Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Máš to moc povedené, píšu si tě jako člena realizačního týmu!

Jako hnidopich nejsem úplně spokojen se střechou a pak bude dobré to konstrukčně udělat tak, aby budova šla mírně natočit oproti silnici... v reálu to tak je - takový jemný detail... Rozměry jsou v pořádku, takže už jen ten stan a bude... Díky!

over86c

Zdravím Vás, moc se mi líbí tento projekt, uvažuji, že bych se též zúčastnil, ale trochu bojuji s rozměry, respektive s tím, že délka budovy vychází na 15 studů. Rozměry modulů popsaných v úvodu jsou pak 16x16 či 16x32. Při umístění na modul 16x32 nevím, čím naplnit zbylý prostor. Pokusím se budovu natočit tak, abych zepředu zachoval 1 stud pro silnici a 1 stud pro chodník, ale vzadu se tam s tím už nevlezu. Byl by to případně velký problém? Děkuji

Martins

Ahoj,
je několik možností:
1. budovu lehce zmenšit
2. zvolit modul 32x32
3. napojit to jiný modul a tam postavit ještě něco

Co je to za budovu? O celkovém layoutu mšsta zatím nemám představu... takže případné napojení na jiný modul nemohu slíbit.




over86c

Je to moje první stavba, takže začínám od něčeho jednoduššího, jedná se o budovu U-CENTER (Evropská 136 - Praha). Zatím jsem si ji modeloval jen v LDD, teď čekám na kostky, abych viděl v reálu, jaký budou možnosti natáčení na základním modulu.

Marty713

CitacePři umístění na modul 16x32 nevím, čím naplnit zbylý prostor.

Já jsem to tak pojal. Základna budovy je dlouhá 14 studů. Kdybych to osekal, byl by to jen zeleno-bílý kvádr rámovaný šedou linkou. Každá budova má svůj kontext a ten ji činí jedinečnou. Takže pokud jsou kolem mého mrakodrapu slumy, postavím tam slumy. ;)

Navíc až to dáme k sobě, nemělo by to vypadat jako vyrovnané modely lego architecture vedle sebe na poličce, ale jako město. :)

Martins

Citace od: over86c kdy 13.09.2016, 10:31:00
Je to moje první stavba, takže začínám od něčeho jednoduššího, jedná se o budovu U-CENTER (Evropská 136 - Praha). Zatím jsem si ji modeloval jen v LDD, teď čekám na kostky, abych viděl v reálu, jaký budou možnosti natáčení na základním modulu.

Neumím na to teď úplně reagovat, postav to, pošli fotky, uvidíme, domluvíme se. Koukal jsem do Google map a na té adrese vidím jen čtyřpatrovou budovu. V projektu určitě místo najde, jen upozorňuji, že v měřítku 1:650 bude 10 plates vysoká, tedy asi 3cm.

Jak píše Marty, je dobré kolem dostat nějaké reálné prostředí, on tam má slumy, ostatní budou mít menší bodovy, prostranství, fontány apod.

over86c

OK, jedná se o 5 podlažní budovu, dle připojeného excelu na výpočet rozměrů mi výška vychází na 12-13 plates (včetně technického zázemí vzduchotechniky na střeše) nejde tedy v porovnáním s ostatními staviteli o žádný mrakodrap (teprve sbírám zkušenosti). V nejhorším bych doplnil postavením paneláku, který se nachází za budovou a tím se dostal na 16x32.
Až budu mít postaveno, pošlu foto.

Pool

Ideálně pošli link na reálné foto a jestli to máš i v LDD, tak i screen z LDD  ;)

HD

Půjde poznat?

