Bariéry

Založil Vočko, 29.06.2016, 10:36:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vočko

Ahoj všichni. O víkendu jsme se vydali na Lipno. Byli jsme na Stezce v korunách stromů a potom jsme zamířili na výstavu do resortu. Bylo šílené vedro, ale touha vidět exponáty na vlastní oči nás motivovala jet. Při vstupu nám chlapík na recepci oznámil, že je dolů hodně schodů a není tam klima. Nebyl kdo mi nám pomohl a tak jsem viděl pěkný h..... Nenapadlo mě se zeptat, zda je tam nějaká překážka. No poučení pro příště...  Nemáte prosím někdo foto, rád bych se podíval aspoň takto?

Hacislav

#1
Citace od: Vočko kdy 29.06.2016, 10:36:32
Při vstupu nám chlapík na recepci oznámil, že je dolů hodně schodů a není tam klima.

Do první části se šlo dostat bezbarierově venkem kolem budovy, přes terasu dovnitř, pak skrze restauraci se dostat k samotnemu vstupu do vystavy.
To by jsi viděl "jen" výstavu kostkařu a prvních několik zakázkových staveb (jako třeba Kaplického knihovnu/Blob nebo Antické divadlo)

Odkazy na fotky hledej tady:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49882.0
Na fotky přímo odemne dole pod mým příspěvkem.

Běží ještě jedna výstava a ta bez barierová je:
http://www.kostkoland.cz/
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

papluh

Hmm, to nieje pekná vizitka.

Výstava je na 3 úrovňach - Spodné kurty s veľkými stavbami, stredné squashové kurty s vitrínami a herňa na poschodí.
Ako píše Hacislav, vchod je cez strednu časť  a dá sa tam dostať cez reštauráciu .
Do spodnej časti sa dá dostať zvonku, sú tam dvere. Jediný problém je mať zodpovedný personál, keďže dvere budú zamknuté.
Jedine na poschodie kde je herňa a Technic stroje by to asi nešlo.

Ak už aj z nejakého dôvodu nešlo otvoriť spodok, tak si myslím že pekný prístup by bol "keď už ste sem mali cestu, tak choďte okolo cez reštiku, poviem brigádnikom nech vás pustia zadarmo aspoň na tie squashové kurty, nech aspoň niečo z toho máte"

Alebo príď na búranie vtedy bude spodok určite otvorený.

milanv

S trochou dobré vůle se lze dostat bezbariérově jak na squashové kurty (jak psal Hačislav) i do spodního patra s velkými zakázkovými stavbami (ještě jednou okolo budovy a vjet dveřmi, kterými nosíme při stavbě exponáty). Jediné, co nevím, je to horní patro s Technicem.
Ale základní problém je ten (ne)dostatek dobré vůle u obecného personálu. Používají zvláštní logiku. Záchrana v takových případech bývá Marek (Hardegon), pokud je zrovna na místě. Jestli ještě plánuješ jet někdy okolo, zkus se s ním předem domluvit, jestli byste se tam mohli potkat.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

V tomhle případě se za výstavu a organizátory omlouvám, ale prostory jsou určeny primárně jako sportoviště a bezbariérový přístup se tam nikdy neplánoval. V tom bohužel má naše výstava nedostatky, které je těžké řešit.

Když jsem na Lipně já osobně, snažím se pomoci. Kolikrát jsem nosil vozíčkáře i vozíky po všech schodech, aby si výstavu užili. Ale schodů je tam mnoho a nemůžeme každý den zaručit, že bude přítomen brigádník, který jednak může fyzicky pomoci a druhak má časové možnosti být nápomocen. Nesváděl bych to na neochotu personálu. Nejlépe na výstavu jít s doprovodem, který na problematických místech pomůže.

Citace od: papluh kdy 29.06.2016, 11:25:40
Ak už aj z nejakého dôvodu nešlo otvoriť spodok, tak si myslím že pekný prístup by bol "keď už ste sem mali cestu, tak choďte okolo cez reštiku, poviem brigádnikom nech vás pustia zadarmo aspoň na tie squashové kurty, nech aspoň niečo z toho máte"

Brigádníci nemůžou pouštět na výstavu lidi bez vstupenek, aby jim to nebylo líto. Na jednoho člověka, kterému bychom rádi projevili dobrou vůli připadne 50 takových, kteří se snaží "proklouznout".

papluh

Citace od: Hardegon kdy 29.06.2016, 12:07:05

Citace od: papluh kdy 29.06.2016, 11:25:40
Ak už aj z nejakého dôvodu nešlo otvoriť spodok, tak si myslím že pekný prístup by bol "keď už ste sem mali cestu, tak choďte okolo cez reštiku, poviem brigádnikom nech vás pustia zadarmo aspoň na tie squashové kurty, nech aspoň niečo z toho máte"

Brigádníci nemůžou pouštět na výstavu lidi bez vstupenek, aby jim to nebylo líto. Na jednoho člověka, kterému bychom rádi projevili dobrou vůli připadne 50 takových, kteří se snaží "proklouznout".

