NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky...

Založil ThomasMorta, 28.09.2016, 22:36:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

ThomasMorta

Zdravím všechny přznivce řady Nexo Knights!

Přiznám se, že mě tato nová řada naprosto učarovala a dává mi možnost realizovat si vlastní přetlak kreativity. Zkusil jsem nějakou vlastní tvorbu a po velmi pozitivní odezvě nakombinovaný model Lego 70311+70318, který nazývám Monster Truck, jsem zkusil nějaké další věci. Aktivně se věnuji stavbě vlastních modelů teprve asi čtvrt roku, předtím jsem asi rok sbíral a stavěl lego podle návodů - a musím říct, že jsem se na stavbě podle plánků hodně naučil a stále hodně učím, takže pořád vyhledávám zajímavé modely, abych si je postavil.

Moje výtvory si můžete prohlédnout zde - mám doma krabice i na další pokusy, ale momentálně jsou práce přerušeny mým stěhováním. Pak ale budu mít snad víc prostoru pro vlastní tvorbu:
http://thomasmorta.rajce.idnes.cz/
Zároveň budu rád, když mi někdo poradí, jak co nejlépe modely nafotit, protože mnohé z uvedených fotek nejsou úplně ideální.

Chtěl bych také upozornit mnohé hejtry žady NEXO KNIGHTS, že respektuji jejich vkus, budu nicméně rád, když i oni budou respektovat cizí vkus a nebudou chodit do této diskuse jen proto, aby světu sdělili, že se jim řada nelíbí. Je to váš názor a nikdo vám ho nebere, ale když nemáte rádi nějaký fotbalový tým, také to nechodíte vykládat jeho fanouškům.
Samozřejmě je vítaná konstruktivní kritika, případně konkrétní připomínky. Co je to konstruktivní kritika? To je taková, která říká, jak to udělat jinak. Nelíbí se vám nějaký oficiální model? Postavte svou verzi, nafoťte ji a podělte se. Nebo alespoň popište návod, jak na to. Nelíbí se vám něčí výtvor? Popište konkrétní věci, které byste zlepšili.
Co není konstruktivní kritika? Útoky ad hominem, nadávky a generalizace.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

#1
Tak jsem se po čase zase dostal k nějaké vlastní tvorbě. Osobně mi nejvíc vyhovuje stavět ze součástek z konkrétních setů, ale spíš než vzít jeden velký set preferuji spojit vícero malých a z toho udělat nový model.

Tentokrát jsem si chtěl vyzkoušet použít vícero kusů polybagu 30371 Knight's Cycle. Zujalo mě využití technikových os k vytvoření podvozku a chtěl jsem vyzkoušet, jestli lze spojením více exemplářů vytvořit větší jednolitý podvozek.
Inspirací mi byla truhlice na munici, která se objevuje hlavně v setu 70310 Knighton Battle Blaster. Tento set používám často jako zdroj součástek a truhlic mám spoustu a zjistil jsem, že v žádném oficiálním setu není žádný efektivní způsob, jak ho skladovat nebo převážet.





Začal jsem s dvěma sáčky a vytvořil první prototyp: Cerberus Flat Wagon


A takhle vypadá bez posádky:




Nicméně jsem úplne nebyl spokojený se skutečností, že vozidlo je širší než delší a nákladní prostor dost omezený, tak jsem vyrobil Cerberus Flat Wagon Mk. II, který je sestaven ze tří sáčků:


A zde opět bez posádky





U druhé varianty jsem celkem spokojený s funkčností a velikostí nákladního prostoru, chtělo by to ovšem ještě vylepšit vzhled. Takže uvažuji, že ještě přidám kostky z polybagu 30372 Robin's Mini Fortrex.
Nicméně je model už ve fázi, kdy je možné ho předložit k okomentování - budu rád za jakékoliv konstruktivní připomínky!
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: ThomasMorta kdy 02.10.2016, 16:55:49
U druhé varianty jsem celkem spokojený s funkčností a velikostí nákladního prostoru, chtělo by to ovšem ještě vylepšit vzhled. Takže uvažuji, že ještě přidám kostky z polybagu 30372 Robin's Mini Fortrex.

