Společný projekt: Krajina strašidel

Založil milanv, 20.01.2019, 22:46:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Izabella08

Pánové,
jsem unešena...Vaše stavby vypadají jako opravdové filmové zpracování...už se tak těším, až to uvidím pospolu a naživo!

Martins

Ahoj,
Šibeniční vrch s vlakem duchů v podzemí je hotov. Jsem připraven, až sousedé pošlou své výtvory to trochu přizpůsobit, tak se prosím ozvěte. Hardegone, jestli budeš potřebovat posunout dráhu, tak dej vědět. Více fotek na Flickru... stačí kliknout.


Šibeniční vrch by Martin Sýkora, on Flickr

HD

Hodně pěkné. Jak dlouhý je vlak v podzemí? (Nebo raději Metro?; mimochodem, perfektně Ti svítí.) :D Průvod odsouzenců mě pobavil.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Martine, díky! Vypadá to výborně, dráha je také postavená správně po všech stránkách.
A podzemí mě moc pobavilo!

Hardegon, Pool, matka
: prosím ozvěte se, jestli potřebujete něco upravovat na styčných plochách.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Status všech modulů

Ahoj! Čas se neúprostně krátí a je potřeba dát dohromady, jak je na tom který modul. Prosím napište všichni. Vím, že jsem to s většinou z vás řešil soukromě, ale zároveň jste hodně pokračovali teď o posledním víkendu, takže už je to zase jinak.

Musíme začít dávat dohromady společné věci: napojování dráhy, barevné sladění terénu i dráhy atp.

Připomínám, že stavíme na Olomouc, a to je zatraceně blízko!!

Díky!
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Martine, krása...trojitá šibenice, terén a to podzemí s nápisem, tuším z LOTR, je tajemné až až!

Martins

Ahoj, díky, jsem rád, že se líbí. Odsouzenci nejsou odsouzenci, ale oběšenci... smrtka je "uvolňuje", aby mohli jít na hodokvas... Vlak je samozřejmě dlouhý, má 3 vagóny nebo 4? :-) Kdyby někdo na druhé straně chtěl, může udělat druhý konec tunelu...

Jinak záměr s osvětlením byl navodit takový ten pocit oslnění vlakem, který vyrazí ze zatáčky v tunelu. To se myslím povedlo, to světlo vlastně nedovolí se do toho tunelu pořádně podívat... :-)

milanv

Martine, ten nápad s druhým koncem tunelu je boží... Škoda že jsi to neřekl dřív, takhle nevím, jak bychom to ještě stihli.
Pán na Žlutém hradě

milanv

#68
Stav mých modulů a zároveň mustr pro vás, jak napsat taky!  >:D

podzemí hradu alias Peklo: hotovo na 99%, chybí strop s vědrem z hradní studny
potřebné vazby na sousedy: vyřešeny, nečekám na nic.

rybník s vodníkem: hotovo na 70%, rybník je hotový vně i uvnitř, terén zatím jen zákl. nástřel
potřebné vazby na sousedy: čekám na: šipka - umístění potoka, Sihaja - napojení dráhy (předdomluveno, jen doladit)

spodní nádvoří hradu: hotovo 0% - čeká na hotový modul s rybníkem, teď o víkendu s tím pohnu
potřebné vazby na sousedy: vyřešeny, napojení dráhy je na můj a Ditin modul.

Edit: umístění potoka vyřešeno
Pán na Žlutém hradě

milanv

Jak na dráhu

Prosím, všichni majitelé části dráhy na svých pozemcích, podívejte se na Martinův modul, protože tam je přímo ukázkově vidět, jak se to má řešit:

* zatáčky, plynulost - jen nemůže být vidět maximální zatáčka, na to koukněte do mého popisu
* stoupání přes panty, žádné schody (ani o velikosti 1 plate!)

Jen barvu, příp. kombinaci barev, volte podle sebe. Martin zvolil viditelně zeď jakožto zeď, ale do spousty "přírodních" modulů se bude hodit spíš "maskovací vzor" v barvách terénu. A také se nezapomeňte domlouvat se sousedy - na přesném umístění i na barvách. Buď jim soukromě posílejte své pracovní fotky spolu s tím, když je posíláte mně, nebo dejte i pracovní fotky sem do vlákna.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 24.04.2019, 22:27:30
Hardegon, Pool, matka[/b]: prosím ozvěte se, jestli potřebujete něco upravovat na styčných plochách.

Za mě ok. Já se tomu v pohodě přizpůsobím, aby to sedlo.

Pool

Já mám tak z 50% hotovo, fotky bych uveřejnil časem, ještě není moc co ukazovat  :)

hawran

Já jsem taky asi zhruba na polovině (cca půlka terénu + monorail) a cca půlka věcí co budou na terénu (psí bouda, pes a další)
Bricks Forever!

hawran

Přátelé, kamarádi, zde je můj výtvor, který bych si dovolil nazvat "Poněkud postarší prošedivělý tříhlavý pes při výuce štěkání" ...snad to dostatečně dobře zapadá do celého konceptu...
Potřeboval bych se sousedícími moduly doladit napojení monorailu tak se mi pls ozvěte.




