(Vlastní) Igorusovi moduláry

Založil Igorus, 12.05.2015, 21:50:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Vítám vás v tématu Igorusovi moduláry. Zde budu postupně prezentovat mé výtvory v duchu městských staveb (v první fázi ve větší dávce ;D).

Igorus

#1
Dům u dvou kríglů je již historií (rok 2006). Byl mým prvním MOCem v této kategorii, který jsem postavil. Bylo to v době, kdy Cafe Corner byl horkou novinkou a já se postupně začal znovu vracet k Legu.



PS: omlouvám se za kvalitu fotky  ;D

Igorus

#2
Druhý výtvor vznikl jakožto část kolejiště pro výstavu v Roztokách u Prahy. Pracovní a i finální název – Dům s průjezdem.



A zde ve společnosti prvního MOCu a mého prvního továrního moduláru:


Igorus

#3
Po delší stavební pauze v této oblasti jsem se pustil do něčeho náročnějšího. Zde jsem se velice lehce inspiroval pasáží v Budapešti. Ale je pravda, že výsledek je daleko od námětu. Na druhou stranu, je zde i náznak interiérů :)


Igorus

#4
Pro výstavu Lipno 2015 jsem se rozhodl připravit něco v jiném duchu, než je většina modulárů. A tím vznikl bytový dům ve stylu současné, moderní architektury.




Igorus

#5
Vliv moderní (i když pár desítek let starší) architektury je vidět i u rohového funkcionalistického domu. Zde je v přízemí prodejna s motocykly a doplňky.
   




mirek


matka

Je vidět, že architektura je tvůj šálek čaje. Pěkně  zpracované i moderní stavby, do kterých se moc lidí nepouští. Pěkné.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Mirku, Matko - děkuji moc za pochvalný názor.

Aktuálně mám rozpracovaný ještě třetí modulár pro výstavu. Doufám, že ho stihnu dokončit  ;D

Aki

Citace od: Igorus kdy 13.05.2015, 23:04:34
Aktuálně mám rozpracovaný ještě třetí modulár pro výstavu. Doufám, že ho stihnu dokončit  ;D
Tak to se moc těším. Tvé poslední tři domy jsou skvělé.

mirek

Doufám, že i ta další chystaná stavba bude tak dokonale barevně sladěna, jako ty předchozí. Moc se  mi líbí neotřelá kombinace barev.

Bard

Je to perfektní, hlavně ten funcionalistický dům na mě udělal dojem. Myslím, že jsi skvěle vystihl styl.

šipka

Jedním slovem paráda. Funkcionalismus ti sedí  ;)

MÍLA

Ten funkcionalistický realizmus ujde.

Foton

Také musím hlavně ocenit ten funkcionalistický dům. Mezi záplavou renesančně-klasiscistních (či jakých) domů je to příjemná změna.
Zkoušel jsem (digitálně) také jeden pro loňskou soutěž, ale daleko jsem se (zatím) nedostal.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Igorus

Pánové děkuji za pozitivní reakce!  ;D

Skyrider

nádherné, chtělo by to ale víc fotek.

Igorus

Fórum mne upozorňuje, že to tématu bylo přispěno před více než 30 dny. No jak se dívám tak je to poněkud déle.

Každopádně zde je další přírůstek do mé modulární ulice. V duchu tradice se jedná opět o kousek v duchu funkcionalismu. Inspirací (hodně lehkou) byla budova Spořitelny v Přešticích a sáček cihlobricků v sand green barvě (o jejichž využití jsem dlouho nebyl přesvědčen).


DSC_0386 by Igorus, on Flickr


DSC_0388 by Igorus, on Flickr

Icewalker

Citace od: Igorus kdy 29.03.2018, 16:12:09
Fórum mne upozorňuje, že to tématu bylo přispěno před více než 30 dny. No jak se dívám tak je to poněkud déle.

Každopádně zde je další přírůstek do mé modulární ulice. V duchu tradice se jedná opět o kousek v duchu funkcionalismu. Inspirací (hodně lehkou) byla budova Spořitelny v Přešticích a sáček cihlobricků v sand green barvě (o jejichž využití jsem dlouho nebyl přesvědčen).
Krásně se v tom snoubí strohost s detailem. Na mě z toho dýchají Dejvice, ani nevím proč. Asi tam něco hodně podobného bude stát. To jsou ty prazážitky :-)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Hacislav

Už dloho jsem neviděl tak pěkně udělanej "obyčejnej ošklivej" barák.
Můj vstah k funkcionalismu je podobný jako k mopsům, to je tak rostomile ošklivej druh psů až jsou krasný...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

Paráda, ještě bych tam přidal květináče a bude to perfektní :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Super barák bez kudrlinek.  Dveře jsou naprosto přesné.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robkteryten

#22
Povedený, takový čistý baráček, nikde stud to se mi líbí. Na balkon bych dal alespoň květináč s kytkou. Trošku to oživit.

doplnění.. Na takové stavbě bych čekal stožár na vlajku... Po Praze to má hromada podobných činžáků.

otaznik

TOP je zábradlí na balkóně, parádní.

Clermont

To už trénoval na Šumperáku  :)

milanv

Dům je parádní. Krásná ukázka stylu té doby. Opravdu povedené dílko - a tím, jak Igorus postupně staví podobných domů víc, tak bude i líp sedět do nějaké budoucí uličky. Super! Mně se líbí, jak vynikly vzory jen tím jemným "prolisováním" fasády, nic víc nebylo třeba.

K absenci života: já bych tam taky "narval" detaily navíc (viz moji školu :) ), ale pak by zase zanikl ten dům. Chce to najít nějaký kompromis. Je pravda, že takto mi to trochu připomíná domy nebo byty ukazované v časopisech. Nebo historku Davida Vávry, jak ji říkal u Krause: "Víte, oni ti architekti vždycky něco navrhnou, ale v realitě pak žijeme trochu jinak. Vždyť i ve slavné Müllerově vile paní Müllerová, když se chystala na návštěvu pana architekta, schovávala paličkované dečky ze stolů apod., aby pan Loos mohl na návštěvě pyšně deklamovat své heslo 'Ornament je zločin'".
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Díky moc všem za pozitivní ohlasy a za konstruktivní kritiku  ;D

Co se týká toho života tak poznámkám rozumím. Ale přesně jak píše Milan (pozn. ten rozhovor jsem viděl  ;) ) tak jsem tam právě žádné dečky a truhlíky a lampy v této fázi nechtěl. Ale až se jednoho dne dům objeví v ulici, tak na životu chci zapracovat jako na celku.

davroman

Nádhera, líbí se nám to moc.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

fanda

Musím se přiznat, že se mi tento styl nikdy nelíbil tak, jako jiné. Ale také přiznávám, že s každým Tvým dalším barákem, se můj odpor zmenšuje. Je možné, že mě nakonec zlomíš ;-)

sohibil

Len sa mi to zdá alebo sú tie okná naozaj také oprýskané?

Tak či tak, parádna práca. nech žije funkcionalizmus :D
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.