Tak jsem skutečně přidal kostky ze sáčku 30372 Robin's Mini Fortrex:


V celku malý počet kostek vylepšil vzhled překvapivě hodně. Pokusil jsem se také zapracovat připomínky, že nikdo by nechtěl mít hned za zadkem kolo a u bočních pozic jsem zadní kolo nahradil menšími kolečky z Minitrexu a u hlavního ovládacího panelu jsem přidal alespoň blatník. Dovoluji si vám představit Cerberus Flat Wagon Mk. III:



A zde si ho můžete prohlédnout bez posádky


Co se týče místa, tak bez problémů uveze tři truhly, dva vedle sebe jedoucí cerberové by měly zvládnout převézt králova mecha a podle videa odhaduji, že i Černého rytíře, ale mám trochu problém s převozem hoverhorse - čumákem k řidiči se vejde, potíž je v jeho specifickém spodku, který na pevné uchycení vyžaduje dost specifickou kombinaci studů a plochých míst. Jde to vyřešit vypodložením jednou ze zbylých kostiček, ale to mi nepřijde elegantní.

V této fázi asi nemá smysl pokračovat ve stavbě mým oblíbeným způsobem, kdy používám jen kostky z konkrétních sad. Jsem spokojený s nápadem, ale vážně uvažuji o tom postavit úplně novou verzi z volných kostek, protože pro zabudování detailů, které mě napadají, asi neseženu vhodné sady.
Stále jsem otevřen jakýmkoli připomínkám - nemusíte se bát reagovat:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Já se přiznám, že tomu nerozumím, podobně jako nerozumím Space. Ale baví mě sledovat tvé konstrukce a stejně tak koukat na nové díly. A tentokrát mě zaujala i oficiální fotka toho modelu z polybagu: postavit bojový nákupní košík by mě tedy opravdu nenapadlo! Nechceš udělat teda scénu "Souboj v samošce"? :)
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 03.10.2016, 18:24:46
Já se přiznám, že tomu nerozumím, podobně jako nerozumím Space. Ale baví mě sledovat tvé konstrukce a stejně tak koukat na nové díly. A tentokrát mě zaujala i oficiální fotka toho modelu z polybagu: postavit bojový nákupní košík by mě tedy opravdu nenapadlo! Nechceš udělat teda scénu "Souboj v samošce"? :)

Děkuji, jsem rád za takové množství pozitivní zpětné vazby, která se mi dostává, protože jsem oproti místním matadorům naprostý začátečník:-) Tahle sada pracuje podobně jako třeba Chima s velkou metaforickou nadsázkou. A seriál je prošpikovaný odkazy k popkultuře - v první sérii se v závěrečném dvojdíle objevila hudební variace na filmového Pána prstenů, Černý rytíř je jednoznačný odkaz na Monty Python a svatý grál (mimochodem, hned v druhé epizodě seriálu se objevil zlý králíček pozměněný vlivek knihy zla, který je podle mě odkazem na stejný film)...

S odpověďmi začnu od konce: Na souboj v sámošce nemám součástky. Myslím, že obchodní dům vyšel v řadě Lego Friends a z té toho moc nemám, protože má dost specifické barvy (ale občas tam jsou zajímavé lesní stavby, tak se mi hromadí kostky různých odstínů fialové a růžové - s přítelkyní jsme uvažovali, že až jich bude dost, tak zkusíme vymyslet zákusková monstra, která budou mít dortové tanky, střílet šlehačku apod. abych barvy nějak zužitkovali:-)) Ale zkusím to založit do budoucna:-)

