Ohlédnutí za instalačním víkendem a otevřením

Založil peki, 06.06.2016, 09:36:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Na začátek chci poděkovat všem členům kostek kteří se na výstavě nějakým způsobem podíleli. Instaalce vzhledem k několika okolnostem:
- souběh s Koskolandem
- velikostí výstavy na Lipně

byla letos opravdu velmi náročná. Nicméně troufám si říci že výsledek stojí za to.

Celkem dobře probíhala instalace na skovšovém kurtu, zejména díky dobře vymyšleným a zorganizovaným společným projektům:

- vesnice
- filmové scénky
-šachy
- alt modely

Za což organizátorům děkuji. Celek vypadá  suprově.

Ostatní stavitelé MOC byli také perfektní opravdu je na co koukat  ;D

Náročnější byla instalace kolejiště, vzhledem k netradičnímu prostoru který byl přidělen, ale jsem rád že jsme se sním vypořádali. Speciální poděkování patří Mirkovi, který byl stále usměvavý  a nad věcí dále pak Linhimu,Hačislavovi za finální úpravy a Menadruhou za zapojení a oživení vlaků.

Otevíralo se v sobotu v 11:00. Během prvního dne přišlo 400 platících diváků což  je nový rekord. Od 18:00 hodin proběhlo tradiční posezení, během kterého proběhla volba 3 nej zakázkových staveb, následovalo vyhodnocení soutěže alternativních modelů a potom proběhla tradiční aukce. Bylo fajn že v sobotu bylo i na Lipně pěkné počásí. V něděli od rána hustě pršelo a padali kroupy.

Ještě bych zmínil, že jsem ve čtvrtek na otočku přivezl Jana, který na Lipně nebyl ani loni, takže mohl zahlédnout některé nové modely.

Fotit jsem nestíhal, tak  věřím že sem ti co to stíhali něco hodí.

Stádo koní dodal Vasyk

Vasyk

Taky díky za vše, opět to bylo fajn Vás všechny vidět.

šipka

pár momentek, více jsem nestihl ale někdo doplní určitě další  ;) jako každoroční účastník, musím konstatovat, že letošek je množstvím  exponátů určitě nejrozsáhlejší.

Kuba

Bylo fajnově. Organizace byla dobrá.

Kostkařský skvošový kurt vypadá dost dobře. Je to takové zpestření mezi těmi velkými stavbami hradů a dioramat.
Po otevření výstavy, kdy jsem se pohyboval mezi návštěvníky, jsem si všiml, že velice hodně skupinek lidí nadchl nápad s filmy, kdy hádali co v které buňce je, někteří tam trávili velice hodně času, jiní se tam vraceli.

Vesnice byla velice povedená. Moc se mi líbí výsledek. škoda jen, že odpadlo několik bloků.

Líbí se mi i všechny ostatní MOC vystavené na kurtech. Velice dobrý nápad je ten DUPLO SCI-FI MOC  ;D

Všechny nové zakázkové stavby taky super. Pobavilo mě western městečko, kde je mnoho odkazů na filmy, včetně Návratu do budoucnosti.
Vasykův kůň, určený na focení je taky dobrý nápad :D Snad se dožije konce výstavy  >:D

Bruno

Mrzí mě, že jsem se letos na instalaci nedostal a o to víc hltám každou fotku z Lipna kde se objeví.

Byl jsem zvědav na vesnici, když jsem si dával doma na zem svůj kousek, tak jsem si říkal, jak bude celek vypadat a musím říct, že je to nádhera a klobouk dolů před všemi staviteli.

I ostatní stavby jsou nádherný a řekl bych, že se zase posunula laťka o dost výš.
Těším se, až si uděláme rodinný výlet a vše uvidím na živo.

mirek

#5
Troška fotek do mlýna...
Poděkování patří všem, neboť jsem se zase cítil na "padesát".
Díky Peki-mu, který mne letos "šetřil".
Je pravdou že laťka je opět hodně vysoko, jen to "ušlápnuté" kolejiště mne mrzelo a svoji rozmrzelost, i když jsem se usmíval, jsem interpretoval snad na těch správných místech.



https://www.facebook.com/LEGO-Attic-Trains-197041683666570/photos/?tab=album&album_id=1036975963006467



https://www.facebook.com/LEGO-Attic-Trains-197041683666570/photos/?tab=album&album_id=1036957066341690



https://www.facebook.com/LEGO-Attic-Trains-197041683666570/photos/?tab=album&album_id=1036949883009075



https://www.facebook.com/LEGO-Attic-Trains-197041683666570/photos/?tab=album&album_id=1036944166342980

Chairudo

#6
Tady jsou moje fotečky z výstavy, vzal jsem tám párkrát linhliho při reportáži jestli chce někdo opět udělat comics  ;D
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72157669054473802

+ náš generál měl letos také co říct >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Citace od: Kuba kdy 07.06.2016, 09:14:16
Bylo fajnově. Organizace byla dobrá.

Kostkařský skvošový kurt vypadá dost dobře. Je to takové zpestření mezi těmi velkými stavbami hradů a dioramat.
Po otevření výstavy, kdy jsem se pohyboval mezi návštěvníky, jsem si všiml, že velice hodně skupinek lidí nadchl nápad s filmy, kdy hádali co v které buňce je, někteří tam trávili velice hodně času, jiní se tam vraceli.

Vesnice byla velice povedená. Moc se mi líbí výsledek. škoda jen, že odpadlo několik bloků.

Líbí se mi i všechny ostatní MOC vystavené na kurtech. Velice dobrý nápad je ten DUPLO SCI-FI MOC  ;D

Všechny nové zakázkové stavby taky super. Pobavilo mě western městečko, kde je mnoho odkazů na filmy, včetně Návratu do budoucnosti.
Vasykův kůň, určený na focení je taky dobrý nápad :D Snad se dožije konce výstavy  >:D

Souhlasím plně s Kubou...také mě zaujalo SPACE DUPLO, i když to jinak není moje paleta, z projektu vesnice se mi velmi líbila Hacislavova zahrádka-byla zajímavě netradičně vypěstovaná, z velkých MOC určitě Ještěd, Kutná Hora, Lednice, netradiční ZOO, kluzáci, rozsáhlý vtipný western...od loňska přibylo tolik nových staveb :)
Děkuji všem...byl to vydařený víkend.

Izabella08

Chairudo,

MOC pěkné fotečky máš a je jich hodně :)
Při Tvé pečlivosti by jsi mohl dělat kronikáře Kostkám. org!!!

MÍLA

Citace od: mirek kdy 09.06.2016, 15:27:42
Je pravdou že laťka je opět hodně vysoko, jen to "ušlápnuté" kolejiště mne mrzelo a svoji rozmrzelost, i když jsem se usmíval, jsem interpretoval snad na těch správných místech.

Mirku proč je vlastně kolejiště každý rok někde na zemi ?

peki


Marty713

Peki, takový faux pas! Ty jsi nečetl "Kapesní příručku KFOLa" nebo aspoň manuál?


Marty713

#12
Pro velký úspěch Linhiho příběhu z minulého roku jsem pro vás (ač jsem u toho nebyl osobně, ale určitě to tak bylo) připravil reportáž o nevinném zločinu, který byl spáchán (osud tomu tak chtěl) opět právě na Linhim. Velký dík patří Chairudovi, který nevědomky celý případ zdokumentoval.

Petronel

Ještě že tu máme Martyho a HorcikDesigns. Hned je o zábavu postaráno.  ;D
Díky.  :D

Chairudo

Opravdu nádhera ;D
ještě pár takových a budeme mít vlastní měsíční vydání v ábíčku 8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#16
A ještě jednou backstageovou:


IMG_4794
by Emil  Emilovič, on Flickr

Na fotce zrovna probíhá osazování špičky vysílače za pomocí těžkého jeřábu hard-Egon, určeného do těžko přístupného terénu v barvách firmy ujizdimenakostkach.cz

celá galerie
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

linhi

Vyloupeny hrad a hard-egon,se po.... smichy... diky panove za ty vtipky...

milanv

Jo, tohle jsou takové dobré "interní vtipy", tomu fakt nikdo z venku neporozumí :)
A moc se mi líbí role záporňáka!

Co se týče firmy - vlastníka jeřábu: co jsem koukal na nejnovější plakátky na výstavě, tak po letech tápání, na čem ujíždí (na legu, na kostkách), teď už prostě jenom ujíždí: ujizdime.cz  Tomu říkám připravenost na další změny - příště to mohou být klidně houbičky a nebude se muset nic měnit :)
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Škoda že ještě neni vidět, že štafle s jeřábem jsou na metr vysokém stole. >:D

zdenek.f

Ještě, že se jim nerozjely nožičky...

janopr


milanv

Pán na Žlutém hradě

danyboy

Citace od: milanv kdy 21.06.2016, 19:20:25
Citace od: janopr kdy 21.06.2016, 19:02:09
Pěkné video z výstavy na BrickBuilder!
https://www.youtube.com/watch?v=cXbAMienolA

"Chrám sv. Víta; Builder: Michal Šnobr" ;)

Nejlepší ty komentáře pod videem, když se najednou lidi dozvídají, že brickbuilder je vlastně Čech.  ;D

Petronel

Pěkné video, s děsnou hudbou, úplně mi lezla na mozek.  ;D

danyboy

Citace od: Petronel kdy 21.06.2016, 20:24:29
Pěkné video, s děsnou hudbou, úplně mi lezla na mozek.  ;D

Já myslím, že nic nekonfliktního. Co by jsi tam jiného chtěl?  >:D

Thorin

Jak již zde bylo uvedeno, video z výstavy na Lipně je zveřejněno
Odkaz zde: https://www.youtube.com/watch?v=cXbAMienolA

Pokud by někdo ze stavitelů chtěl uvést např. galerii fotek nebo youtube kanál do popisku videa napište mi sz.

Aki

Citace od: Thorin kdy 21.06.2016, 22:10:36
Pokud by někdo ze stavitelů chtěl uvést např. galerii fotek nebo youtube kanál do popisku videa napište mi sz.
Ono by to chtělo nejprve spravit ty chybné popisky. Plete se ti Ryxe a Šnobr. První je stavitel, druhý majitel areálu a většiny modelů - oba dva jsou Michalové.  ;) (Hluboká, katedrála sv. Víta, Vojtěcha a Václava).

Hardegon

Video je super. Výborná propagace výstavy. Ale chtěl jsem si projet diskuzi, abych si prohlédl reakce lidí a po padesátém vzkazu, že uživatel XY je čech a tisícím, že autor je taky čech, jsem se na to vykašlal.

Foton

Video se mi moc líbilo, pěkně jsem si ty modely v klidu prohlédl :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.