Bricks Forever!

milanv

#74
Teda Karle... :)

Tak zaprvé, ještě než ti poděkuju za jinak fakt výbornou práci (a jak dobrou! Viz níže.) ti musím říct, že mi dlužíš jednu čistou a suchou Pampersku!  >:D >:D  Tomu řikám překvápko...

Teď trochu vážněji: fakt ti děkuju. V rekordním čase kompletní modul, a to ještě se spoustou technických i výtvarných detailů naprosto precizně: trať jak má být, terén tak barevně "rozbitý" a dráha také, že opravdu trať splývá s terénem, jak jsem si přál. Kromě možná dvou hub přitom nic nebrání v profilu, myslím. Z fotek je to občas těžko říct, ale myslím, že fakt dobré.
To je prostě výborná precizní práce!

Ten šok s vtipností modulu by mi nevadil, jako takový. Naopak, to mám rád. Ale myslím, že by stálo za to trochu ubrat, aby to tak nekřičelo celou plochou - přeci jen pro diváka je lepší AHA efekt objeveného vtipu než do dáli křičící celý modul. Pár nápadů (můžeš mít jiné): tmavou střechu boudy (svítí), ubrat množství červených muchomůrek (třeba vepředu jsou seřazené jak řada vojáků), mrkev by mohla být v misce pro psa a ze země pak od ostatních jen nať. Naopak ty průhledné houby vypadají naopak dost dobře, ty bych rozhodně nerušil. (Mohly by se probudit a pořádně někoho rafnout... :) )
Zbývá ta tabule - nad tou pořád přemýšlím. Chápu, že v ní vidíš pointu, ale podle mě by líp vyzněla klasická školní - černá na dřevěném stojanu. Je to trochu piplačka s detailíky, ale podle mě by to stálo za to. Takhle totiž moc "uzurpátoří" okolní moduly.
Pán na Žlutém hradě

milanv

#75
stav Vodníka

Hotovo na 99% - chybí pár kostek, postavička vodníka a hlavně nafotit. Pošlu snad zítra večer.

A jak jste na tom vy?
Pán na Žlutém hradě

HD

@Hawran: Jako velice zaujatý a nadmíru pobavený pozorovatel (díky) se podělím o postřehy. Geniální myšlenka, mistrovské provedení.
Ale tabuli prosím určitě zmenši. Třeba i za cenu samolepky ;) Chápu, že žák nemá čumák vhodný pro okuláry, a jeho zrak asi nebyl srovnatelný s ostřížem ani zamlada, ale takto tabule na sebe strhává většinu pozornosti, kterou by si zasloužily i jiné části scénky. osobně jsem si původně myslel, že by mělo jít o komiksovou bublinu. Nešlo by pak ještě před psa vystrčit dvě tlapy, aby bylo vidět že má vážně tři hlavy a jen jedno tělo? Chybějící tělo dává prostor pro spekulace, že se jedná boudu 3v1 a ne psa 1se3.  ;)   >:D  Hlavy mají velice povedené výrazy, ale trochu mi barevně splývají s boudou. Scénka se mi ale i přes zmiňované moc líbí. ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

hawran

Ahoj všichni, moc mě těší, že se modul líbí, to jsem ani nečekal.
Ohledně úprav - pochopitelně nepovažuji stávající stav za dogma a samozřejmě počítám s úpravami.
Konkrétně, co bylo řečeno:
- průjezdní profil monorailu: ani já netuším jako to bude jezdit, proto jsem se ke trati snažil dávat málo věcí, aby průjezdní profil zůstal volný, v případě potřeby pozměníme pozice (čehojkoli) tak aby to fungovalo
- mrkev, houby a pod: s tím se samozřejmě dá jakkoli pohnout
- barevnost: ok, zkusím jiné barvy, není problém
- tabule: poupravím na zhruba poloviční rozměr se samolepkou (klasická černá školní)
- psí tlapy: ano, zkusím, barevnost psa viz výše, původně byl v plánu černý nebo hnědý, zkusím se podívat jaké mám dílky
Bricks Forever!

matka

@Martins:
Moc se mi líbí tvůj šibeniční vrch, super nápad na scénku, mrazivá atmosféra... A šílená mašina v podzemí nemá chybu, to je bomba!