A teď zpátky k bojovému nákupnímu vozíku: Minitrex není nákupní vozík, ale zmenšenina Fortrexu, toho hradu na pásech. V seriálu se objevila v druhé sezóně, když rytíři dostali za úkol hlídat na akci, která je parafrází Comic Conu a Robin (to je ten, co v tom jede) se rozhodl zúčastnit kostýmové soutěže a vyhrál právě s touhle zmenšeninou, která je shodou okolností plně funkční, respektive fungovala jako prodlužovač signálu z Fortrexu. Ale asociace s bojovým nákupním košíkem se mi hodně líbí 8) 8) 8)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Ono by to šlo i jako malá viněta: pohled na jeden regál a k tomu dva vozíky proti sobě, kolem poházených pár dortů nebo krabic s mlíkem apod. Musel bys sice koupit díly na BL, shánět ze setů by to asi nešlo, ale to tě stejně dřív nebo později čeká, když jsi AFOL :) A mohl by to být dobrý vtip ve stylu soutěže scének pro CMF, jestli znáš, akorát že větší, aby se ti tam vešly ty vozíky dva. Takové nevšední vtipné využití polybagu :)
Pán na Žlutém hradě

Bard

Já tomu taky nerozumím, ale máš mé sympatie, že do toho jdeš, když to tak cítíš. To vozítko má ve tvém pojetí smysl. Mě se Nexo nelíbí, ale nedštím síru a oheň na LEGO, co hrozného to vytvořili. Oni vědí, co dělají, a ty jsi toho důkazem. A je to pro mě ukázka toho, jak skvěle LEGO funguje. Hračka určená primárně pro děti - a chytne i dospělého.  Mého syna taky Nexo chytlo (vůbec jsem ho k tomu nevedl) a to mnohem víc, než jiné série. Prostě, je tam něco, co dokáže zarezonovat.

Těším se na tvé další výtvory. Z pohledu AFOLa mě zajímá, jakým směrem se budou ubírat.

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 03.10.2016, 19:08:08
Ono by to šlo i jako malá viněta: pohled na jeden regál a k tomu dva vozíky proti sobě, kolem poházených pár dortů nebo krabic s mlíkem apod. Musel bys sice koupit díly na BL, shánět ze setů by to asi nešlo, ale to tě stejně dřív nebo později čeká, když jsi AFOL :) A mohl by to být dobrý vtip ve stylu soutěže scének pro CMF, jestli znáš, akorát že větší, aby se ti tam vešly ty vozíky dva. Takové nevšední vtipné využití polybagu :)

To mi připomnělo animovaný film Buchty a klobásy (Sausage Party), který by asi šlo tímti způsobem namodelovat jako scénu z filmu.

Nicmé ě jsi mi nasadil brouka do hlavy a uvědomil jsem sj, že je celkem dost různých jídelních kostýmů, takže bych mohl, někdy v budoucnu postavit bitvu o Marketfort, kde budou příšery jako Banana Monster nebo Hot Dog Beast. Pak tam jsou sběratelské figurky jako Perníček... Přizná  se, že je to tak úchylné, že mě to láká čím dál víc:-)


Citace od: Bard kdy 03.10.2016, 22:49:14
Já tomu taky nerozumím, ale máš mé sympatie, že do toho jdeš, když to tak cítíš. To vozítko má ve tvém pojetí smysl. Mě se Nexo nelíbí, ale nedštím síru a oheň na LEGO, co hrozného to vytvořili. Oni vědí, co dělají, a ty jsi toho důkazem. A je to pro mě ukázka toho, jak skvěle LEGO funguje. Hračka určená primárně pro děti - a chytne i dospělého.  Mého syna taky Nexo chytlo (vůbec jsem ho k tomu nevedl) a to mnohem víc, než jiné série. Prostě, je tam něco, co dokáže zarezonovat.

Těším se na tvé další výtvory. Z pohledu AFOLa mě zajímá, jakým směrem se budou ubírat.

