Nominace dílků Lugbulk 2018

Založil peki, 16.10.2017, 10:58:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kolik plastových rovných kolejí vezmu

50
7 (50%)
75
1 (7.1%)
100
3 (21.4%)
více
3 (21.4%)

Celkem hlasů: 14

janopr

Citace od: peki kdy 16.11.2017, 11:28:57
Tak se mi podařilo najít rovné koleje. Nicméně zájem je o ně pořád sporadický. Za vlaky budeme mít +- 10 dílků.

Mmm... kolejky  ::)
Pokud jsou dostupné (skvělá zpráva), určitě bych je do závěrečného výběru zařadil. Už jen proto, že jinak jdou koupit jen s těmi "ohebnými kolejemi", nebo přes Bricklink, kde jsou drahé. Myslím, že po nich šáhne mnohem víc lidí, než hlasovalo v anketě, kteří třeba ani anketu nezaregistrovali.

Z ostatních vlakových dílů bych upřednostnil nárazníky s magnetky (6125770 ).
Pokud by šlo do tuhého a musely se některé díly škrtat, pak asi a bez osiček  :(
Popřípadě zkusit nějaké dílky nepřesunout do jiného tématu  >:D

Petronel

Přesně jak píše Janopr!  Ty rovné koleje to určitě chce.
Je to věc která se přes lb z důvodu malé dostupnosti, ceny a obj.kusů určitě vyplatí! A pokud budou po 50ti tak určitě veme více lidí.

Igorus

Já se za koleje taky přimlouvám. I kdybych měl vyhodit jednu položku z town nominace  >:D

Chairudo

#33
Citace od: Petronel kdy 20.11.2017, 12:42:54
Přesně jak píše Janopr!  Ty rovné koleje to určitě chce.
Je to věc která se přes lb z důvodu malé dostupnosti, ceny a obj.kusů určitě vyplatí! A pokud budou po 50ti tak určitě veme více lidí.

Nakonec to s nimi nebude tak žhavé. Je to dost komplikovaný velký dílek a díky tomu i přes LB dost drahý.
V dráčiku v setu 7499 když nepočítám ty flexi koleje, tak vyjde 1 rovná na 49kč, na Bricklinku z německa nebo Maďarska 45-46,- s poštovným.  https://www.dracik.cz/7499-lego-city-flexibilni-kolejnice/

Přes Lugbulk bude úspora jen několik málo desítek %, né násobky jak to sem-tam bývá u jiných dílů.
Původně jsem jich chtěl vzít ke stovce a víc, ale ztratil bych tím půlku Lugbulku.  Vzhledem k té minimální úspoře a malé nákupce přes LB bude možná rozumnější investovat do nějakých tiles.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Ok. Dám tedy rovné koleje jako první nominovaný dílek. 

U těch dalších ověřím poměr ceny a dostupnosti. Například ten nárazník s magnetem je ještě dražší než byl posledně  :-\

MiHo

Upřesnění mých nominací:

Stahuji svou nominaci těchto 5-ti mnou původně nominovaných dílků:

Slope 30 1 x 1 x 2/3

BL: 54200
Lego ID:
1) Light Bluish Gray     4521921
2) Dark Bluish Gray     4244373 nebo 4504378

Na pražce:

Tile 1 x 2 with Groove

BL:  3069b
Lego ID:
3) Reddish Brown     4211151

Tile 2 x 4

BL: 87079
Lego ID:
4) Reddish Brown     4579690

Tan Brick, Modified 1 x 2 with Masonry Profile (Brick Profile)



5) ID: 6148262

------------------------

Hodili by se, pokud se hodí i ostatním

Tile 1 x 1 with Groove


Light Bluish Gray     4211415
Dark Bluish Gray     4210848
----------------------
Moje hlavní nominace:

Citace od: miho kdy 08.11.2017, 14:07:51
V LB 2017 byla Tile 1x4 Dark Brown, které jsem nakopil na pražce.
K tomu bych potřeboval Tile 1x2 Dark Brown - 500 ks na konce pražců. Byla sice v r. 2015, ale ty už mám všechny použité v kolejišti.

ID 4566688

Omlouvám se za zmatky.

Chairudo

Citace od: miho kdy 21.11.2017, 00:23:37
Tile 1 x 1 with Groove


Light Bluish Gray     4211415
Dark Bluish Gray     4210848

Určitě jsem pro a přidal bych k nim ještě tyto barvy:


Dark Tan 6055172


Dark Red 4550169 , 4187196


White 307001

Na příští Lugbulk bych pak ocenil navrhování dílků pro všechny sekce v jediném vlákně, alepoň pro mě je to strašně nepřehledné studovat v kterých sekcích se vlastně nominuje a co tam je  :-\
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vočko

Citace od: Igorus kdy 19.10.2017, 15:15:42
Při pohledu na Cendixovy vagóny navrhuji:

Slope, Curved 3 x 1 Light Bluish Grey
BL ID: 50950
Element ID: 4251163


Slope, Curved 3 x 1 Dark red
BL ID: 50950
Element ID: 4541546




Slope, Curved 3 x 2 Light Bluish Grey
BL ID: 24309
Element ID: 6132207


Jsem pro oba světle šedé slopes curved.

peki

Tak jdeme do finále, potřeboval by jsem uzavřít seznam. Zatím je shoda na rovných kolejích. Dále  se mohou hodit tile 1x1 v šedé světlá/tmavá (na štěrk, kamkoliv do města/castle)
Nárazníky jsou hodně drahé podle mne to nemá cenu brát přes LB vzhledem k ceně o velikosti limitu. Ostatní dílky na kolečka podvozky zatím také ne.

Navrhuji vzít ještě ty oblé slope na střechy vagonů 1x2, mohou se hodit i na orámování oken

Takže bych to za vlaky vyděl na 4 dílky?

Případně + 2
hnědou tile 1x2 na konce pražců (vagonový díl, použitelný v castle)
hnědou tile 1x4 na pražce, byl by zájem i town/castle? Obecně se volá po tiles

Daniel

#39
S tím, co píše Peki souhlas (1x1 tile + koleje), klidně včetně hnědých tile 2x1 ;)

Igorus

Citace od: peki kdy 28.11.2017, 14:04:17
Tak jdeme do finále, potřeboval by jsem uzavřít seznam. Zatím je shoda na rovných kolejích. Dále  se mohou hodit tile 1x1 v šedé světlá/tmavá (na štěrk, kamkoliv do města/castle)
Nárazníky jsou hodně drahé podle mne to nemá cenu brát přes LB vzhledem k ceně o velikosti limitu. Ostatní dílky na kolečka podvozky zatím také ne.

Navrhuji vzít ještě ty oblé slope na střechy vagonů 1x2, mohou se hodit i na orámování oken

Takže bych to za vlaky vyděl na 4 dílky?

Případně + 2
hnědou tile 1x2 na konce pražců (vagonový díl, použitelný v castle)
hnědou tile 1x4 na pražce, byl by zájem i town/castle? Obecně se volá po tiles

Na střechy si myslím, že by byly lepší ty 2x3  :-\

Vočko

Citace od: Igorus kdy 28.11.2017, 14:40:28
Citace od: peki kdy 28.11.2017, 14:04:17
Tak jdeme do finále, potřeboval by jsem uzavřít seznam. Zatím je shoda na rovných kolejích. Dále  se mohou hodit tile 1x1 v šedé světlá/tmavá (na štěrk, kamkoliv do města/castle)
Nárazníky jsou hodně drahé podle mne to nemá cenu brát přes LB vzhledem k ceně o velikosti limitu. Ostatní dílky na kolečka podvozky zatím také ne.

Navrhuji vzít ještě ty oblé slope na střechy vagonů 1x2, mohou se hodit i na orámování oken

Takže bych to za vlaky vyděl na 4 dílky?
Případně + 2
hnědou tile 1x2 na konce pražců (vagonový díl, použitelný v castle)
hnědou tile 1x4 na pražce, byl by zájem i town/castle? Obecně se volá po tiles

Na střechy si myslím, že by byly lepší ty 2x3  :-\

Souhlas s Igorusem. Taky bych na střechy viděl 2x3.

Cavelon

Citace od: Vočko kdy 28.11.2017, 15:39:33
Souhlas s Igorusem. Taky bych na střechy viděl 2x3.

Aj ja sa prihováram za 2x3. ;)

mirek

#43
Souhlas s Igorusem...3x2.
Na pražce tile hnědé (Reddish Brown) také beru.

peki

Citace od: mirek kdy 29.11.2017, 07:27:24
Souhlas s Igorusem...3x2.
Na pražce tile hnědé (Reddish Brown) také beru.

Ale mezi koleje se vejde 4x2 a na konce 1x2 (viz původní miho nominace). Pokud se bavíme o pražcích na lego koleje. S tile 3x2 jako střešní tašky problém nemám, to probrreme s Igorusem a Hardegonem v rámci prioritizace.

MiHo

Navrhuji zrušit nominaci rovných plastových kolejí. Lugbulk je pro vystavovatele na výstavy a nikoli pro hraní s dětmi. Na výstavách se používají 9V kovové koleje. Plastové se nikdy na žádné výstavě nepoužily.

yoshimaka

Citace od: miho kdy 30.11.2017, 00:14:13
Navrhuji zrušit nominaci rovných plastových kolejí. Lugbulk je pro vystavovatele na výstavy a nikoli pro hraní s dětmi. Na výstavách se používají 9V kovové koleje. Plastové se nikdy na žádné výstavě nepoužily.
Ať už se rozhodnete jakkoli, kategoricky odmítám tvrzení, že plasťáky nebyly na výstavě! Olomouc 2016 a Ostrava 2017 - zde byly použity, jmenovitě Chairudem (OL) a mnou (OVA).
Od některých vystavovatelů vím, že experimentují (prý úspěšně) s elektrifikací plastových kolejí, což je na výstavu ideální záležitost. Měl bych se o tom přesvědčit na výstavě v Ostravě 2018.
Osobě se do 9V vlaků pouštět nebudu, zatáček mám hafo, stejně jako "skvělých" naklápěcích kolejí. Rovinky chybí. Pokud budou za výrazně lepší cenu - cca okolo 20 Kč, šel bych do toho.

Koho koleje zajímají, prosím, ať se též vyjádří.

Díky

PS: Doufám, že mě nebudete bičovat, když se přiznám, že s některými kostičkami, které jsem zakoupil přes LB si někdy hrají moje děti.
Lust och fägring stor

janopr


davroman

Podporuji plastové rovné koleje.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peki

Citace od: yoshimaka link=topic=51156.msg253476#msg253476 . Pokud budou za výrazně lepší cenu - cca okolo 20 Kč, šel bych do toho.
/quote]

Hele zase od toho nemůžeš čekat zázraky. ::) Okolo 20 Kč opravdu nejsou, ale pořád lepší (podle mne) než je nakupovat na BL. Nebereme je tu často (zatím jednou?) a hodně dlouho je brát nebudeme. Takže kdo je bude potřebovat dostane letos možnost.

Stabilní elektrifikaci bych od toho nečekal. Všechny vlakové systémy (nejen lego) mají problémy s nečistotou a ztrátou vodivosti u klasických=originálních kovových kolejí. Výroba/úprava čehokoliv (podle mne) nebude dávat ekonomicky smysl (čas,náklady,pracnost x dosažený výsledek).

Na výstavu:
=======
- pro hraní s dětmi ideílní
- víkendová akce OK
- statické vystavení vlaků (šetří použití 9V kolejí)
- na 9V kolejišti je používám také (slepé koleje bez provozu, useky na kterých zastavuji vlaky = pouze lokomotiva zastaví na 9V úseku zbytek vlaku stojí na plastových)

Já osobně ale rovné koleje brát nebudu. Mám jich dost z první várky + občas nějaké pořídím s novým vlakem. 

13 lidí o ně projevilo zájem = ten dílek měl v diskusi ve vlakových dílcích největší podporu.