí mazlíčci


20. Martins - zásah záchranářů


21. Hacislav - Heavy Metal


22. Sanna - dětský pokoj


23. Marty713 - 3D kino


24. MilanV - sádrokartonáři


25. vocucbat - chovatel ptactva


26. matka - sourozenci


27. Davroman - prádelna


28. vocucbat - kuchyň


29. Mrs.Tygris - spižírna


30. patkutil - kolárna


31. Izabella08 - Bujará oslava kulatin


32. MilanV - Kutil Tom staví dron


33. Mrs.Tygris - kuchyň


34. Sihaja - večírek


35. Petronel - Pirátský pokojík


36. Puclik - Návštěva podomního prodejce


37. Jukuruku-Kuba - sběratel historických zbraní


38. Hardegon - Hoří!


39. honzicek22 - Rozhoupej ho


40. Hacislav - "sběratel"


41. Hacislav - večerní koupání


42. jetaM - Martinčina narozeninová oslava


43. BlueRose - Novákovi


44. BlueRose - Bartáčkovi


45. HorcikDesigns - Dílna


46. Puclik - stará singrovka


47. Atom - když jsou děti sami doma


48. matka - když tatínek hlídá


49. papluh - vstup do tajné zašívárny


50. papluh - pánská klubovna I.


51. papluh - pánská klubovna II.


Vyberte vaše oblíbené místnosti! Máte 6 hlasů.




Soutěž:
Jste pyšní na svůj příbytek? Máte pěkně vybavený pokojík? A bydlíte v naší Lego bytovce?

No tak to s vámi počítáme i do této soutěže! Hledáme nejlepší pokojíček! A vítěze si určíte vy sami registrovaní kostkaři!

Pravidla:
- zapojit se do společného projektu Sousedé dle uvedených pravidel v daném tématu.
Do projektu Sousedé se zapojíte zasláním SZ na mou osobu a uvedením vybraného volného místa na mapě bytovky + nahlášením toho co budete stavět.
- soutěží samostatné místnosti zvlášť, ne sestava dvou či tří dohromady.
- zveřejnit foto vašeho modulu přesně tak, jak bude i na výstavě do tématu projektu a doprovodit ho názvem daného okénka
- v neposlední řadě samozřejmě dílo nejen fotit, ale i následně poskytnout na výstavu Lipno 2015 (doručit jej je možno i po prostředníkovi, bude se řešit těsně před výstavou)

Ceny:
Lego 4000018 - Kladno Campus 2015


Lego 21301 - Birds


Lego 40083 - Christmas Tree Truck


(Vítěz soutěže si vybere cenu, poté druhý a třetí dostane zbývající.
Pokud se na prvních třech místech umístí vícekrát jeden soutěžící, získává jen jednu cenu,další dostane následující v pořadí)


Porota:
nejen vaši sousedé, ale i celé okolí - všichni uživatelé z kostek

Uzávěrka soutěže:
instalací na Lipně 29.5.2015
Ale pozor! Počet míst je také omezen! Zaberte si nějaké volné místo dle mapy v tématu projektu dokud je a pusťte se do stavění! (nahlášením a rezervováním místa od vás očekávám i následně hotové dílo na Lipně, ne pozdější SZ "no já to nějak nestihl a rozmyslel jsem si to..."  ;D)

Těším se na všechny soutěžní modely. Natřete si pokojíky, vybavte je nábytkem (velká prodejna nábytku a vybavení bytu je zde) a ukažte foto!
Hodně štěstí všem!

Dovoluji si se soutěže také účastnit, jelikož oficiálně je v rukou pekiho, který věnuje i ceny a hlavně proto, že porotou jste vy všichni.

Petronel

Tak tu máme výsledky vašeho hlasování:

1.místo
MilanV - hluchátka a sádrokartonáři

2.místo
HorcikDesigns - Dílna

3.místo
Jonas - akvarista, terarista

Gratuluji!
Ceny budou předány na bourání Lipna.
První si vybere Milan, poté HorcikDesigns.

peter

CitaceCelkem hlasů: 26
... to je zase bída :o ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Skyrider

Citace od: peter kdy 07.09.2015, 08:34:42
CitaceCelkem hlasů: 26
... to je zase bída :o ::)

tak by se hlasování mohlo prodloužit a ceny rozdat třeba v Brně

peter

Citace od: elerond kdy 08.09.2015, 07:39:25
Citace od: peter kdy 07.09.2015, 08:34:42
CitaceCelkem hlasů: 26
... to je zase bída :o ::)

tak by se hlasování mohlo prodloužit a ceny rozdat třeba v Brně

V prodlužování to není. Anketa byla dost dlouho, problém je v přístupu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Petronel


Ondrej

Citace od: Petronel kdy 08.09.2015, 12:48:25
Co tím myslíš?