Já se  netajím tím, že v sobě rozmazluji dětskou složku osobnosti. Nikomu Nexo Knights nenutím, sám vím že je to hodně zběsilá řada a velmi dobře chápu nářky stavitelů klasických hradů, že dokud budou Nexo Knights, tak nebudou klasické hrady (i když u těch, kterým by stačil jeden sběratelský set ročně, nechápu, na co si stěžují, když mají letos velmi povedený Sněhurčin zámek od Disneyho, který může fungovat i jako klasický hrad, když odstraní interiér odkazující ke klasickým Disneyho pohádkám. Vkus je individuální záležitost, stejně jako chutě - každý má právo, aby se mu NK nelíbili, ale když začne tvrdit, že  jsou objektivně špatné téma, tak s tím nemohu souhlasit.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Faire

Citace od: ThomasMorta kdy 04.10.2016, 00:01:02

Nicmé ě jsi mi nasadil brouka do hlavy a uvědomil jsem sj, že je celkem dost různých jídelních kostýmů, takže bych mohl, někdy v budoucnu postavit bitvu o Marketfort, kde budou příšery jako Banana Monster nebo Hot Dog Beast. Pak tam jsou sběratelské figurky jako Perníček... Přizná  se, že je to tak úchylné, že mě to láká čím dál víc:-)


To zní MOC dobře!

ThomasMorta

#9
Nějak mi ty příšerky z jídel nelezou z hlavy, tak si tu odložím vhodné kandidáty, které jsem zatím vypátral (obrázek by se měl chovat jako odkaz na bricklink):


Samozřejmě by to chtělo změnit kompletní sestavu minifiga uvnitř banánu - nějaké žluté nebo bílé tělo a dostatečně creepy pohled, pravděpodobně bílá hlava. Jako zbraň bych asi uvažoval o banánovém blasteru, který používá ultimate Aaron
[EDIT 1] Vzhledem k barevnosti bych na bananový blaster raději použil tenhle upravený dílek (Banán by šlo přichitit skrze technicový pin s balljointem a černou robotí vidlici)




Tomhule bych asi nechal klasickou hlavu lávových příšer, nebo něco jiného červeného, tělo barevně sedne, ale vyměnil bych ruce za červené a zatím nevím, co bych vzla jako spodní díl těla. Předpokládaná zbraň by mohl být palcát z klobás, případně by mohl mlátit kýtou, kterou má sběratelská minifigurka řezníka.
[EDIT 1] Možná, že by stálo za vyzkoušení, jak by vypadalo navléknout do obleku nejobyčejnějšího Crust Smashera a dát mu do rukou Moltorovy obří pěsti


Téhle figurce stačí jen vyměnit hlavu a vymyslet nějakou zbraň z odpovídajícího jídla - každopádně zeleninová příšera je můj jasný favorit a v bytvě o supermarket by neměla chybět:-) A navíc, obsahuje růžovou barvu, takže bych nejspíš hledal hlavu, která by ji doplnila - protože chceme přeci využít co nejvíc růžových kostiček, ne? :-)



Perníček funguje skvěle sám o sobě - jen nevím, jestli se dá něco udělat s tím jeho hrozně milým výrazem. Příjemným bonusem je i existující vánoční sada perníkové chaloupky, která dodá tolik potřebnou růžovou.


A tady jsou nějaké sety, ze kterých čerpat inspiraci na vzhled a barevné schéma:

Myslím, že inspirace oblačným palácem z The Lego Movie si o to přímo říká, a přestavěný zmrzlinový vůz ze závěrečné vzpoury má také správnou barevnost:-)


Tady trocha původního barevného schématu - Friends letos vydalo celé podtéma narozeninové party... A Ti rozstomilý králíčci... Jasný kandidát na miniony, kteří zaplaví scénu podobně jako globlini v klasických Nexo Knights:-) A navíc to do hry přinese i využití pro tohohle sběratelského minifiga (samozřejmě by bylo třeba nahradit obličej):



Tohle je pro mě jasná inspirace na dotrový tank - obsluhovat ho může perníčková posádka:-)

No a nesmíme zapomenout na ohromný potenciál sad Angry Birds, které obsahují vajíčka, kterými se dá skvěle střílet, ale hlavně několik žhavých kandidátů na středně velké figurky v armádě monster z kuchařky:




Jak tak na to koukám, tak už jsem sestavil základní barevné schéma: Růžová, žlutá a bílá, s doplňky v zelené na rostliny a světle hnědé na čokoládu či sladkosti.

