Zajímavý LEGO interní dokument

Založil Jindroush, 07.12.2006, 00:27:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jonas

Velmi zajímavá a poučná ukázka toho, že i setiny milimetrů hrají u Lega důležitou roli.
Jonas - Můj Brickshelf

peter

No tak to je tedy soda a velmi ledová sprcha. Tímhle dokumentem dostává zejména technika SNOT těžce na p*del. Nevím, ale jak u vás, ale u mne tento dokument nic nemění a dál budu stavět, tak jako dřív. :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

#3
Citace od: peter kdy 07.12.2006, 07:38:35
No tak to je tedy soda a velmi ledová sprcha. Tímhle dokumentem dostává zejména technika SNOT těžce na p*del. Nevím, ale jak u vás, ale u mne tento dokument nic nemění a dál budu stavět, tak jako dřív. :P

Já bych to neviděl tak tragicky. Ten dokument vůbec nevylučuje SNOT. Jenom ukazuje, že NĚKTERÉ kombinace TECHNIC kostek a SYSTEM dílů buď nesedí rozměrově (na desetiny a setiny milimetrů) nebo vedou na nevhodně namáhané spoje. Jsou to rady profesionálním LEGO konstruktérům, čemu se vyhnout v oficiálních stavebnicích.

Určitě jsou to užitečné rady i pro amatérské stavitele. Já osobně těch pár rad (z nichž některé jsem tušil, jiné jsou pro mě nové) budu respektovat. Je to asi tak, jako že pokud nemusím, nebudu rvát matičku 6 mm na závit 6,5 mm.
Jonas - Můj Brickshelf

Jindroush

Jasně, já bych jen řekl, že pro AFOLy, je to _doporučení_. A taky, že když už náhodou AFOLové spolupracují na vývoji setů pro TLC, že mají trochu zklidnit hormon, aby to vůbec mohl někdo postavit.

Ono je dost rozdíl postavit MOC a pak postavit něco, co má stavět někdo jinej.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

J_BOB

dosť ma prekvapuje táto časť (viz obrázok)....presne toto je totiz urobene v 7103 a dlho mi trvalo kým sa mi podarilo tie diely oddeliť :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Ondra

To jsem se zasmál jak tam říkají,aby model mohl postavit 7 dítě.Některé díly nedokážu dát do sebe ani já 14 kluk,to pak musím poprosit strejdu siláka. ;D
A nálepky 7 dítě nedá ani kdyby se upsalo  >:D.

Valentin Dobrotivý

nejméně v jednom setu z 80. let je použita sestava, která je v tomto dokumentu uvedena jako zakázaná

Jonas

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 20.12.2006, 08:53:42
nejméně v jednom setu z 80. let je použita sestava, která je v tomto dokumentu uvedena jako zakázaná

V dokumentu se to přímo píše, že to, co se nyní zakazuje, bylo předtím občas použito. Některé "zákazy" jsou právě důsledkem špatných zkušeností z minula.
Jonas - Můj Brickshelf

MwK

Citace od: J_BOB kdy 15.12.2006, 23:59:18
dosť ma prekvapuje táto časť (viz obrázok)....presne toto je totiz urobene v 7103 a dlho mi trvalo kým sa mi podarilo tie diely oddeliť :)
Musím sa pripojit lebo som na to tiež narazil a rozmišlal že takýto problém som už mal...A potom mi to tiež napadlo...takže aj mne sa stalo to isté pri rozoberaní toho setu!
Je to fakt divné!Ako keby si lego s prepáčením sr**o do huby!!! >:( :-X
Mimochodom je divné že niektore (podla mna)dobré a zauživané techniky sú zakázané... ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Colonel32

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 20.12.2006, 08:53:42
nejméně v jednom setu z 80. let je použita sestava, která je v tomto dokumentu uvedena jako zakázaná

vzpomenete si na konkretni cislo setu?

Jonas

Citace od: MwK kdy 20.12.2006, 15:45:28
Mimochodom je divné že niektore (podla mna)dobré a zauživané techniky sú zakázané... ::)

U každé "ilegální" (rozuměj nedoporučované) techniky najdeš v dokumentu přesné vysvětlení, proč není doporučovaná.
Pokud se to má stručně shrnout, tak nejčastější důvody jsou: rozměrové diference (byť v řádu desetin a setin mm), příliš namáhané nebo těžko oddělitelné spoje, nezaklapnutí zámků.
Jonas - Můj Brickshelf

peter

Citace od: Jindroush kdy 07.12.2006, 00:27:11
Přesněji dokument o zakázaných stavebních technikách...

http://bramlambrecht.com/tmp/jamieberard-brickstress-bf06.pdf

Zde jsem na BS narazil na velmi pěkný nákupní vozík. Bohužel při bližším prostudování je patrné, že by měl sloužit také jako odstrašující příklad toho, jak dílky neskládat ;D

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

zubrasd12

jasne, to sa tyka aj tych "nini motoriek" na brickshelfu