(zatím je stavba ve stádiu náčrtku, o účasti prozatím uvažuji na čistě teoretické úrovni)


Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

#99
Hezké, dobrý nápad jak to udělat hezky zaoblené  :). Nevím co na to náš vrchní architekt, ale mě se ty stromy zdají docela velké. V tom měřítku bych volil spíš max. strom z Cone 1x1 nebo dílek květiny. Nebo to mají být obří topoly?  ;D

Foton

Něco mi to připomíná, nějaký stadion. Ale jaký?!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Problém stromů v měřítku mi připomněl otázku: nenašli by se u příležitosti tohoto projektu odvážlivci, co by se mnou nakoupili v obchodě se zvláštními barvami dílů? Proč se ptám je vidět na obrázku:
Pán na Žlutém hradě

Pool

Koukal jsem tam sortiment jeho zboží, ale má to všechno dost drahé  :(. A jen tak mimochodem, všiml sis té ceny 27 Kč za tu jednu hnědou tyčku?  ;D

HD

#103
Jo, porost je tam pouze proto, aby tam bylo něco, co by tam být mělo.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

jojik

Citace od: Martins kdy 13.09.2016, 09:01:19

Jako hnidopich nejsem úplně spokojen se střechou a pak bude dobré to konstrukčně udělat tak, aby budova šla mírně natočit oproti silnici... v reálu to tak je - takový jemný detail.

Jako hnidopich mi dáváš záhul. Jelikož jsem měl dneska volno, tak od božího rána opravuji tu střechu. Nakonec jako nejlepší a nejčistější varianta se mi jeví tato verze. U jiných verzí kvůli konstrukci uvnitř je střecha samá mezera. To pootočení by mělo vyjít. Mám představu jak  by to mělo jít.

milanv

Citace od: xPool kdy 13.09.2016, 18:12:54
Koukal jsem tam sortiment jeho zboží, ale má to všechno dost drahé  :(. A jen tak mimochodem, všiml sis té ceny 27 Kč za tu jednu hnědou tyčku?  ;D
Na tenhle obchod koukám už tři roky a teď už víš proč :) Ano, má to zdánlivě drahé, ale oproti jeho podmínkám nákupu je nějaká cena tyčky úplná banalita... Chytni se něčeho pevného, zadrž dech a klikni na "Terms" :) Ale i tak si myslím, že při troše organizačních schopností bychom to mohli ve více lidech dát. O co jde: ne o cenu, ale o díly, které nejdou sehnat nikde jinde na světě. Ten člověk je získal někde už před mnoha lety, jednorázově, a nejde je získat už nikde znova. A do vinět a podobných mikrověcí jako je právě toto město by se víc než hodily.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Terms jsem si přeletěl, ale nějak nic moc strašného jsem tam neviděl. Teď na to koukám znovu a jediné v čem vidím problém je "We do NOT accept orders anymore with more than 20 lots due to time restrictions.", což mi přijde vtipné, že asi má tolik zákazníků, že další musí nějak odradit  ;D

milanv

V kombinaci s "minimum order 100 EUR" a povinným pojištěným poštovným taky ne za hubičku...
Pán na Žlutém hradě

Pool

Citace od: HorcikDesigns kdy 13.09.2016, 15:47:35
Půjde poznat?

(zatím je stavba ve stádiu náčrtku, o účasti prozatím uvažuji na čistě teoretické úrovni)

Jak tady někdo hádal stadion, tak mně to třeba připomíná i tu novou knihovnu u ČVUT  ;D http://www.csbmb2016.cz/misto-konani.php

Citace od: milanv kdy 13.09.2016, 21:17:50
V kombinaci s "minimum order 100 EUR" a povinným pojištěným poštovným taky ne za hubičku...

Tak to je brutus a v terms to snad ani nemá napsané, ale tam u košíku to hlásí. V kombinaci s tím, že lze vzít jen 20 losts, tak to pak člověk by tam musel koupit i nějaký drahý set, aby se na to dostal  :o

Foton

Citace od: xPool kdy 13.09.2016, 23:48:54

Jak tady někdo hádal stadion, tak mně to třeba připomíná i tu novou knihovnu u ČVUT  ;D http://www.csbmb2016.cz/misto-konani.php

Aha! Z té mi utkvěl v hlavě spíš vnitřek než vnějšek.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Pool

Citace od: Foton kdy 14.09.2016, 09:03:26
Citace od: xPool kdy 13.09.2016, 23:48:54

Jak tady někdo hádal stadion, tak mně to třeba připomíná i tu novou knihovnu u ČVUT  ;D http://www.csbmb2016.cz/misto-konani.php

Aha! Z té mi utkvěl v hlavě spíš vnitřek než vnějšek.