Tady jsou návrhy hlav pro modifikaci příšerek:



Ovšem hledání vhodných a snadno sehnatelných nohou a tors bude na delší dobu... Každopádně uvítám jakékoli podněty ohledně "Bitvy o supermarket" :-)

[EDIT 1] Docela dobrá zpráva je, že případná posedlá kuchařka by šla vytvořit z nových kostiček knih, které představila právě řada Nexo Knights, protože v jednom setu Disneyho princezen vyšla přední strana bez jakéhokoli potisku, v barvě, ke které se dá sehnat zadní díl, takže už jen najít vhodnou nálepku (a ta se dá najít i mezi oficiálními) a máme zlou kuchařku:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Konečně jsem si v novém bytě vytvořil pracovní stůl a mohl jsem nafotit už starší model. Jedná se můj druhý pokus o techniku pro knightonské rytíře.

Zdrojové sety:

Tentokrát se jedná o R.A. Raider Trike, rychlé zásahové vozidlo s lehkým pancéřováním. Pro svou mrštnost a uspůsobení pro pohyb v terénu je s úspěchem nasazováno proti Jestrově armádě lávových příšer.









Přední část vozidla vychází ze setu 70310 Knighton Battle Blaster, ze kterého přebírá vrhače disků a pilotní kabinu, která prošla mírným zvýšením pancéřování. Laserové halapartny z původního modelu jsou nahrazeny laserovými dřevci. U řidiče se také předpokládá užití brnění.





R.A. Rider Trike má vzadu umístěnu plošinu, kde je možno převážet truhlici s municí. (Pod plošinou jsou umístěna také pomocná kolečka, aby v případě přetížení nedrhla náprava o vozovku.) Před plošinou je také umístěno ovládání vystřelovačů disků a boční pozice mají možnost měnit náklon.







Zvláštností modelu je řešení podvozku. Při pozorném pohledu si lze všimnout, že celá přední náprava je přichycena k celému modelu až u zadních kol. Potřeba náklonu si vyžádala i neobvyklé spojení os - to modelu dodává mírné odpružení, které ještě víc podtrhuje off-roadový vzhled vozdila. Dvě žluté závlačky na konci spodní osy jsou přidány proto, aby při couvání nedrhla o vozovku.





Úplná galerie modelu vystavena zde: R.A. Raider Trike
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Corrupted Cook Book
Nápad s bitvou v supermarketu jsem neopustil, jen mi nějakou dobru trvalo, než se mi do rukou dostaly první kostými figurek. Zatím je má představa taková, že budou čtyři základní druhy příšer - ovocné příšery (kostým banánu), zeleninové příšery (vytvořené z Plant Monster), masové příšery (kostým hot dogu) a zákuskové příšery (v podstatě beze změny figurka perníčka).

Perníček se mi zatím do rukou nedostal a doufám, že po letošních vánocích bude k sehnání za příčetnou cenu, u zeleninové příšery čekám, až mi dojde nějaká zajímavá zelená hlava. Ale mohu se podělit o návrh ovocné příšery (vpravo) a masové příšery (vlevo). S návrhem druhé jmenované jsem vesměs spokojený, u ovocné příšery si nejsem ještě úplně jistý nohama a barvou rukou:



A zde je přehled součástek, ze kterých jsou složeny - masová příšera má obličej Flamy, jinak vesměs běžné díly: torzo a nohy řadových lávových monster Nexo Knights, velké ruce Moltora; ovocná příšera je složená z torza a nohou sběratelského fauna, ruce v hnědé barvě jsem sebral povstalcům ze Star Wars a hlava pochází z Ultimátního Flamy:



Za jakékoli připomínky budu rád (a ocením i tip, kde levně sehnat figurky Perníčka).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Hidden Forest Base
Rozhodl jsem se konečně nafotit projekt který se mi nečekaně rozrostl a je důvodem, proč jsem dlouho nepostoval nic nového:

Přihodilo se to, že při snaze dodělat Monster Hideout jsem přidával další a další kostky, až se z toho stal nový projekt, pracovně nazývaný Hidden Forest Base. V podstatě jsem vzal sady s tematikou lesních domků a rozhdol jsem se je předělat do styl Nexo Knights.