Ak je aj človek na recepcii tiež brigádnik tak potom sorry, myslel som že im je nadriadený. Ale aj keby bol, je to bod kontaktu pre zákazníkov, ak má dobrý pro-zákaznícky nápad tak cinknem vedúcemu, manažerovi či komu aby mi to schválil.
Inak už vidím ako si 50 ľudí požičiava vozíček len aby sa dostali na prvé dva kurty  >:D

peki

Citace od: papluh kdy 29.06.2016, 12:27:00

Ak je aj človek na recepcii tiež brigádnik tak potom sorry, myslel som že im je nadriadený. Ale aj keby bol, je to bod kontaktu pre zákazníkov, ak má dobrý pro-zákaznícky nápad tak cinknem vedúcemu, manažerovi či komu aby mi to schválil.
Inak už vidím ako si 50 ľudí požičiava vozíček len aby sa dostali na prvé dva kurty  >:D

Na první kurty se dá dostat přes 4 schody z restaurace. Dojde se k turniketu, který se dá otevřít. Ty schody jsou dost široké aby se tam dala udělat i nějaká plošinka (jako bývá u paneláku pro kočárky).

Dolu se dá dostat bočními dveřmi do haly.

Jediné co je blbě dostupné je benbingtonový kurt.

Zbytek je o organizaci, jestli je na to čas jak píše Hardegon nebo nebo ne. Přiznám se že do založení tohoto témata mne to ani nenapadlo. Což je důkazem jak snadno beru (bereme) mnoho věcí jako samozřejmost. Pořád je co zlepšovat.

Pro Vočka pokud bude akce příští rok tak to lépe společně naplánujem aby jsi byl na otvíračku a dostaneme tě i na benbingtonový kurt  >:D



 

Hardegon

Citace od: papluh kdy 29.06.2016, 12:27:00
Ak je aj človek na recepcii tiež brigádnik tak potom sorry, myslel som že im je nadriadený. Ale aj keby bol, je to bod kontaktu pre zákazníkov, ak má dobrý pro-zákaznícky nápad tak cinknem vedúcemu, manažerovi či komu aby mi to schválil.
Inak už vidím ako si 50 ľudí požičiava vozíček len aby sa dostali na prvé dva kurty  >:D

Ani si nemusí pujčovat vozíky... Rodiče jdou "hledat" dítě, manželka "musí zanést telefonu" manželovi nebo obráceně, jeden rodič musí akutně pryč, tak ho "vystřídá" na výstavě druhý, aby si dítě mohlo hrát, zapomenuté věci, kouknout se jen tak napůl, jestli to má smysl platit... Individuální přístup tam funguje a snažíme se jít naproti zákazníkům. Ale ne vždy je možné plnit všechny žádosti.

papluh

Citace od: peki kdy 29.06.2016, 12:51:03
...
Na první kurty se dá dostat přes 4 schody z restaurace. Dojde se k turniketu, který se dá otevřít. Ty schody jsou dost široké aby se tam dala udělat i nějaká plošinka (jako bývá u paneláku pro kočárky).

...

Stačí dostatočne veľa Slopes z LugBulku a pôjde to  ;)

Citace od: Hardegon kdy 29.06.2016, 13:14:22
Ani si nemusí pujčovat vozíky... Rodiče jdou "hledat" dítě, manželka "musí zanést telefonu" manželovi nebo obráceně, jeden rodič musí akutně pryč, tak ho "vystřídá" na výstavě druhý, aby si dítě mohlo hrát, zapomenuté věci, kouknout se jen tak napůl, jestli to má smysl platit... Individuální přístup tam funguje a snažíme se jít naproti zákazníkům. Ale ne vždy je možné plnit všechny žádosti.

Je mi to úplne jasné, stačia mi ľudia na výstavách čo robíme za dobrovoľné vstupné.
Ale ... vozík je uplne iná trieda. Určite by sa našli ľudia čo by zneužili aj to, ale 99% budú nedobrovoľný používatelia.

Inak dajte vedieť ako sa to systémovo vyrieši, lebo viem o jednom konadidátovi na návštevu zo SK, čo má dieťa na vozíku...

Vočko

Kluci moc děkuji za reakce. Určitě bych byl rád na příští otvíračce. Kdybych tam byl s bráchou tak myslím, že se dostanu všude - kam jsme se spolu už dostali... S přítelkyní poznávám co je a co není opravdu bezbariérové. Byla to souhra náhod - vedro, pán u vstupu, únava. Věřím, že se tam ještě podívám.