Společný projekt: Krajina strašidel

Založil milanv, 20.01.2019, 22:46:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Propagace projektu

Díky tomu, že jsme do Olomouce jeli obří dodávkou, jsme si mohli dovolit i luxus vetší prezentace. Postavil jsem s Petronelem klasický stojan na ceduli naučné stezky (plakát už jste viděli dříve), díky Fotonovi i s rozcestníkem. K tomu byl vystavený i svitek v obou formách a na stolku před stojanem i původní 3D mapa, ze které projekt vznikl.
Díky všem za pomoc!
Pán na Žlutém hradě

HD

Gratuluji všem zúčastněným k zaslouženému úspěchu. Dokonalé a do posledního detailu vymazlené dílo. Od příprav až po realizaci s propagací.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

hawran

Když člověk sledoval fotky jednotlivých modulů, bylo to moc hezký, ale takhle celé pohromadě, to je tedy fakticky "wow" efekt!

Je to super, super a ještě jednou super! :)
Bricks Forever!

peki

Výsledek je opravdu povedený. Celé to působí dojmem jako by to bylo od jednoho stavitele. Ani jsem nepoznal že kus zbořeného hradu stavěl někdo jiný /MilanV) a ne ryxe. Duchařský "monorail"  (nejen) mne opravdu dostal.  Na MOC je perfektní jak je to natřískané detaily, žádné hluché pasáže, prostě jak říká klasik: "Pořád se tam něco děje"  ;)

Parádní nápad.
Perfektní provedení.

Chikos

Mazec!!!  Smekám všem zúčastněným, až se jednoho dne vypracuji na vaši úroveň, rád se do podobných akcí také zapojím  :)

yanice

vypadá to opravdu božsky. Do Plzně se prostě musím dostavit, vezmu si na to dovolenou.

milanv

Strašidla v Plzni - nutné kroky

Ahoj mí spolustavitelé,

ještě ani neodezněla nevyspalost z Olomouce a už se nám blíží výstava v Plzni, musíme ("chca nechca", jak říkávala moje maminka) se přepnout do pracovního módu, abychom vychytali věci pro Plzeň. Většina jde za mnou, ale ne všechno:

* oprava dráhy: dráhu jsme zprovoznili na poslední chvíli před výstavou, takže utrpěla estetická stránka. Někde je potřeba dokonce zalátat díry, jinde jsou špatné barvy. Týká se to hlavně modulů na jižní straně (Sihaja, yanice, hawran, Igorus). Prosím dejte mi každý z vás vědět, jak s tím: dorazíte do Plzně v pátek včas, abyste si to opravili? Dovezete díly? Potřebujete nějak pomoct ode mě?

* úpravy terénu: na pár místech nesedí  barvy, potřebujeme to poladit. Opět stejná otázka na dotyčné: budete v Plzni včas? Dovezete si díly? Potřebujete nějak pomoct ode mě?
   hawran: cesta k Igorusovi není ve stejné barvě
   hawran: terén přeci jen potřebujeme trochu ztlumit - vyměnit pár plate či dodat na ně "sypání"
   yanice: spodní trávník (pod sušákem) je potřeba vyměnit za klasickou green, teď tam svítí bright green obdélník
   Sihaja, jetaM: napojit líp skálu, teď tam je trochu vidět "do střev modulu"
   Pool: vyměnil bys postavičku, aby se tolik nepodobala Polednici?
   MilanV: rozbít jednolitou DBG plochu okolo dráhy na spodním hradě
   MilanV: stojan pro značku na zastávce vyměnit za líp zapadající do terénu

* MilanV: zkusit zpátky zprovoznit koně ke kočáru

* MilanV: domluvit s Markem umístění a propagaci modelu, protože uprostřed té obří plochy nebude kam dát naší naučnou stezku - vymyslet něco jiného, jak projekt prezentovat
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Milane, v Plzni budu, dráhu na mojí části upravím sám.

milanv

Prezentace projektu - sepsání legendy

V Olomouci opakovaně padnul nápad, že by to chtělo sepsat ke každému modulu krátké povídání (něco už dokonce máme), aby se "vypíchly" nápady a příběhy schované v krajině. Jedna myšlenka byla, že by to bylo po těch kouskách položené kolem projektu (u každého modulu), já přemýšlím spíš o sepsání krátkého příběhu jako celku - i ten by šel dát buď na jedno místo nebo po kouskách kolem projektu.