Tady je pohled na současnou fázy projektu:


A teď se pojďme podívat na jednotlivé části - začneme tím, co jsem převzal z předchozího projektu (byť je možné vidět drobné úpravy:

PŘED ÚPRAVOU


PŘEDCHOZÍ PROJEKT


SOUČASNÁ VERZE
Oproti předchozí verzi se změnil jen vzhled, funkce jsou stále stejné. Doufám, že kytičky už nejsou tak divoké a že to působí mnohem jednotnějším dojmem.








PŘED ÚPRAVOU


PO ÚPRAVĚ
Výrazně se změnila celá levá část most, na střechu jsem umístil obranný katapult z předchozího projektu - plně otočný.







PŘED ÚPRAVOU


PO ÚPRAVĚ
V tomto případě jsem jen vzal draka z letní řady Ninjago a udělal u něj barevné úpravy, aby pasoval k Nexo Knights - původní sadu považuji za jeden z nejpovedenějších setů v dané cenové hladině; pohyblivost dračích křídel i nohou je skvělá.





PŘED ÚPRAVOU


PO ÚPRAVĚ
Je otázka, jestli tu lze hovořit o úpravě - z výchozího setu mě inspirovaly opičákovy ruce, které jsem ještě trochu prodloužil, aby působily více nelidským dojmem.






To je současný stav, ale díky vánočním slevám se mi do rukou dostalo několik větších sad, které mám v plánu použít ke stavbě. Jako další cíl projektu mám předělat tento set:
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Robin's Chicken Safeguard  (based on idea by Milan "Grohl" Reindl)
Fotoalbum k prohlédnutí zde: Robin's Chicken Safeguard (based on idea by Milan "Grohl" Reindl)

Po delší době jse se konečně dostal k tomu, abych postavil nějaký model k mým oblíbeným Nexo Knights. Tentokrát se však předem přiznávám k velké inspiraci Lancovým holubem od Grohla s jehož vědomím svou modifikaci zveřejňuji. Jak už jsem psal v reakci na jeho vlákno, nápad mě nadchnul, ale příběhově by mnohem více sedělo spojení s mladým Robinem Underwoodem, než s Lancem Richmondem.
A protože jsem byl doma na neschopence a mall.cz zrovna vyprodává sety z loňské první vlny, tak jsem si objednal stavebnice 70313 Lance's Mecha Horse a 70333 Ultimate Robin a pustil jsem se do přestavby. Začal jsem tím, že jsem si postavil Grohlova Holuba - původně jsem si myslel, že jen nepoužiju dvě nálepky a vyměním pár kostek. Při stavbě se ale ukázalo, že pták je přeci jen dost robustní stavba na tak malou stavebnici a bylo tam použito několik kompromisů ve stavebních technikách, které jsem začal odstraňovat přidanými kostkami ze sady 70333.
Musím říct, že mě překvapilo, že jsem v průběhu modifikace předělal konstrukci téměř všech částí. Největší změnu doznal ocas, který byl úplně přestavěn a díky jeho váze se posunulo těžiště a proto jsem přesunul i nohy. realizace pařátů je také úplně nová, umožněná úhlovými součástkami ze sady 70333, které se obvykle nezakomponovávají snadno, ale tady se hodily dokonale.
Výsledný stroj působí ještě robustněji, než původní Holub od Grohla:




Robin's Chicken Safeguard je stoj inspirovaný rodovým erbem Robina Underwooda - jedná se o obrněné kuře určené k rychlým záchranným operacím uprostřed bojiště, případně k výsadkům na nepřátelském území. Stroj je schopný díky hlavním triskám v ocasu a pomocným tryskám v křídlech kolmého startu i přistání.