No ona to ta knihovna asi nebude, že jak se koukám teď na fotky v reálu, tak žádný takový "komín" vzadu nemá ;D. To u těchto "běžnějších" staveb, to uhádnout nebude lehké, že v reálu tomu bude odpovídat asi i více staveb  >:D

Foton

Včera jsem dělal nějaké reálné pokusy a tak se ptám:
neví někdo o způsobu jak uchytit páku
(z řadící páky )
za tu kuličku.
Potřeboval bych na špičce věží využít tu placku (viz obrázek).
Ty ozdoby na špičkách věží jsou celkem dost ikonické a zatím jsem nepřišel na to jak je udělat.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Martins

Citace od: jojik kdy 13.09.2016, 18:32:37
Jako hnidopich mi dáváš záhul. Jelikož jsem měl dneska volno, tak od božího rána opravuji tu střechu. Nakonec jako nejlepší a nejčistější varianta se mi jeví tato verze. U jiných verzí kvůli konstrukci uvnitř je střecha samá mezera. To pootočení by mělo vyjít. Mám představu jak  by to mělo jít.

Dávám záhul každému, jsem tady přece šéf...  ;) Ale k věci, posunul jsi to moc pěkně. Zkušenost mi říká, že až to budeš reálně stavět, pozlobí tě to pořádně ještě jednou (minimálně), ale výsledek bude skvělý! Já už ladím ten Vítězný oblouk, budeme mít v projektu hezky podchycenou Paříž...

Martins

Citace od: HorcikDesigns kdy 13.09.2016, 15:47:35
Půjde poznat?

(zatím je stavba ve stádiu náčrtku, o účasti prozatím uvažuji na čistě teoretické úrovni)

Já vím co to je. Stavebně je to ok, ale nevím jak s barevností. Ty oblouky asi v Trans nebudou, takže to bude černé nebo tm. zelené? Pro lepší rozpoznatelnost by to asi chtělo kontext. Co třeba celý areál? :)

Faire

Citace od: Foton kdy 14.09.2016, 09:14:33
Včera jsem dělal nějaké reálné pokusy a tak se ptám:
neví někdo o způsobu jak uchytit páku?

Zespoda ji zapřít barem vedeným skrze nějaký držák / díru tak, aby lever natlačil na vrchní okraj cone? Snad by tam mohlo být dost tření na to, aby zůstala vzpřímeně...

HD

Na celý kampus si vážně netroufám. S barevností zatím také váhám, ale černých zaoblených mám doma dost, takže je to pro mě v tomto ohledu jasná volba. ve finále ještě přidělám kóty a dozadu parčík, tak jak jsou v reálu, tak to snad tak zaměnitelné nebude.

K upevnění antény mě napadá ji kuličku nacpat do střižené pneumatické hadičky, a tu potom zasadit do kužele, to by držet mohlo, ne?

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Citace od: Foton kdy 14.09.2016, 09:14:33
Ty ozdoby na špičkách věží jsou celkem dost ikonické a zatím jsem nepřišel na to jak je udělat.
já bych tam páčku vůbec nedával a dal bych tam lyžařskou hůlku jako na domech u Big Benu.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Citace od: HorcikDesigns kdy 13.09.2016, 18:18:07Jo, porost je tam pouze proto, aby tam bylo něco, co by tam být mělo.

Nemyslím, že jsi v měřítku úplně mimo. Záleží, co tam máš za stromy. Třeba mně tam opravdu hned u budovy rostou košaté 20 m stromy.


HD

No, do 20m jim chybí ještě dost :)

https://www.google.cz/maps/place/N%C3%A1rodn%C3%AD+technick%C3%A1+knihovna/@50.1033177,14.3908114,3a,60y,289.9h,101.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1spG_ZsGw_xVz0gmga5LPXww!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x470b94e8b61a7d13:0x917af83b84a0902!8m2!3d50.1039236!4d14.3906335


_______________________________________________________




Večer jsem zkoušel pokročit s hmatatelnou verzí, a takto zatím vypadá. Jediné, co není v plánu vyměnit, je vnější kostra budovy (zaoblené slopes). Ještě uvažuji o více průhledném střešním okně, a pohrát si i s interiérem
(@Martins: takže se pomalu ale jistě moje účast přesouvá pryč z pouze teoretické roviny)


Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns