5. ročník LTTT 2014

Založil peter, 19.01.2014, 12:44:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

#30
truck 105



Bílý mercedes a jediný zástupce velkých trucků / velkých disků.
Škoda, že se dost potýkal s technickými potížemi. U každé sekce jsem mu držel palce, aby se mu jí podařilo dokončit.
Oproti ostatním truckům  na něm mnohem méně svítí moblee piny. Opravte mě prosím jestli se mýlím. Je to tím, že moblee použil jen axlopiny, ale trojpiny použil černé?
Oceňuji, že na trucku nechybí takové detaily jako kompletní sada světel a blinkrů.
Škoda těch červených mikro axli, které svítí na čelní straně podvozku a proč jsou plate pod hřebenem řízení přední nápravy žluté?
Designérům a technikům tohoto vozu přeji, aby se   jim podařilo do příštího závodu vychytat všechny problémy.

http://emilovic.rajce.idnes.cz/5-LTTT_-_Race-2/#trial-107.jpg
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Shmade

#31
Díky za fotky i minizhodnocení trucku. :)

Trojpiny používám černé, resp. pár modrých tam taky je, ale spíš už jen z lenosti ke konci stavby... Žlutej plate v hřebenu řízení je tam schválně, nějak se mi to docela líbilo a žlutá je i doplněním malých žlutých pneumatických pístů, původně měl být žlutý i interiér, ale k tomu nakonec nedošlo. Každopádně už je na světě nová přední náprava, kde žlutá zmizela.  Jinak dík za podporu, snad se do příště vyvaruju technických problémů, i když ono se určitě objeví zas něco nového, když člověk odladí stávající problém. Uvidim, kolik závodů bude ještě potřeba... jestli vůbec bude sezóna stačit. Čim složitější auto, tím víc se toho může holt pokazit. :D

Hacislav

#32
truck 106



Začnu tím, co se mi na tomhle trucku nelíbí.
Ano uhodli jste, jsou to moblee piny, ale oceňuji že se téměř nevyskytují na kabině. (ty modré půlpiny co drží tile s jménem řidiče by šli snadno vyměnit za šedivé)
Potlačování moblee pinové nákazy, by doufám mohli napomoci nové 11214 v dark bluish gray.
Žluté tlumiče, schválně jsem se na ně mrknul na BL a cenový rozdíl šedivých oproti žlutým není až tak velký. Při troše snahy by šli snadno vyměnit.
Do teď jsem do žlutých hlavic tlumičů na žádném trucku příliš nerejpal, ale od teď jsou pro mě v kategorii fuj.
No a to by bylo vše.

Říká se to nejlepší nakonec a dle mého názoru to u tohoto vozu platí dvojnásob.
Líbil se mi styl jízdy toho trucku. Jízda byla odvážná, často jsem viděl odlišné řešení určitého úseku někdy i celé sekce oproti ostatním.
Byla znát zkušenost s řízením / vedením vozu. Úspěšně dokončená sekce i přes nefunkční jedno z hlavních kol, je toho důkazem.

K samotnému vozu:
Já jsem postižením Tatrovák, takže pokud jde o tatru tak to jsou v mých očích vždy plusové body navíc.
Líbí se mi, že designér tohoto vozu neškudlil na nějakém tom gramu navíc, který posune těžiště trochu nahoru a dopředu.
Oceňuji, že jako jediný měl tento vůz kompletní tříčlennou posádku a opice mě vážně rozsekala.
Mám rád, když jsou disky kol nějak doladěné a řešení na tomto vozu mi přišlo hodně nápadité a zajímavé.
Z dalších detailu co bych vypíchnul jsou, reklamní nápis www.kostky.org (a další reklamní nápisy), ochraná klec, výfuky, stěrače...
Mimochodem jako jediný z vozů zůčastnivších se tohoto závodu má zpětná zrcátka.
http://emilovic.rajce.idnes.cz/5-LTTT_-_Race-2/#trial-139.jpg
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

germik

CitaceŽluté tlumiče, schválně jsem se na ně mrknul na BL a cenový rozdíl šedivých oproti žlutým není až tak velký. Při troše snahy by šli snadno vyměnit.
Do teď jsem do žlutých hlavic tlumičů na žádném trucku příliš nerejpal, ale od teď jsou pro mě v kategorii fuj.

V kategorii fuj sice být můžou, ale problém je v tom že za jeden žlutej tlumič potřebuješ cca 3 šedý - je to jiná tuhost :P
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hacislav

Citace od: germik kdy 08.05.2014, 20:23:20
V kategorii fuj sice být můžou, ale problém je v tom že za jeden žlutej tlumič potřebuješ cca 3 šedý - je to jiná tuhost :P

Až potom co jsem si rosklikal všechny tlumiče, tak jsem našel i dva takové, které nemají šedý ekvivalent. Bohužel jsou to ty dva s extra hard a hard pružinou. Jak velký je problém u tlumiče vyměnit pružinu? Co jsem viděl prodávají se i samostatně.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

germik

Tak samozřejmě pružina vyměnit jde... Jen se k tomu může někdo stavět jako k úpravám Lega... Musíš si prostě uvědomit že tohle je trial a ne Model team - samozřejmě je super když auto vypadá k světu, ale bazírovat takhle na barvě pinů mi nepřijde úplně k věci...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hacislav

Citace od: germik kdy 08.05.2014, 22:28:05
Tak samozřejmě pružina vyměnit jde... Jen se k tomu může někdo stavět jako k úpravám Lega... Musíš si prostě uvědomit že tohle je trial a ne Model team - samozřejmě je super když auto vypadá k světu, ale bazírovat takhle na barvě pinů mi nepřijde úplně k věci...

úprava Lega?
rozeberu > jeden dílek vyměním za jiný kompatibilní originál lego dílek > složím dohromady
Pokud je vše provedeno nedestruktivní cestou a mohu se kdykoliv vrátit k původnímu stavu, tak i ortodoxní lego purista by to, dle mého názoru měl brát za košér.

Já jen říkám svůj subjektivní názor. Je to jen čistě komentář k jednotlivým vozům, kde komentuji vizuální a estetickou složku vozu. Je to asi jako, když okomentuji úpravu hřívy u dostihového koně. Pro jeho účast v dostihu to nemá žádný vliv, zvláště když jsem jen pouhý divák. Co se mě líbí/nelíbý může naplňovat nadšením/zděšením někoho jiného.

Modrý pin v červenym liftarmu je podlemě hnusnej. Nicméně není porušením pravidel pro účast a nemá ani žádný vliv na možné pořadí v závodu, protože součástí závodu není žádná "autosalón disciplína". (tím se v Žádném případě nesnažím naznačit, že by měla být)

Je na každém staviteli jaký si postavý vůz, stačí když naplní pravidla.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mareken

Citace od: Hacislav kdy 08.05.2014, 16:27:38
truck 106

Začnu tím, co se mi na tomhle trucku nelíbí.
Ano uhodli jste, jsou to moblee piny, ale oceňuji že se téměř nevyskytují na kabině. (ty modré půlpiny co drží tile s jménem řidiče by šli snadno vyměnit za šedivé)

Těch půlpinů jsem si vůbec nevšiml, vyměněno . Díky! :)

Citace od: Hacislav kdy 08.05.2014, 16:27:38

Žluté tlumiče, schválně jsem se na ně mrknul na BL a cenový rozdíl šedivých oproti žlutým není až tak velký. Při troše snahy by šli snadno vyměnit.
Do teď jsem do žlutých hlavic tlumičů na žádném trucku příliš nerejpal, ale od teď jsou pro mě v kategorii fuj.

Víc by tam seděly černé, nebo červené, ale u těch tlumičů platí, že jakmile ho jednou rozebereš, zpátky už nedrží tak dobře. Je to sice korunová záležitost, ale kvůli barvičce zbytečnej o*er. Zas tak to do očí neřeže.
Citace od: Hacislav kdy 08.05.2014, 16:27:38
Říká se to nejlepší nakonec a dle mého názoru to u tohoto vozu platí dvojnásob.
Líbil se mi styl jízdy toho trucku. Jízda byla odvážná, často jsem viděl odlišné řešení určitého úseku někdy i celé sekce oproti ostatním.
Byla znát zkušenost s řízením / vedením vozu. Úspěšně dokončená sekce i přes nefunkční jedno z hlavních kol, je toho důkazem.

K samotnému vozu:
Já jsem postižením Tatrovák, takže pokud jde o tatru tak to jsou v mých očích vždy plusové body navíc.
Líbí se mi, že designér tohoto vozu neškudlil na nějakém tom gramu navíc, který posune těžiště trochu nahoru a dopředu.
Oceňuji, že jako jediný měl tento vůz kompletní tříčlennou posádku a opice mě vážně rozsekala.
Mám rád, když jsou disky kol nějak doladěné a řešení na tomto vozu mi přišlo hodně nápadité a zajímavé.
Z dalších detailu co bych vypíchnul jsou, reklamní nápis www.kostky.org (a další reklamní nápisy), ochraná klec, výfuky, stěrače...
Mimochodem jako jediný z vozů zůčastnivších se tohoto závodu má zpětná zrcátka.
http://emilovic.rajce.idnes.cz/5-LTTT_-_Race-2/#trial-139.jpg

Díky za kritiku i za fotky, některý jsou fakt dobrý momentky  :) . Sice tě za to tady na fóru křižují, ale souhlasím s tebou, dal jsem pryč všechny do očí bijící modrosti a Tatra vypadá mnohem líp. Mít jich tak o 50 víc tak je vyměním i na podvozku  ;D
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

peter

Děkuji všem, kteří se zúčastnili 4. závodu LTTT, který byl dosud tím nejnáročnějším, který kdy v šampionátu LTTT byl. V neposlední řadě ještě jednou také moc děkuji Assovi, bez něhož by se tento závod nemohl uspořádat.

Z mého pohledu se závodní den více než vydařil a většina posádek se s velmi náročným terénem vypořádala více než slušně. O to větším ale příjemným překvapením bylo, že na předních místech se umístili soutěžící, kteří se dosud umisťovali spíše na zadních příčkách. Tímto jim ještě jednou gratuluji a doufám, že v dalších závodech se jim povede stejně dobře.

Výsledkové listiny byly hned zveřejněny na příslušných místech webu LTTT a zároveň byla dnes zpřístupněna fotogalerie ze závodu na BS.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Děkuji všem, kteří se přijeli podívat na pátý závod letošního mistrovství LTTT a v neposlední řadě též děkuji samotným soutěžícím, kteří do této nové, dosud nejvzdálenější lokality dorazily. Doufám, že se Vám závod opravdu líbíl, i když byl velmi náročný. Ještě jednou gratuluji vítězi Fairytale, který ukázal, že to stále velmi dobře umí.

Brickshelf galerie je již zpřístupněna, takže si můžete zpětně připomenout některé momenty, jak v náračných svazích, záludných kamenech, tak hluboké brodění vodou.

Šampionát se tedy vrací zpět do Prahy, kde proběhnou zbývající dva závody. Hned ten následující se bude konat opět v další zcela nové lokalitě a sice v Praze Hostivař a závěrečný závod pak letošní sezónu zakončí v pražské Stromovce. Pomalu se tak blížíme do finále, ale zdaleka ještě není nic rozhodnuto. Sezóna nemá jasného favorita a tak umístění na předních příčkách je stále velmi vyrovnané a každý závod, ba projeté brankové pole se počítá.

Těším se tedy na další závod a tímto opět otevírám okno pro zasílání závazných přihlášek do předposledního závodu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Engine

Citace od: peter kdy 08.09.2014, 08:24:20
Brickshelf galerie je již zpřístupněna, takže si můžete zpětně připomenout některé momenty, jak v náračných svazích, záludných kamenech, tak hluboké brodění vodou.
Sekce vypadají pěkně a zajímavě. Teda na první pohled. Když jsem viděl počty trestných bodů, tak to asi sranda nebyla. Mrzí mě, že jsem nemohl jet. No kromě tý bahnitý sekce, ta mě nemrzí. Už nemám rád bahno.

Ale líbí se mi, jak je šampionát vyrovnenej. To bude boj do posledního závodu. Žádná nuda.

Engine

Posádka Uralu poctivě trénuje na další závod.

peter

#42
No pěkné a fajn kompozice, tak snad to posádce pomůže.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

První (doufám) menší dávka fotek ze závodu ;) (více jich není)



Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Díky všem, kteří dorazili na sobotní závod ať už z řad soutěžících, tak z řad diváků. Předposlední závod ještě více vše vyrovnal a tak o celkovém umístění jednotlivých soutěžících rozhodne až úplně poslední závod. Vylaďte proto své stroje, dopilujte techniku jízdy a na posledním závodě se na všechny těším.

Na Brickshelf byla zpřístupněna galerie ze šestého závodu, tak si můžete ještě připomenout jaký ten předposlední závod byl ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#45
Tak a je to skoro tu :o

Poslední závod naší malé jubilejní páté sezóny LEGO Technic Truck Trial se nezadržitelně blíží. Pro zaslání závazných přihlášek už zbývá jen poslední týden. Uzávěrka je v pátek 31. října ve 20:00 hod.

Napětí opravdu graduje a čím dál tím víc se stává silnějším. V uplynulých sezónách býval poslední závod skoro už formalitou, jelikož většinou již bylo o mistru sezóny dávno rozhodnuto. Letošní sezóna je i v tomto ohledu zcela jiná a teprve poslední závod o všem rozhodne. Na prvních třech příčkách je souboj neskutečně vyrovnaný, ale i na dalších postech se tvrdě bojuje o každý bod. Zatím stávající, několikanásobný mistr Ass má dosud na svém kontě 37 bodů. Jen o jediný bodík je před ním duo nováčka letošní sezóny Engine a dosud stále druhého matadora malý Měch, kteří mají 38 bodů. Podaří se opět Assovi vyhrát a stát se opět mistrem v této královně Technic soutěží? Uspěje konečně jeho dlouholetý rival malý Měch, který se snaží konečně prolomit svoji dlouhou řadu druhých míst? Nebo všechny překvapí úplný nováček Engine, který stále ukazuje, že i z nuly se dá dostat až na samý vrchol? Přijďte se podívat příští sobotu 1. listopadu od 11:00 do pražské Stromovky na poslední závod letošní sezóny a podpořte tak svého favorita.

Závodním posádkám doporučuji vybavit kabiny jejich závodních speciálů přídavným vytápěním a dále namontovat světelné rampy. Závod bude jistě dlouhý a jelikož se opět posouvá čas, je vysoce pravděpodobné, že poslední branky se budou dojíždět za zhoršených světelných podmínek ;) Sníh nás snad nečeká, takže sněhové řetězy nejspíše potřeba nebudou.

Využijte tedy poslední týden pro závěrečné testy Vás i Vašich strojů, ať na tom letošním posledním závodě ukážete jen to nejlepší.

Přihlášené posádky:

  • Horcik Designs
  • Ondrej
  • malý Měch
  • Ass
  • Engine
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Startovní listina se zatím plní jen velmi vlažně. :-\ Doufám, že během zítřka to bude úplná kanonáda přihlášek do tohoto závodu! Jelikož se letos opravdu sezóna vydařila a výsledky jsou velmi vyrovnané, tak každá neúčast se rovná strmému pádu na chvost výsledkové listiny, ale především snadné darování vyšších příček svým soupeřům, kteří tak snadno dosáhnou i na hodnotnější výhry. Tak nezapomeňte a využijte zítřejšího posledního dne ke svému přihlášení do závodu!

Přípomínám tedy, že zítra ve 20:00 je uzávěrka přihlášek do posledního závodu letošní sezóny!

Tímto samozřejmě nechci nijak odradit i případné nové účastníky. I když se může zdát, že není o co už hrát, tak to není v žádném případě pravda. Každý absolvovaný závod je neskutečným testem vás i vašich strojů. Poslední závod je tak posledním možným pořádným tréninkem vašich strojů pro účast v další sezóně! Jelikož trénink během závodu je nenahraditelný a blížící se závod je naprosto ideální volbou.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Opět několik málo fotek ;)




Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Taky pošlu pár fotek od táty. Z toho velkého foťáku  :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peter

#49
Díky že jste mi dali vědět a není tedy problém dát vyhlášení na sobotu 13. prosince.

TÍMTO TEDY VYHLAŠUJI, ŽE VYHLÁŠENÍ LETOŠNÍHO ROČNÍKU LEGO TECHNIC TRUCK TRIAL SE USKUTEČNÍ V SOBOTU 13. PROSINCE 2014.

Slavnostní večer proběhne v salonku Plzeňské restaurace U Sedlerů od cca 18:00 hod. Salonek je však rezervován již od 17:00 hodin.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

V sobotu proběhlo slavnostní vyhlášení již 5. ročníku Mistrovství LEGO Technic Truck Trial. Ještě jednou děkuji všem, kteří přišli za účast, doufám, že se všem líbilo a že se zase sejdeme v dalším ročníku. Níže přikládám zatím tři fotografie než bude vytvořena kompletní galerie na BS a krátkou rekapitulaci konečného pořadí. Podrobné výsledky si můžete prohlédnout na webu LTTT.

1. malý Měch
2. Engine
3. Ass
4. Mareken
5. Slezi
6. Shmade
7. Ondrej
8. Horcik Design
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

Tak jsem se dokopal k sestříhání videa ze závodů. Na vás mám dotaz: máte ještě někdo nějaká videa popř. fotky, které bych mohl použít ?
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Engine

Mám jenom pár sobeckých fotek ze druhého závodu (a jedno video) a pár nepoužitelných fotek z vyhlášení. Ke stažení tady.
A pak ještě balík fotek a videí z prvního závodu, na které jsem odkazoval už na předešlé stránce vlákna.

Těšim na tvoje záběry z GoPročka, jsem na ně zvědavej.

HD

Všechny fotky jsou zde v tématu, nebo byly nepoužitelné. (a ony mnohdy i ty, které jsou zde jsou dále nepoužitelné  ;D )
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Měch

To co tu je už mám stažené, proto se ptám, jestli má někdo ještě něco ;).
Jinak jsem zjistil, že můj starý program odmítá pracovat s HD videi, takže musím vykoumat jak na to... Ale stejně použiju jenom videa. Na fotky je Brickshelf.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!