Osobně když vidím, že poslední deset příspěvků je od 13ti letých dětí ve stylu je to moc pěkný, bez jakýkoliv diakritiky tak dávám vše přečteno. Nemá pro mě smysl se prodírat dál. Vyberu si sem tam sekce co mě zajímají, ale většinu už ani nečtu. Z tohohle důvodu jsem asi pominul hodnotit tohle.

Farky_cz

Zúčastnilo se přes 50 soutěžících, ale jen 26 lidí hlasovalo. Chápu to správně?
Zpět u Lega po třicítce.

peter

Citace od: Farky_cz kdy 08.09.2015, 12:56:17
Zúčastnilo se přes 50 soutěžících, ale jen 26 lidí hlasovalo. Chápu to správně?

Přesně tak, bylo 50 soutěžících ale z celkového počtu 2773 uživatelů odhlasovalo jen 26. Dokonce nehlasovalo ani těch padesát, který se toho projektu účastnili. Chápu, že se soutěže nezúčastní všichni, ale co nechápu, že hlasování se nezúčastní aspoň 10% registroavaných uživatelů. :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Tohle mi přijde jako nářek nad rozlitým mlíkem:

1. pletete si místnosti a soutěžící, soutěžících je/bylo 30, konkrétně: Petronel, MilanV, Hacislav, honzicek22, Martins, yanice, Sanna, Hardegon, Papluh, šipka, BlueRose, Sihaja, kerbos, weissar, vocucbat, Horcik, matka, Izabella08, peki, Jukuruku-Kuba, yoshimaka, Davroman, tomas., , patkutil, Marty713, Jonas, danyboy, Atom106, Mrs.Tygris, Puclik

2. 10% z celých Kostek, to snad nemůžeš myslet ani jako vtip. Ještě k tomu se slůvkem "aspoň" - dej mi prosím příklad aspoň 10% soutěží tady na Kostkách, pro které to tvé "aspoň 10%" platilo :)

3. i já čekal o trochu víc hlasujících, ale to jsme zpět u toho rozlitého mlíka a nářku nad ním: měli jsme ji víc připomínat, obzvlášť ke konci prázdnin - aby si na ni lidi zase vzpomněli. A ne teď zpětně říkat, jak je to hrozně málo.

4. Navíc u soutěže s tak obtížným hlasováním. Možná jsem moc poctivka pintlich, ale mně to odhlasování trvalo dohromady hodně přes hodinu. Celkem 4 pokusy o výběr té šestice, abych měl čisté svědomí, že jsem u každé místnůstky poctivě ocenil její stavbu. Dokážu si dobře představit, že je netriviální množství lidí, co takhle vybírat začli a nedotáhli to.
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: milanv kdy 08.09.2015, 13:20:12Ještě k tomu se slůvkem "aspoň" - dej mi prosím příklad aspoň 10% soutěží tady na Kostkách, pro které to tvé "aspoň 10%" platilo :)

Ano bohužel nedám a to mě hodně vadí.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Letos jsem zkusil novinku, která se evidentně neosvědčila. Nechal jsem na úvodu stránky , probíhající soutěže  - což (mino jiné) také způsobilo že jednotlivé soutěže už tak sami o sobě propagovány nejsou.

Druhou věcí je že počet hlasujících dlouhodobě není také příliš velký. 

Sám přiznám že mi hlasování  z tolika možností také přišlo zdlouhavé (i když umožnilo znovu připomenout zdařilé detaily).

Nicméně samotný MOC byl hodnocen na LP jako nápad (včetně provedení) roku/výstavy. Pobavil nás nejen při stavění tak návštěvníky při výstavě a vo tom to je  ;)   

milanv

Já na to koukám z jiného pohledu: je zřejmé, že u sousedů byla soutěž doplněk k vlastní společné stavbě, kterou jsme si naopak ohromně užili. Nestavěli jsme kvůli hlavní ceně soutěže, ale kvůli společnému dílu...