V kabině stroje jsou dvě místa - jedno pro pilota, který může celé zařízení obsluhovat sám a druhé pro pasažéra. Kabina obsahuje i malé úložiště, obvykle využívané pro krabici s nářadím, aby bylo možné provádět akutní opravy přímo na bojišti. Další, avšak méně chráněné, místo se nachází na hřbetu stroje, kde je také místo pro uložení osobní výzbroje a alternativní střelivo do laserových zbraní umístěných na vrchu kabiny.


Pod křídly je také uležna sekundární výzbroj - pod pravým křídlem je paralyzér pro boj z blízka a pod levým jsou schovány přídavné rakety.



Robin's Chicken Safeguard je vybavený dvěma otočnými laserovými zbraněmi a kabina je ze všech stran silně pancéřovaná, aby mohla dlouho odolávat konfrontaci přímo na bojišti a to i s velkými příšerami, jako jsou grimrockové. Po zemi je stroj schopný pohybovat se pomalou chůzí (uchycení součástek umožňuje jakýsi náznak pohybu, ne však samotné hýbání nohama - kvůli těžké konstrukci by stroj na pohyblivých kloubech nestál a neustále padal)


...No a tohle vše mi ještě zbylo. Potěšilo mě zejména to, že pouze dvě nálepky odkazovali na Lance a zbytek jsem zužitkoval. Dokonce na stavbě není ani poznat, že "chybějí" dvě nálepky.

Závěrem bych chtěl poděkovat Milanu "Grohlovi! Reindlovi za inspiraci i za to, že jsem mohl zveřejnit svou modifikaji jeho skvělého nápadu.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Nexo Knights MODs of official sets
Fotoalbum k prohlédnutí zde: Nexo Knights MODs of official sets

Snažím se naučit s CADem Stud.io - a všem, kteří ho zkoušeli před půl rokem rovnou říkám, že od té doby se podle mě celkem posunul a je stále použitelnější.

Jako cvičení jsem si dal stavbu menších setů z loňské řady Nexo Knights a jejich následné barevné upravení pro použití v letošní vlně Stone Monsters - což při dodržení zásady držení se jen existujících barevných variant součástek nebylo tak triviální, jak se na první pohled zdá.


Stone Catapult
Jedná se o LEGO Nexo Knights 70311 Chaos Catapult převedený do barev Stone Monsters.
Situaci trochu komplikovala skutečnost, že některé výrazné součástky existují jen v černé barvě.
Také jsem místo červených zahnutých rohů z loňska použil letošní jasně modré.
Vzhledem k tomu že se jedná o přímočarou adaptaci, jde k řízení použít libovolnou řadovou příšeru z kamenné armády.


Zapped Battle Blaster
A na opačnou stranu barikády se přidal loňský Nexo Knights 70310 Knighton Battle Blaster - jedná se o výsledek Monstroxovy snahy probudit v rytířích jejich temnou stránku, tentokrát použito na řadové rytíře.
Při stavbě jsem kvůli zachování barevnosti musel základní desku 4x6 nahradit dvěma destičkami 2x6. To vyžaduje začát stavět od podvozku, ale jinak by měla být stavba dostatčně stabilní.
Kvůli nedostupnosti součástek ve správné barvě jsem použil konstrukci letošní laserové halapartny místo loňské - osobně se mi stejně jednodušší design líbí víc.
Tentokrát je však třeba najít i vhodnou figurku pro zobrazení zkamenělého knightonského rytíře a musím říct, že tady stále vyhledávám vhodnou kombinaci torza a nohou.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Nexo Knights MODs of official sets (tentokrát fotky sestavených modelů)
Fotoalbum k prohlédnutí zde: Nexo Knights MODs of official sets