Co vy na to? Líbí se vám ta myšlenka? Natolik, abyste byli ochotní napsat pár vět ke svému modulu? :) S tím, že já to můžu stylisticky doupravit a pak vám dám ke zkouknutí výsledek.
Pán na Žlutém hradě

hawran

Milane, vzhledem k tomu že jsem nepočítal s osobní účastí v Plzni, budeme to muset poladit v Praze. Sypání není problém, to mám u sebe v krabičce, s tou cestičkou moc nevím.
Navrhuju si předat osobně a domluvit se... (momentálně je lhostejné jestli modul ke mně na dodělání, nebo dílky k tobě)
K.
Bricks Forever!

milanv

Citace od: hawran kdy 22.05.2019, 12:07:45
Milane, vzhledem k tomu že jsem nepočítal s osobní účastí v Plzni, budeme to muset poladit v Praze.
To je škoda, já myslel, že do Plzně jedeš taky a že budeme komplet. jinak jestli mi věříš, že to opravím, tak těch pár drobností u tebe klidně udělám ze svých kostek, stejně u tebe budu opravovat tu dráhu. A pak pošlu foto sem, OK?
Pán na Žlutém hradě

hawran

Citace od: milanv kdy 22.05.2019, 12:21:57
Citace od: hawran kdy 22.05.2019, 12:07:45
Milane, vzhledem k tomu že jsem nepočítal s osobní účastí v Plzni, budeme to muset poladit v Praze.
To je škoda, já myslel, že do Plzně jedeš taky a že budeme komplet. jinak jestli mi věříš, že to opravím, tak těch pár drobností u tebe klidně udělám ze svých kostek, stejně u tebe budu opravovat tu dráhu. A pak pošlu foto sem, OK?
Máš mojí plnou důvěru :D
Bricks Forever!

Petronel

Citace od: milanv kdy 22.05.2019, 10:54:51
Prezentace projektu - sepsání legendy

V Olomouci opakovaně padnul nápad, že by to chtělo sepsat ke každému modulu krátké povídání (něco už dokonce máme), aby se "vypíchly" nápady a příběhy schované v krajině. Jedna myšlenka byla, že by to bylo po těch kouskách položené kolem projektu (u každého modulu), já přemýšlím spíš o sepsání krátkého příběhu jako celku - i ten by šel dát buď na jedno místo nebo po kouskách kolem projektu.

Co vy na to? Líbí se vám ta myšlenka? Natolik, abyste byli ochotní napsat pár vět ke svému modulu? :) S tím, že já to můžu stylisticky doupravit a pak vám dám ke zkouknutí výsledek.

Myslím si, že když už, tak lépe podle původního nápadu: ke každému modulu.
Když se to dá dohromady, do jednoho dlouhého příběhu, tak to bude ohromný text, který nikdo číst nebude. ;) A navíc si lidé nedohledají k čemu to přesně patří.

milanv

#163
Citace od: Petronel kdy 22.05.2019, 20:08:56
Myslím si, že když už, tak lépe podle původního nápadu: ke každému modulu.
Když se to dá dohromady, do jednoho dlouhého příběhu, tak to bude ohromný text, který nikdo číst nebude. ;) A navíc si lidé nedohledají k čemu to přesně patří.
Taky si to myslím, ale láká mě, aby to dávalo smysl i dohromady, tak to možná udělám jako "čtení na pokračování": začne se pod Evelíniným hradem a pak bude pod každým modulem kousek - ten k tomu modulu. Otázka kam dát popisky těch tři prostředních se vyřeší nějak elegantně. A diváci si buď přečtou jen kousek k tomu modulu nebo si to obejdou celé a přectou si to jako celý příběh.