Takže já bych chtěl nejen pogratulovat HorcikDesigns a Jonasovi za stupně vítězů, ale hlavně moc poděkovat všem zúčastněným. Byla to skvělá zábava na několik měsíců(!), snad nejživější vlákno, co pamatuju, spousta společných vymýšlení a vzájemného poskytování nápadů. Žádná suchá přehlídka hotových místností a komentářů-lajků, ale opravdová, dlouhodobá živá diskuse. Moc mě to s vámi všemi bavilo. A samozřejmě díky Petronelovi za zorganizování. Bylo příjemně pohodlné být v pozici stavitele neorganizátora - moc prima ;D
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#13
Ano, škoda že hlasovalo tak málo lidí.
Propagací to asi také nebude.
Ve spoustě soutěží už i dříve bylo málo hlasů, nevím jak to změnit. (Undead parade dopadla úplně stejně, asi hlasovali ti stejní lidé  ;D, takže to není ani tím, že bylo zde tolik možností a hlasování to komplikovalo)
Jde o to, že hodně skalních kostkařů už zde nevyjadřuje svůj názor, je to znát i u počtu příspěvků a reakcí k novým stavbám, občas tu vidím pěkné stavby a bez odezvy.
Je to všechno o vás.
No ale nezavádějme zde prosím OT.

Důležité je to, že:
Sousedská soutěž byl takový bonus, který stejně nedokáže ocenit všechny kvalitní stavby, které v tomto projektu byly.
V projektu šlo o to si to užít a postavit něco pěkného společně, zkompletovat to do jednoho ohromného celku a zaujmout návštěvníky.

Igorus

A já si s dovolením jeden OT ještě přihodím. Co se týká konstatování ohledně aktivity na Kostkách tak je to stále o tom samém co zaznělo i zde, většina členů je jen velmi málo až vůbec aktivních (otázka proč se tedy přihlašují, dívat se mohou i bez přihlášení?), pak tu máme skupinu aktivních, ale nestavících. Co je ale z mého pohledu škoda (a když tak mě opravte), že za poslední rok, dva je velmi málo nových stavitelů, kde by byl vidět stavební rozvoj.

Tak či tak se s tím nedá dle mého soudu nic dělat...

A k tématu - musím smeknout klóbrc nad projektem sousedi. Bylo moc prima vidět, jak se spousta stavitelů (známých i méně) vyřádili na malém prostoru a díky tomu byl výsledek obrovsky pěkný!

Hana129

Taky se stydím za to, že jsem tentokrát "nestihla" zahlasovat  :-[.

Nechtěla jsem to "odbýt" a tak hlasování odkládala až bude více času, ať si dílka dokonale znovu projdu a nakonec jsem to propásla  :-X

Projekt to byl výborný a vítězové jsou pro mě všichni!

milanv

Citace od: Igorus kdy 08.09.2015, 21:29:16
...za poslední rok, dva je velmi málo nových stavitelů, kde by byl vidět stavební rozvoj.
Tak či tak se s tím nedá dle mého soudu nic dělat...
Já myslím, že Sousedé s tím zase pohli - kolik lidí, kdo ještě samostatně nevystavovali, se díky Sousedům zapojilo! Takže i v tomto ohledu je to povedený projekt. A já doufám, že alespoň někteří z nich se odhodlají teď i do dalších projektů: Filmová scénka je velká jen jako cca dva pokojíky a ve vesnici, předpokládám, dokážeš pro začátečníky taky vyhradit něco menšího, když by se 32x32 báli...
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Milane, souhlasím, že je to v tomto ohledu povedený projekt a dává možnosti u těch stavitelů, kteří jak píšeš nechtějí stavět na 32x32. Beru jej a i ten tvůj nový projekt jako ideální alternativu ať už společnému projektu modulárů nebo samostatným MOCům. Pokud budou pokračovat v aktivitách, prezentacích staveb, účasti na jiných projektech tím lépe. Ale to jdeme do budoucnosti. Ale jak jsem říkal, pořád jsou to jednotky lidí.

HD


Posílám velkou gratulaci MilanV-ovi a Jonas-ovi a neskonalé díky Petronel-ovi za organizaci a Peki-mu za ceny a  všem hlasujícím, devíti neznámým na prvním místě. :)

A všem stav... sousedům, za to, že tento skvělý společný projekt vznikl v takové kvalitě, v jaké je.

Díky.
MH
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Sihaja

Sousedé, spolu s trhem před kostelem, miniarmádou do fantazy bitvy a alternativním modelem (hmmm... když se to napíše takhle vedle sebe, tak je toho najednou nějak docela dost :D) byli můj první projekt a jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila. Nebaví mě úplně dělat věci "do šuplíku" a výstavy jsou ideální způsob.

Díky tedy za tuhle možnost a budu se těšit na další velké i malé projekty.  ;D