Chvíli mi trvalo, než se mi doma sešly všechny potřebné kostky - ukázalo se, že nakupovat metodou "přikoupím v obchodě dílky, které zrovna mají" si vytvořím slušnou zásobu běžných dílků, ale asi nikdy nevytvořím kompletní sadu. Tak jsem trochu zrevidoval stav zásob a dokoupil, co chybělo a chci se podělit o výsledky.
Myslím, že navrhování čistě v CADu se ukázalo jako docela schůdná cesta a renderové snímky poskytují dostatečnou, byť ne úplně věrnou, představu o výsledku



Stone Catapult
Přiznám se, že z počátku jsem byl trochu skeptický ke svému návrhu, ale když jsem ho zasadil mezi jiné modely kammené armády, tak jsem byl nadmíru spokojen.
Myslím, že jich nakonec do své sbírky zařadím víc - dokonce zjistil že asi čtvrtinu součástek mohu použít z původního Chaos Catapultu 70311, protože se buď v jiné barvě nevyrábějí, nebo se vyrábí v barvě, která by se do schématu Stone Monsters nehodila už vůbec.
Osobně se přiznám, že tenhle stoj mám hodně rád a považuji ho za jednu z nejpovedenější malých sad vůbec. Možná vyrobím i nějaké další přebarvené varianty a pravděpodobně zakomponuji mechanismus katapultu, který má velmi dobrý dostřel, i do jiných modelů.





Zapped Battle Blaster & Hacked Knights (codename: BlackHats)
Ovšem snad ještě zvědavější jsem byl na svou variaci "hacknutých rytířů", kteří se přidali na Monstroxovu stranu. Předělat barevné schéma Knightonu na Stone Monsters bylo trochu méně přímočaré a byl jsem opravdu zvědavý, jak bude model vypadat ve skutečnosti.
Hlavní výzvou ale nebyl ani tak samotný vrhač jako rytíři - zbroje Nexo Knights jsou specifické svým pětiúhelníkovým erbem a není úplně samozřejmé jeho využití. Nakonec jsem našel jako vhodné torzo i nohy ve figurce War Machina - což mi zároveň komplikuje snahy o vytvoření jednotky hacknutých rytířů, protože samotná figurka je pekelně drahá (okolo tří set za kus) a samotných torz či nohou, byť použitých je na bricklinku poskrovnu. Takže kdybyste někdo měli k dispozici komplet torzo (tj. díl 973pb1391c01, ten může být i bez "dlaní", které stejně chci v jiné barvě a mám jich nějakou zásobu) nebo komplet nohou (tj. díl 970c00pb237), tak nabízím 50 Kč za jeden USED v dobrém stavu (u NEW jsem ochoten něco málo přihodit) poptávám jich cca 14 kusů.
Každopádně  výsledek není špatný - hodí se barevně ke kamenné armádě, přesto z ní trošičku vybočuje, protože BlackHats jsou orientovaní do šediva a postrádají fialovou složku - kompenzují to ovšem průhlednou modrou barvou, která je u kalsických Stone Monsters zastoupena méně. A v konfrontaci s původními knightonskými rytíři také nevypadají špatně.

Kdyby to někoho zajímalo, tak tady je kompletní seznam dílů hacknutého rytíře:
[head] 3626cpb1083 Minifig, Head Alien with Red Eyes, 4 Mouth Squares and Rivets Pattern - Stud Recessed
[torso assembly] 973pb1391c01 Torso Armor with '002', 'FF446', 'DANGER', and White Rectangle Pattern / Dark Bluish Gray Arms + 2x 983 Light Bluish Grey Hand
[legs assembly] 970c00pb237 Hips and Legs with Iron Man Silver Knee Plates and Boots Pattern
[headgear] 30273 Pearl Dark Grey Minifig, Headgear Helmet Castle with Broad Brim
[armor] 22402 Flat Silver Minifig, Armor Breastplate with Shoulder Pads Large, Pentagonal Cutout and 4 Studs on Back
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)