Tak teď ta výzva: každý pošlete pár vět ke svému modulu: kdo tam je a proč. A jak se těší na oslavu :)

Mimochodem, upřímně mě překvapilo, když jsem na výstavě viděl človíčka, který si zrovna všiml mého nenápadného vtípku s průchodem od kouzelníka do pekla... I bez psané nápovědy, sám. To jsem myslel, že neobjeví nikdo...
Pán na Žlutém hradě

yanice

zelenou plate vyměním. Konečně se budu moci dostavit osobně. Nějaké povídání pošlu.

Petronel


milanv

Sháním na auto rakev, na odvezení Drákuly a dalších modulů do Plzně. Nemáte někdo z Prahy k zapůjčení?
Pán na Žlutém hradě

milanv

Prosím pošlete povídání ke svému modulu - do STŘEDY VEČER.

Každý, kdo mi ho ještě v SZ neposlal (děkuji bílým vranám :) ) - jinak to nemám šanci stihnout vytisknout.

Díky!
Pán na Žlutém hradě

milanv

#168
Strašidelná krajina

Evelína, svobodná a bílá paní na Cíkrštejně pořádá pro okolní spřátelená strašidla a jiné netvory či bytosti veliký hodokvas u příležitosti 400 let od svého nahradbyvzetí: "Přátelé z lesů, tůní, močálů a skal, můj hrad čeká!"

Kdo odpoví na pozvánku, bude vítán na hradě. Čertovský guláš už se chystá, paní Evelína vyhlíží hosty a kočár Hradní Hromadné Dopravy objíždí kraj. Stačí nasednout a nechat se odvézt vstříc vkusné strašidlácké zábavě. Tato noc bude dlouhá!


Oslava na hradě

Na hradu už se baví první příchozí. Pozorný pozorovatel si jistě všimne, že strašidelná smetánka hoduje v sálu hradního paláce, zatímco strašidlácký plebs se baví na nádvoří. Studna nad peklem se pomalu plní strašidelným gulášem a v bývalých stájích porcuje pacholek těla lapených lidí do polévky. Mrtvý voják se dělí o svůj lahodný mok s naražencem na kůl. Na všechen ten počínající rej dohlíží hradní paní a kontroluje, zda vše probíhá dle plánu a všichni se baví.
Čertův mlejn

Službu zde konající pekelníci si právě oddychli po provedené pekelné kontrole a ponořili se opět do své oblíbené činnosti - karbanu - v domnění, že zase na pár set let mají klid. Zvláště když se v sousedství koná velký hodokvas.


Rybník Vočko

Starý hastrman Vočko byl pozvánkou opravdu potěšený. Kolik vody už proteklo, co byl ve společnosti naposledy? Proto si pečlivě opravuje své sváteční střevíce, poklidil a uzamkl svou vodnickou domácnost a nemůže se dočkat příjezdu kočáru Hradní Hromadné Dopravy.

I když, poklidil... Nezapomněl přeci jen na jeden hrneček?


Bludičky průvodkyněmi

Chcete poznat místní magické kraje?
Bojíte se tmy?
Žádáte spolehlivé průvodkyně?

Již nehledejte dále!
NAŠE BLUDIČKY SE VÁS S RADOSTÍ UJMOU!

Staletí praxe!
Ani jeden klient si po zájezdu nestěžoval!


Bába z bažin

Tato prastará bába se moc nezajímá o své okolí, pouze o své milované žáby. Je ale dosti pravděpodobné, že si tentokráte velkolepý hodokvas odehrávající se na sousedním hradě nenechá ujít.