@Hawran:
Úplně mě láká toho roztomilého pejska podrbat za ouškem  :)
Možná není zrovna krvelačný, ale máš to pěkné, to se musí nechat.
Paní na Žlutém hradě

Pool

Mám tak 80% hotovo, ale potřebuji se spojit s majitelem modulu B ohledně napojení. Nemám tam moc míst na nějaké velké napojování, max. stud či občas dva.

milanv

Díky, Poole. Propast staví Igorus, co se týče terénu - já stavím "osazenstvo". Tak se spoj s ním.
Doplním nové informace do tabulky.
Pán na Žlutém hradě

yanice

rychlý a krátký update od ježibaby. Další by měl být ve středu večer. Dodělat dráhu, přidat život a zeleň a upevnit muří nožku.

hawran

Zkusila by ses prosím trefit monorailem do toho mého modulu? Dík!
Bricks Forever!

yanice

Citace od: hawran kdy 30.04.2019, 09:20:52
Zkusila by ses prosím trefit monorailem do toho mého modulu? Dík!

samozřejmě.

milanv

Poslední zbývající moduly obsazeny!

Díky vám všem! Igorus se zhostí terénu pro propast (já dodám scénku), matka na modulu G staví vlkodlačí doupě.
Doplnil jsem tabulku.

Prosím, domlouvejte se každý se svými sousedy na barevném napojení, napojení dráhy (také včetně barev!) a dalších detailech, ideálně při tom, když mi posíláte pracovní fotky, abych také pohlídal, kde se co liší od výškopisu apod.
V tabulce si své sousedy snadno najdete :) Nezapomínejte při tom, aby krajina působila přirozeně jako celek - aby nebyly vidět přechody mezi moduly. Díky!
Pán na Žlutém hradě

Martins

Ahoj Milane,
chceš, abych tu dráhu přehodil do nějaké jiné barvy, tedy nejspíš do DBG, aby lépe splynula s tou skálou?

Martin

Martins

#86
Citace od: hawran kdy 29.04.2019, 11:27:06
Ahoj všichni, moc mě těší, že se modul líbí, to jsem ani nečekal.
Ohledně úprav - pochopitelně nepovažuji stávající stav za dogma a samozřejmě počítám s úpravami.
Konkrétně, co bylo řečeno:
- průjezdní profil monorailu: ani já netuším jako to bude jezdit, proto jsem se ke trati snažil dávat málo věcí, aby průjezdní profil zůstal volný, v případě potřeby pozměníme pozice (čehojkoli) tak aby to fungovalo
- mrkev, houby a pod: s tím se samozřejmě dá jakkoli pohnout
- barevnost: ok, zkusím jiné barvy, není problém
- tabule: poupravím na zhruba poloviční rozměr se samolepkou (klasická černá školní)
- psí tlapy: ano, zkusím, barevnost psa viz výše, původně byl v plánu černý nebo hnědý, zkusím se podívat jaké mám dílky

Ten pes je fakt super, moc se mi líbí. S tlapkama souhlasím, hodně tomu pomůžou. A když už v tom budeš, udělej mu i ocas, kterej čouhá z boudy... :)

milanv

#87
Citace od: Martins kdy 30.04.2019, 17:58:46
chceš, abych tu dráhu přehodil do nějaké jiné barvy, tedy nejspíš do DBG, aby lépe splynula s tou skálou?
Já bych to už nekomplikoval - Hardegon už tu zeď postavil podle tebe, matka taky navázala - už bych to nechal jako záměr, prostě zeď v krajině, však je kousek od toho pohřebiště... To už by mi dávalo větší smysl, kdyby ses ty, Pool a matka domluvili, aby terén pod kopcem, tj. navazující na pohřebiště, byl v tom stylu, pak by ta zeď vypadala jako ohraničující to pohřebiště.
(Myslím místo těch veselých kytek teď tam - ale aby to navazovalo dobře na Poola a matka zase na tebe.)

Já teď podobně řeším dráhu při vstupu do spodního nádvoří města (od rybníka): "maskuju" ji tím, že okolo budou další zídky, navazují na zříceninu hradu jako rozpadlé ruiny v krajině.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Večer nahodím své fotky modulu, budu to mít tak více méně hotovo. Napojení krajiny na sousedy jsem se docela snažil, tak by to mělo být snad ok.

yanice

Od chaloupky na muri nozce se prave vypravuje varka opojnych napoju, pripravenych pro tuto zvlastni prilezitost , kterym nelze odolat. Dalsi lahve cekaji na naplneni, jenze i carodejka obcas propadne kouzlu sportu a po ocku pri praci sleduje jak se u sousedu masti. Nicmene nikdo nestoji o prokopnute okno a tudiz bylo nutno ucinit prislusna opatreni.
A protoze i carodejnice chce na oslavach vypadat dobre, bylo nutno vytahnout a vyprat vecerni robu...zatimco pomocnice mozna premysli o tom, jestli ma chytit a polibit zabu.

Modul je v podstate hotov, pokud nebude treba oprav (draha). Omluvte, prosim, chybejici diakritiku, nejsem schopna si nainstalovat cestinu.