Baba Jaga

Od chaloupky čarodějky Lízy se právě vypravuje várka opojných nápojů, kterým nelze odolat. Další lahve čekají na naplnění, jenže i Líza někdy propadne kouzlu sportu a po očku při práci sleduje, jak se u sousedů mastí. Ještě že učinila příslušná opatření, aby jí hlava rytíře nenavštívila oknem...
Tak se může v klidu věnovat přípravě večerní róby - protože i čarodějka chce na oslavách vypadat dobře. To pomocnice přemýšlí o tom, jestli má chytit a políbit žábu. Kdo ví jestli to pomůže, třeba by se ale proměnila v žábu taky.


Zasloužený odpočinek

Ano, tak vypadá strašidýlko mimo službu. Odhodilo své prostěradlo a užívá si půlnoční piknik pod starobylým stromem.
Za ním probíhá velkolepý fotbalový zápas naší extraligy mezi odvěkými nepřáteli: černými a bílými kostlivci. Bezhlavý rytíř jako obvykle poskytl svou "mičudu" na hraní a na celý zápas a fair-play dohlíží nestranný rozhodčí: šedý kostlivec.

Trojhlavý pes Kerberos

Kerberos je v antické mytologii jméno trojhlavého psa, který střeží vchod do podsvětí před vstupem živých. Někteří tvrdí, že jeho úlohou je naopak bránit zesnulým, aby z podsvětí unikli... Byl znám jako ohromný ohař, jehož hlavy chrlily oheň. Na zádech měl místo srsti syčící hady a dračí hlavu místo ocasu. Jeho sestry prý byly Chiméra a Hydra. Taková povedená rodinka.
Tolik historická fakta... My o našem trojhlavci pouze víme, že je to ťunťa...

Na jeho antickou boudičku už trochu sedá prach, no dalo by se i říct, že střecha zarůstá mechem a bodláčím. A ta obludka co v ní bydlí rozhodně není ohař. Vypadá spíš jako mopsík a na zádech má leda tak dečku aby mu nebyla zima. Těší se jedině na to, že až pojede kolem kočár, někdo mu hodí sušenku. Pak vesele vrtí ocáskem. Jeho tlamičky rozhodně nic nechrlí. Jedna hlava totiž spí, druhá se nudí a třetí se učí štěkat... Ony to štěkání totiž pro samé vylehávání v boudě zapomněly...


Polednice

U lavice dítě stálo,
z plna hrdla křičelo.
,,Bodejž jsi jen trochu málo,
ty cikáně, mlčelo!

Poledne v tom okamžení,
táta přijde z roboty:
a mně hasne u vaření
pro tebe, ty zlobo, ty!

Mlč, hle husar a kočárek -
hrej si - tu máš kohouta!" -
Než kohout, vůz i husárek
bouch, bác! letí do kouta.

A zas do hrozného křiku -
,,I bodejž tě sršeň sám! -
že na tebe, nezvedníku,
polednici zavolám!

Pojď si proň, ty polednice,
pojď, vem si ho, zlostníka!"
A hle, tu kdos u světnice
dvéře zlehka odmyká.

Malá, hnědá, tváři divé
pod plachetkou osoba;
o berličce, hnáty křivé,
hlas - vichřice podoba!

,,Dej sem dítě!" - ,,Kriste Pane,
odpusť hříchy hříšnici!"
Div že smrt jí neovane,
ejhle tuť - polednici!

Ke stolu se plíží tiše
polednice jako stín:
matka hrůzou sotva dýše,
dítě chopíc na svůj klín.

A vinouc je, zpět pohlíží -
běda, běda dítěti!
Polednice blíž se plíží,
blíž - a již je v zápětí.

Již vztahuje po něm ruku -
matka tisknouc ramena:
,,Pro Kristovu drahou muku!"
klesá smyslů zbavena.

Tu slyš: jedna - druhá - třetí -
poledne zvon udeří;
klika cvakla, dvéře letí -
táta vchází do dveří.

Ve mdlobách tu matka leží,
k ňadrám dítě přimknuté;
matku vzkřísil ještě stěží,
avšak dítě - zalknuté.


Dračí rodinka

Co to síru v rokli pouští,
co to hrůzu nahání?
Je to drak, strašný drak.
Nebo je to drak dobrák?

V temnu jejich jeskyně,
Trofejí je svatyně,
A v druhé dračí mamka
Dává pozor na potomka.

Je to dračí rodinka,
Roztomilá skupinka.
Hlídají hrad upíří,
Mají víno ve spíži.

Vezmou si je s sebou,
Vždyť kočátem pojedou.
Na ten velký hodokvas,
Snad dojedou včas!


Pohřebiště

Ve dne tu je pusto, jediní koho tu můžete zastihnout jsou pavouci. Bílí pavouci tu hlídají své vejce a očekávají potomky. Stříbrní pavouci z toho moc nadšení nejsou a tak tu občas dochází k potyčkám. Ale s blížící se nocí to tu ožívá: duchové dávno zetlelých tu obcházejí kolem, a kostlivci? Ti to teprve rozjedou! Kdo nesportuje, ten alespoň fandí. A party začíná!


Drákula

Paní Evelína svolává své přívržence. Upíří šlechtici se ze širého okolí slétli do věže samotného hraběte Drákuly, aby jej probudili z dlouhého spánku. Sestoupili hluboko do podzemní krypty, otevřeli rakev a krvavým rituálem probudili svého pána. Ten po mnoha letech spánku ze všeho nejvíce lační po lidské krvi. Až poté budou schopni navštívit paní Evelínu na jejím hradě.


Průvod oběšenců

I oběšenci chtějí na hodokvas. Jediný, kdo je může uvolnit, je paní Smrtka. Alespoň víme, na co má kosu.

Pod popravištěm je také rušno, duše dříve oběšených nasedají do vlaku duchů, za chvíli je odjezd!


Vlkodlaci

Vlkodlačí smečka už se chystala na hostinu paní Evelíny, ale stala se jim nemilá věc: prastarý pavouk stáhl do svého podzemního brlohu jejich druha. Hodokvas musí počkat, nejdřív záchranná akce! Jen stařešina smečky, známý samotář, si raději v tichosti táhne svou soukromou večeři...


Bahňák

Bahňák si žil v poklidu ve své chýši uprostřed bažin. Ale jednoho krásného století mu nad hlavou vystavěli dráhu jak pro ohnivého oře. Každou chvíli mu teď nad milovanou bažinou zarachotí kočár, kór teď, co se všichni sjíždějí na hrad. Nelibě nese bahňák ztrátu svého klidu, to bude někoho mrzet!


Spodní nádvoří

Duch Emil vyhlíží příjezd nových hostů. Však kočár Hradní Hromadné Dopravy už jich pěknou řádku přivezl! Ti se teď poklidně baví a postupně procházejí branou na horní nádvoří, kde začíná zábava.

Zatímco na povrchu tedy vládne očekávání a poklidné veselí, pod zemí je tomu přesně naopak! Černokněžník Horácius Magikus neví kam dřív skočit. Slíbil Evelíně ty nejpodivuhodnější světelné, zvukové a jiné efekty na oslavu. Takové, které celých 400 let nebyly k vidění a ještě dalších 400 let se o nich bude povídat. Jenže klasicky nestíhá: destilace zeleného žabího slizu probíhá příliš pomalu a výpočty podle slavných historických mistrů ukazují, že ho bude potřeba alespoň tři deci.

Zvládne to? Nebo bude muset použít svůj tajný průchod pro radu od mistrů povolanějších? Ale aby se o tom nedozvěděla Evelína! Čert vem duši, tu už Horácius dávno prodal, ale ta ostuda mezi všemi shromážděnými strašidly, jestli se prozradí, že to sám nezvládl!

Peklo

V pekle vládne pohoda! Úlovků ("příchozích", jak je nazývají v pekelné hantýrce) je stále dost, a navíc ty jejich legrační obličeje, když jejich hříchy nabyté jmění, drahé šaty a šperky nebo společenské postavení jim je teď k ničemu, leda čertům k smíchu!

Pravda, je tu teď trochu spěchu kvůli těm oslavám Nahoře, ale co! Guláš už se servíruje, stačí aby si ho číšníci ze studny vytáhli. Tak jen co nebude Lucifer koukat, můžem se proplížit do mlejna mastit karty!

Jo, a co myslíte, zvládne to tentokrát náš VIP host bez naší pomoci? Nebo bude zase kňučet, abychom ho před ostudou zachránili a udělali Nahoře pár efektíků?

Závěr

Tak, všichni se baví, hodokvas je v plném proudu a vám, naši věrní diváci, přejeme to samé: bavte se! A ať je noc dlouhá! :)

Pán na Žlutém hradě

yanice

Chaloupka na muří nožce

Od chaloupky čarodějky Lízy se právě vypravuje várka opojných nápojů, kterým nelze odolat. Další lahve čekají na naplnění, jenže i Líza někdy propadne kouzlu sportu a po očku při práce sleduje, jak se u sousedů mastí. Nicméně nikdo nestojí o vyražené okno a tudíž bylo nutno učinit příslušná opatření.
A protože i čarodějka chce na oslavách vypadat dobře, bylo nutno provětrat večerní róbu, zatímco pomocnice možná přemýšlí o tom, jestli má chytit a políbit žábu. Kdo ví, třeba by se ale proměnila v žábu taky.

milanv

Díky vám všem!

Jste skvělí, všichni jste dodali texty, takže se to krásně stihne a v Plzni budou návštěvníci zase koukat na novinku!

Díky moc!
Pán na Žlutém hradě

milanv

Příběh k tisku

Tak se můžete podívat, co jsme společně vytvořili! Příběh se nastříhá a rozmístí kolem dokola projektu, k příslušným modulům.

matka: Dito, díky za skvělý nápad! Už se těším, jak to bude v Plzni pěkně vypadat.

A vám všem děkuju za to, že se na vás můžu spolehnout. Tak můžeme společně posouvat projekt dál - už se těším do Plzně, až se tam s vámi uvidím!
Pán na Žlutém hradě

yanice


hawran

Milane ty ses normálně minul povoláním :)
Bricks Forever!

HD

Úchvatné, a byla by z toho pěkná pohádka na dobrou noc.  >:D


Jen je v příspěvku o dračí rodince ve verši o kočáru pravděpodobně malý překlep.  :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Paráda, jsem rád, že se vám naše společné dílko líbí! Však jste také každý přispěl!

Citace od: HD kdy 06.06.2019, 09:13:19
Jen je v příspěvku o dračí rodince ve verši o kočáru pravděpodobně malý překlep.  :)
Martine, díky moc! Pro jistotu jsem to prošel celé ještě několikrát - to by člověk neřekl, kolik tam bylo ještě překlepů i chyb, zákeřně schovaných a mou otupělou myslí ve dvě ráno neobjevených.

Tak tady je nová verze.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Poděkování za projekt

Ještě jednou vám děkuju za uvedení Cíkrštejnského panství v život (i když nemrtvý). Díky Izabelle a jejímu příspěvku na náš projekt jsem mohl poděkování vyjádřit i hmotnou formou, předanou dnes na třídění. Díky Igorusovu dědovi zase máme pěknou kresbu na kostce za projekt.

K setíkům chybí návody: nejdříve jsem myslel, že nebudou potřeba, ale minimálně kočár z obrázku moc vidět není, tak návody přidávám elektronicky sem.

Ještě jednou vám všem děkuju.
Pán na Žlutém hradě

Matthes_CS

Pro ty, co neviděli na živo:
DSC07363 by Matěj Fries, on Flickr

hawran

Milane, ty jseš opravdu "šílenec" na to nejde nic jiného říct...!
Moc děkujeme!
hawran + junior
Bricks Forever!

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.